Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu Küçüklerde Badminton Şampiyonu Oldu
Haberler » Yerel » Haber

Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu Küçüklerde Badminton Şampiyonu Oldu

Kütahya'da Yapılan İlköğretim Okulları Küçükler Badminton Turnuvası'nda Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu, Şampiyon Oldu.

Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu Küçüklerde Badminton Şampiyonu Oldu

Kütahya'da yapılan İlköğretim Okulları Küçükler Badminton Turnuvası'nda Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu, şampiyon oldu.

Kütahya 30 Ağustos Kapalı Spor Salonu'nda yapılan İlköğretim Okulları Küçükler Badminton Turnuvası'nda Merkez Evliya Çelebi, Fatih, Tekel ve 30 Ağustos ilköğretim okulları ile Hisarcık Atatürk, Pazarlar ve Gediz Atatürk İlköğretim okulları mücadele etti. Turnuva sonunda yaptığı 30 maçını da kazanarak şampiyon olan ve 27-30 Mayıs'ta Eskişehir'de yapılacak olan Küçükler Badminton Turnuvası'na gitmeye hak kazanan Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu, dikkatleri üzerine çekti. Turnuvada 30 Ağustos ilköğretim okulu ikinci, Pazarlar ilköğretim Okulu ise üçüncü oldu.

Badminton turnuvasına bu yıl ilk defa katıldıklarını söyleyen Beden Eğitimi öğretmeni Nesrin Buran, "Küçükler Badminton takımımız karşımızdaki tecrübeli rakipler karşısında çok iyi bir mücadele örneği sergileyerek turnuvada 30 maçını da kazanarak yenilgisiz şampiyon olmuştur. Badminton turnuvasına yeni hizmete giren kapalı spor salonumuzda sıkı bir şekilde çalışarak hazırlandık. Ancak salonumuzun zeminin beton olması yüzünden öğrencilerimizin sakatlanmasından çok korktuk. Bu nedenle yetkililerden spor salonunun zemininin bir an önce kaplanmasını istiyoruz. Bizlere malzeme desteği ve gerekli imkanlar sağlandığında daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. 27-30 Mayıs'ta Eskişehir'de yapılacak olan Küçükler Badminton Turnuvası'nda da başarılı olacağımıza inanıyorum. Turnuvada okulumuzu başarıyla temsil eden öğrenci sporcularımız, Süleyman Demirtaş, Reyhan Kul, Mehmet Altınok, Vesile Çapacı, Yunus Emre Dilmaç ve İsmail Yağcı'yı kutluyorum" dedi.

(MA-EFE) 08.05.2008 11:55 TSİ