Hırsızları Korkutup Kaçıran Çığlık

Hırsızları Korkutup Kaçıran Çığlık

Brezilya'nın Sao Luiz Şehrinde, Girdiği Postanede Hırsızlık Yapıldığını Gören Bir Seyyar Satıcı, Attığı Çığlıkla Hırsızları Korkutup Kaçırdı ve Soygunu Önledi.

Hırsızları Korkutup Kaçıran Çığlık

Brezilya'nın Sao Luiz şehrinde, girdiği postanede hırsızlık yapıldığını gören bir seyyar satıcı, attığı çığlıkla hırsızları korkutup kaçırdı ve soygunu önledi.

Alınan bilgiye göre, isminin açıklanmasını istemeyen ve postane önünde ikinci el kitap sattığı öğrenilen bir seyyar satıcı, elinde kitapları ile girdiği postanede karşısında maskeli, silahlı soyguncuları gördü. Elinde olmadan avazı çıktığınca bağırmaya başlayan satıcı, elindeki kitapları da yere atınca hırsızlar ne olduğunu anlayamayıp panikledi ve paraları bırakıp kaçtı. Bir görgü tanığı, "Satıcı içeri girdiğinde hiçbir şeyin farkında değildi. Birden kar maskeli hırsızları görünce öyle bir çığlık attı

ki adeta camlar titredi. Bir de elindeki tezgahı ve kitapları yere bıraktı. Tabii büyük bir gürültü oldu. Ellerinde silah olduğunu unutan hırsızlar, birden ne olduğunu anlayamayıp kaçmak zorunda kaldı" diye konuştu.

Olay yerinde inceleme yapan bir komiser, "İstemeden de olsa satıcının bağırması büyük bir soygunu önledi ve kendisi bir ödülü hak etti. Artık onu, şehrimizin sakar kahramanı ilan edeceğiz" dedi.

(AİS-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA