Hırsızlara Jandarma'dan Suçüstü
Haberler » Güncel » Hırsızlara Jandarma'dan Suçüstü - Haber

Hırsızlara Jandarma'dan Suçüstü

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde Özel Bir Fabrikadan Makine Çalmaya Kalkışan Hırsızlara Jandarma Ekipleri Suçüstü Yaptı. 3 Hırsızdan İkisi Kaçmayı Başarırken, Patpat Tabir Edilen Tarım Aracını Kullanan İ.k., Gözaltına Alındı. İlginç Hırsızlık Alaplı'ya Bağlı Çamlıbelaltı Mevkiinde Akşam Saatlerinde Meydana Geldi.

Hırsızlara Jandarma'dan Suçüstü

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde özel bir fabrikadan makine çalmaya kalkışan hırsızlara Jandarma ekipleri suçüstü yaptı. 3 hırsızdan ikisi kaçmayı başarırken, patpat tabir edilen tarım aracını kullanan İ.K., gözaltına alındı.


İlginç hırsızlık Alaplı'ya bağlı Çamlıbelaltı mevkiinde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Ereğli' ye bağlı Yeşiltepe mevkiinde yaşayan İ.K. isimli şahıs iki arkadaşı ile birlikte, faaliyette olmayan ve araçlarına banka tarafından el konulan fabrikadaki makineleri çalmak amacı ile fabrika alanına geldi. Fabrika içerisinden makineleri tarım aracına yükleyerek çıkmak isteyen şahıslara Jandarma timleri suçüstü yaptı. Jandarma ekiplerini gören şahıslardan isminin A. A. olduğu öğrenilen kişi ile ismi öğrenilemeyen bir kişi kaçarken, tarım aracını kullanan İ.K. (35) ise yakalandı. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan İ.K., Jandarma karakoluna alınırken, kaçan iki kişiyi arama çalışmalarının başlatıldığı öğrenildi.


Banka tarafından makinelerine el konulan ve faaliyeti durdurulan tekstil firmasından alınmak istenen makinelerin piyasa değerinin yaklaşık olarak 40 bin lira civarında olduğu belirtildi. Soruşturmanın sürdüğü ve soygun girişiminde İ.K.'ye yardımcı olan iki kişinin arandığı öğrenildi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler