Hırsızlık Yaparken Ev Sahibini Öldüren Zanlı Yakalandı

Hırsızlık Yaparken Ev Sahibini Öldüren Zanlı Yakalandı

Ümraniye'de Hırsızlık Amacıyla Girdiği Evde Ev Sahibi Ümit Toklucu'yu Bıçaklayarak Öldüren Katil Zanlısı Ahmet Bilen Ümraniye Asayiş Büro Ekipleri Tarafından Yakalandı. Sorgusunda Suçunu Kabul Etmeyen Katil Zanlısı Ahmet Bilen Ölen Ümit Toklucu'nun Eşi Nuray Toklucu Tarafından Teşhis Edildi.

Hırsızlık Yaparken Ev Sahibini Öldüren Zanlı Yakalandı

Ümraniye'de hırsızlık amacıyla girdiği evde ev sahibi Ümit Toklucu'yu bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Ahmet Bilen Ümraniye Asayiş Büro ekipleri tarafından yakalandı. Sorgusunda suçunu kabul etmeyen katil zanlısı Ahmet Bilen ölen Ümit Toklucu'nun eşi Nuray Toklucu tarafından teşhis edildi.

4 gün önce Ümraniye, Atakent Mahallesi Destan Sokak, 12 numaradaki dubleks eve giren hırsız yaptığı gürültüyle uyanan 27 yaşındaki ev sahibi Ümit Toklucu'yu bıçakla öldürmüştü.

Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri olayın ardından bölgede araştırmaya başladı. Adem Gölkaya ile kardeşi İdris Gölkaya'nın yakın bir zamanda metruk bir evi kiraladığını bir kişinin de bu eve sürekli girip çıktığını tespit etti. Polis ev sahipleri ile birlikte Ahmet Bilen'i gözaltına aldı. Ahmet Bilen'in yapılan ilk sorgulamasında hırsızlıktan, adam yaralamaktan ve gasptan sabıkası olduğu öğrenildi. Ellerinde ve vücudunun çeşitli yerlerinde yakın zamanda olmuş yaralar tespit edilen Ahmet Bilen sorgusunda suçsuz olduğunu olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi. Ahmet Bilen'in evinde yapılan aramada çok sayıda bere, kar maskesi ile kanlı bir pantolon bulundu. Ahmet Bilen'in yakalanmasaydı memleketi Diyarbakır'a otobüs bileti aldığı ve gideceği öğrenildi.

Öldürülen Ümit Toklucu'nun eşi Nuray Toklucu katil zanlısı Ahmet Bilen'i teşhis etti. Ahmet Bilen ise sorgulamasında suçunu kabul etmedi. Sorgusunun ardından Ahmet Bilen ile evinde kaldığı Adem Gölkaya ile İdris Gölkaya Ümraniye Adliyesi'ne sevk edildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Torna tesfiye atölyesi bulunan Toklucu, sabaha karşı evinden bazı gürültüler

geldiğini söyleyerek eşi Nuray'ı uyandırdı. Gürültülerin çiftin yatak odasının çok yakınından geldiğini hisseden Toklucu hemen kalktı. Hırsız ile yatak odasının önünde

karşılaşan Toklucu, O'nu evin balkonuna kadar kovaladı.Balkonda yakaladğı hırsızı etkisiz hale getiren genç adam,kaçamayacğını anlayan hırsızın kurbanı oldu. Katil zanlısı cebindeki bıçağı çekerek Tokulucu'yu yaraladı. Ev sahibi Toklucu ile hırsız zanlısı, balkonun ahşap korkuluğunun kırılması üzerine birlikte aşağı düştüler. Yaralı olduğu için ve hareket bile edemeyen Toklucu'yu yerde savunmasız yakalayan hırsız, 3 kere daha bıçağını sapladı. Vucüdunun önemli yerlerine ve kalbine gelen bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Toklucu, ailesi tarafından Göztepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılmasına rağmen kurtarılamadı.

Kaynak: DHA