Hırsızlar Yakalanınca, Taksici Ortaklarını Ele Verdi

Hırsızlar Yakalanınca, Taksici Ortaklarını Ele Verdi

Konya'da Bir Marketi Soyduktan Sonra Çaldıkları Malzemeleri Telefoncuya Satmak İsterken Yakalanan Amca, Yeğen Suçlarını İtiraf Etti. Amca ile Yeğen Aynı Zamanda Kendilerine Takside Gece Tarifesi Uygulayan Birlikte İş Yaptıkları Mehmet B'nin de İsmini Polise Vererek Yakalattı.

Hırsızlar Yakalanınca, Taksici Ortaklarını Ele Verdi

Konya'da bir marketi soyduktan sonra çaldıkları malzemeleri telefoncuya satmak isterken yakalanan amca, yeğen suçlarını itiraf etti. Amca ile yeğen aynı zamanda kendilerine takside gece tarifesi uygulayan birlikte iş yaptıkları Mehmet B'nin de ismini polise vererek yakalattı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesinde girdikleri bir marketten 775 paket sigara, çok miktarda bozuk para ve kontör çalan Ahmet K. (22) ile yeğeni Gökhan K. (19), çaldıkları kontörleri bir telefoncuya satmak istedi. Bu sırada hırsızlık olayları ile ilgili araştırmalar yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri amca yeğeni gözaltına aldı. Gözaltına alınan Ahmet K. ile yeğeni Gökhan K'nın 7 ayrı marketten hırsızlık yaptıkları ve çaldıkları malları satmak istedikleri ortaya çıktı. 22

yaşında olan ve 22 sabıkası bulunan Ahmet K'nın, "Sigara tiryakisi olmama rağmen çaldığım sigaraları içemedim. Yakalanacağım içime doğmuştu. Yakalanınca daha önce ortak çalıştığımız taksici Mehmet B'yi (31), son işimizde takside gece tarifesi uyguladığı için ihbar ettim" dediği öğrenildi. Amca yeğenin ifadeleri doğrultusunda taksici Mehmet B. de gözaltına alındı.

İfadeleri alınan ve suçlarını kabul eden 3 şüpheli Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrölünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

(HİV-FM-MEF-Y)

Kaynak: İHA