Hırsızlık İçin Aynı Tapu Dairesine Gelince Yakalandılar

Hırsızlık İçin Aynı Tapu Dairesine Gelince Yakalandılar

İkitelli'de bir tapu dairesinde satış yapıp para alan kurbanlarını takip ederek bina önünde kapkaç yaptıkları iddia edilen 2 kişi polis tarafından yakalandı.

Hırsızlık İçin Aynı Tapu Dairesine Gelince Yakalandılar

İkitelli'de bir tapu dairesinde satış yapıp para alan kurbanlarını takip ederek bina önünde kapkaç yaptıkları iddia edilen 2 kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin aynı tapu dairesinde bir başka kişiyi kapkaç yapmaya hazırlanırken polis tarafından yakalandığı öğrenildi. Şüphelilerin yaptığı kapkaç ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

İkitelli, Dolapdere Sanayi Sitesi Tapu Dairesi'nde 6 Eylül 2013'de meydana gelen olayda bir satış gerçekleştirdikten sonra dışarı çıkan Hüseyin T.'nin (24) elindeki çanta otomobille gelen iki kapkaççı tarafından çalındı. Olaydan sonra güvenlik kameralarını inceleyen dedektifler şüphelilerin tapu dairesi içinde Hüseyin T.'yi takip ettikleri, parayla dışarı çıktıkları sırada kapkaç yaptığını tespit etti. Şüphelilerin eşkali tapu çalışanları ile bölgede görevli polis ekiplerine dağıtıldı.

Aynı tapu dairesi önünde iki gün önce benzer eşkaldeki kişilerin dolaştığı ihbarı alınması üzerine polis harekete geçti. Tapu dairesi önünde bekleyen İsmail B.(37) ile Akın Ş.(39) gözaltına alındı. Şüphelilerden İsmai B.'nin daha önceden 15 kez, Akın Ş.'nin ise 37 kez polise geliş kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Poliste işlemleri tamamlanan şüphelilerden İsmail B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken Akın Ş. denetimli serbestlik verilerek serbest bırakıldı.

(BB) - İstanbul