Hırsızlar Gardıropta Yakalandı

Hırsızlar Gardıropta Yakalandı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Adana'da, sahibi yurt dışında olan eve giren R.Ç. ile 25 yaşındaki A.K., yatak odasındaki gardıropta yakalandı.

Olay, dün merkez Seyhan İlçesi'nin Kurtuluş Mahallesi'nde meydana geldi. Ziyapaşa Bulvarı'nda sahipleri yurt dışında olan Sera Apartmanı'nın 9'uncu katından sesler geldiğini fark eden vatandaşlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüphelilerin kaçma ihtimallerine karşı apartmanın çevresini sarıp binada araştırma yapmaya başladı.

A.K.'nin 9'uncu kattaki dairesinin balkon şebeke demirlerinin yerinden sökülüp içeri girildiğini fark eden polis, çilingir yardımı ile kapıyı açtı. Salon ve odalarındaki dolapların karıştırılmış olduğunu fark eden ekipler, hırsızların evde olabileceğini düşünerek aramaya başladı. Kısa süre sonra yatak odasına giren polisler, R.Ç. ile A.K.'yı gardıropta saklanırken buldu. Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden mutfak tezgahından aldıkları 30 lira ele geçirildi.

KIYAFETLERİNİ BİLE DEĞİŞTİRMEMİŞLER

Gözaltına alınan şüphelilerin, bir ay önce de Reşatbey Mahallesi'ndeki Ordu Caddesi'ndeki Barla Apartmanı'ndan gümüş süs eşyası çaldıkları belirlendi. Reşatbey Mahallesi'ndeki eve girerken binanın güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye görüntülenen ve her iki olayda da aynı kıyafeti giydikleri belirlenen şüpheliler gözaltına alındı. İfadelerinin ardından şüpheliler, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Hırsızlar Gardıropta Yakalandı
Hırsızlar Gardıropta Yakalandı
Hırsızlar Gardıropta Yakalandı
Hırsızlar Gardıropta Yakalandı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title