Hırvatistan Teknik Direktörü Biliç'in Açıklamaları

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Yarın Türkiye ile Oynayacak Olan Hırvatistan'ın Teknik Direktörü Slaven Biliç, Düzenlediği Basın Toplantısında Türkiye Maçına İyi Hazırlandıklarına Belirterek "Bu Maçın Favorisi Yok" Dedi.

Hırvatistan Teknik Direktörü Biliç'in Açıklamaları

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde yarın Türkiye ile oynayacak olan Hırvatistan'ın teknik direktörü Slaven Biliç, düzenlediği basın toplantısında Türkiye maçına iyi hazırlandıklarına belirterek "Bu maçın favorisi yok" dedi.

Maçın oynanacağı Ernst Happel Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Biliç, Türkiye ile yapacakları maçın favorisinin olmadığını ifade etti. Çeyrek finale kadar gelmiş takımlar arasında favori olmayacağını belirten Biliç, "Şu anda 8 çeyrek finalist var. Sekizi de favori diyebilirim'' dedi.

Türkiye'nin grubundaki son 2 maçını geriden gelerek kazanmasının büyük başarı olduğunu hatırlatan Biliç, "Bu başarı bir de zafiyeti gösteriyor. Kimse yenik duruma düşmek istemez. Yarın bizim amacımız 1-0 veya 2-0 galip duruma geçmek. Ancak Türkler'in bu başarılarını bildiğimiz için son düdüğe kadar oyun disiplininden kopmayacağız. Şu aşamada grubu geçme baskısı kalktı. Biz, bugüne kadar her takıma karşı iyi oynadık. Yarın ki maçta da sonuç ne olursa olsun hep takımımın iyi olduğunu düşüneceğim" diye konuştu.

Türkiye'nin çeyrek finale çıkmasını şans eseri olarak değerlendirmesi ile ilgili soruları da yanıtlayan Biliç, "Çeyrek finale gelmiş bir takım var ortada ve bunu hak ederek geldi. Türklerin buraya gelmesi şaşılacak bir durum değil, gelmeseydi şaşırırdım" şeklinde konuştu.

Biliç, Türkiye maçında yüzde 73'lük şansın kendilerine verilmesiyle ilgili ise şunları söyledi:

"Sporda fiziki yapının önemi kadar zekanın da büyük önemi vardır. Ancak ikisini bir arada kullananlar daha başarılı olur. Hırvatistan insanı futbolu çılgınca seviyor. Hırvatistan futbolunun yıldızları da daha zengin ve daha büyük ülkelerdekilere oranla halkla daha iç içe giriyor. Hepsinden önemlisi futbolda çok yetenekliyiz. Bütün bu unsurlar birleşince yüzde 73'lük şans ortaya çıkıyor." (AC-OK-S)

Kaynak: İHA