Hırsızlık Mağduru Yunanlı Diplomat Şikayetçi Oldu

Hırsızlık Mağduru Yunanlı Diplomat Şikayetçi Oldu

İstanbul'da Çok Sayıda Silahlı Yağma ve Hırsızlık Olayına Karıştıkları Gerekçesiyle 17'si Tutuklu 22 Sanığın Yargılanmasına Devam Edildi. Çetenin Mağdurlarından Yunanistan Kültür Ataşesi Aristoklis İfantidis, Kendisi İçin Manevi Değeri de Bulunan Yaklaşık 15 Bin Euro Değerinde Mücevherinin Çalındığını Belirterek Şikayetçi Oldu.

Hırsızlık Mağduru Yunanlı Diplomat Şikayetçi Oldu

İstanbul'da çok sayıda silahlı yağma ve hırsızlık olayına karıştıkları gerekçesiyle 17'si tutuklu 22 sanığın yargılanmasına devam edildi. Çetenin mağdurlarından Yunanistan Kültür Ataşesi Aristoklis İfantidis, kendisi için manevi değeri de bulunan yaklaşık 15 bin Euro değerinde mücevherinin çalındığını belirterek şikayetçi oldu.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi''nde görülen duruşmaya tutuklu 17 sanık katıldı. Daha önce ifadesi alınmayan sanıklardan Cemal Şekerci, hakkındaki suçlamaları kabul ederek, "Bu olayları baskı ve tehdit altında yaptım. Diğer sanıklardan korktuğum için savcılıkta polis ifademi reddettim. Polis ifadem doğrudur." dedi

Hangi sanıklar tarafından tehdit edildiği sorulan Şekerci, Çetin Güzel, Yalçın Aslan , Vahap Polat ve Refik Destegül'ün kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü. Şekerci, "Ayrıca bunlar cezaevindeyken kendilerince mahkeme kurdular. Neler söyleyeceklerini ayarladırlar. Bana da mahkemede ne sorulursa 'bilmiyorum' dememi söylediler. Bayrampaşa Cezaevi'nde canımı zor kurtardım. Hemen Kırklareli cezaevine sevk edildim. Kalemimi kırmışlar beni öldürecekler." diye konuştu.

Duruşmada Yunanistan Kültür Ataşesi Aristoklis İfantidis de müşteki olarak ifade verdi. 4 Aralık 2006 tarihinde evinin soyulduğunu belirten İfantidis, aralarında gerdanlık ve zümrüt taşlı haçların da bulunduğu yaklaşık 15 bin Euro değerinde mücevherinin çalındığını söyledi. Sanıklardan şikayetçi olan İfantidis, "Çalınan eşyaların manevi değeri çok büyük. Aralarında vaftiz haçları da vardı." dedi.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı ertelendi

Kaynak: CHA