Hırvatistan: 0 - Türkiye: 0 (İlk Yarı)

Hırvatistan: 0 - Türkiye: 0 (İlk Yarı)

13. Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hırvatistan ile Türkiye Arasında Yapılan Maçın İlk Yarısı Golsüz Eşitlikle Tamamlandı.

Hırvatistan: 0  - Türkiye: 0  (İlk Yarı)

13. Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile Türkiye arasında yapılan maçın ilk yarısı golsüz eşitlikle tamamlandı.

Karşılaşmanın ilk yarısının kimi bölümlerinde Türkiye, kimi bölümlerinde ise Hırvatistan'ın üstünlüğü vardı. Takımlar karşılıklı olarak rakip kalede tehlikeli ataklar geliştirmelerine karşın, ilk yarıda gol yollarında başarılı olamadılar.

5. dakikada Nihat'ın geri pasında topun gelişine Hamit'in yaptığı sert vuruşta, top yandan auta çıktı.

6. dakikada Sabri'nin hatalı pasında Srna topu kaptı ve altıpas içindeki arkadaşına çıkardı. Araya giren Mehmet Topal topu uzaklaştırdı ve tehlikeyi önledi.

18. dakikada Modriç'in ceza alanına yaptığı ortada, uzak direkteki Oliç'in topa yakın mesafeden vuruşunda, üst direkten dönen meşin yuvarlağa bu kez uygun durumda bulunan Kranjcar kafayla vurdu ve top üstten auta attı.

25. dakikada Kranjcar'ın sol taraftan ceza alanına yaptığı ortada, topa kaleci Rüştü, Oliç'ten önce müdahale ederek uzaklaştırdı.

34. dakikada Tuncay'ın ceza alanında düşürülmesinde hakem ''devam'' işareti verince, Fatih Terim, Hırvatistan Teknik Direktörü Biliç ile tartıştı.

38. dakikada Mehmet Topal'ın yaklaşık 35 metreden attığı sert şutta, meşin yuvarlak direği sıyırarak auta gitti ve maçın ilk yarısı 0-0'lık skorla tamamlandı.

Stat: Ernst Happel

Hakemler: Roberto Rosetti, Alessandro Griselli, Paolo Calcagno (İtalya)

Hırvatistan: Pletikosa, Pranjic, Simunic, Robert Kovac, Corluka, Niko Kovac, Modric, Rakitic, Kranjcar, Srna, Olic

Türkiye: Rüştü, Hamit, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Mehmet Topal, Sabri, Tuncay, Arda, Nihat, Kazım

Sarı Kart: Dk. 27 Tuncay (Türkiye)

Kaynak: AA