Hipokrat Haberleri

Hipokrat haber, Hipokrat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hipokrat - 02.11.2014
Dr. Mayda: Tıbbı Nebevi Kıyamete Kadar Sürecek Tedavi Şekillerinin En Doğrusu
Peygamber Efendimiz (sas), 'Benim mucizelerim size tıbbi hedeftir' buyurur. Bu hedeflere ulaşmak için planlar, programlar, çalışmalar yaparak; ister bitkiler, ister başka şeyler kimyasal olarak bu hedefi tıbbi nebevi olarak gösteriyor bize. Efendimiz (sas) şu bitkiyi kullandı, budur bunun tedavisi dersek yanılırız ve eskiler böyle yanılmıştır. O gün için Efendimiz'in (sas) tedavi yöntemini anlamayınca Raziler olsun, İbn-i Sinalar olsun, Hipokrat tıbbına sarılmışlardır.
Hipokrat - 14.10.2014
Doğu Ergil "Dünyada Yerimizi Ararken" Söyleşisine Katılacak
Özcengiz, 17 Ekim Cuma günü saat 13.00'de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ndeki Hipokrat Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte Ergil'in "Dünyada Yerimizi Ararken" adlı söyleşiye katılacağını bildirdi.
Hipokrat - 07.10.2014
Antalya'da 2 Bin Yıl Öncesinin Yemekleri Günümüze Taşındı
Galenos'un günümüze aktarılabilen eserlerinden, anatomi üzerine araştırmalar yaptığı anlaşılmaktadır. Araştırmalarında kendisinden önce gelen Hipokrates, Aristoteles gibi bilim adamlarının görüşlerinden yararlanan Galenos, felsefe, dil ve doğa bilimleriyle de ilgilendi.
Hipokrat - 03.07.2014
Rektörden Genç Doktorlara: Hastayla Göz Teması Kurun
Kocaeli üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bu dönem mezun olan 128 öğrenci hipokrat andını okuyark tıp mesleğine ilk adımlarını attı.
Hipokrat - 01.07.2014
Kto Genel Sekreteri Ergenekon Açıklaması
''Hipokrat yeminine sağlık kalarak mesleğimize ve işimize sahip çıkacağız''
Hipokrat - 26.06.2014
Hipokrat Yeminini Değiştiren Dekan: 4 Yıldır Aynı Hipokrat Yemin Okunuyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Tıp Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet töreninde okuduğu Hipokrat yeminini değiştirdiği eleştirileriyle ilgili olarak, 4 yıldır aynı metnin okunduğunu söyledi.
Hipokrat - 11.06.2014
Meslekteki Sorumluluklarımız ve Bizi Bekleyen Sorunlar" Paneli
Adana Tabip Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, oda başkanı Prof. Dr. Neslihan Önenli Mungan, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hipokrat Konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte, doktorluğun en kötü dönemlerini yaşadığını savundu.
Hipokrat - 08.06.2014
Deü Tıp Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni
DEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Tınaztepe Yerleşkesi'nde düzenlenen 36. dönem mezuniyet töreni, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve genç hekimlerin Hipokrat Andı ile başladı.
Hipokrat - 13.05.2014
'Ebeler ve Hemşireler Haftası"
ÇÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hipokrat toplantı salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Kemal Kiraz, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr.
Hipokrat - 07.05.2014
Taksim'deki Gezi Parkı Olaylarına İlişkin 255 Sanıklı Dava
Sanık doktor Yüksel: "Aldığımız tıp eğitimi ve hocalarımızın bize öğrettikleri, insanlar arasında ayrım yapmadan, yardıma ihtiyacı olan herkese müdahale etmektir" Sanık doktor Dokudan: "Bu davayı, Hipokrat'a ağıt değil, Hipokrat'ı yeniden saygı ile selamlama olarak görüyorum"
Hipokrat - 07.05.2014
Ttb'den Gezi Davasında Yargılanan İki Doktora Destek
255 sanığın yargılandığı davanın görüldüğü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan TTB üyesi doktor ve kendilerine destek veren avukat ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, "Gezi hekimleri yargılanamaz", "Camiye ayakkabılarımızla değil steteskoplarımızla girdik" yazılı pankart açtı. O gece camide çekilen fotoğrafların bulunduğu dövizler taşıyan grup adına basın açıklamasını okuyan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Hekimoğlu, "Bugün İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda hekimlik yargılanmaktadır. Hekimliğin yargılanması, insanlığın yargılanmasıdır. Dr. Erenç Yasemin Dokudan ve Dr. Sercan Yüksel'in şahsında yapılmakta olan bu yargılanma, Hipokrat'tan bu yana yani 2 bin 500 yıllık yazılı pratik geleneği olan, iyi ve onurlu hekimliğin yargılanmasıdır" dedi.
Hipokrat - 07.05.2014
Gezi Olayları Davasında Doktorlar Savunma Yaptı
Sözleri sık sık alkışlarla kesilen Dokudan, "Ben bu davayı hipokrata ağıt olarak değil, hipokratı yeniden saygıyla selamlama şansı olarak görüyorum" diyerek savunmasını tamamladı.
Hipokrat - 07.05.2014
Doktorlar, Gezi Davasında Savunma Yaptı
Aynı suçlama yargılanan Doktor Erenç Yasemin Dokudağ da "Sosyal medyadan Kabataş'ta çok sayıda yaralı olduğunu ve sağlık görevlilerine ihtiyaç olduğunu duydum. Ben de aldığım Hipokrat yemini gereği ve hekimlik refleksi ile yaralıların taşındığı camii'ye gittim.
Hipokrat - 22.04.2014
Hastane Odasında "23 Nisan" Sevinci
Hastane Gönüllüleri Derneği tarafından Hipokrat Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte hastanenin farklı servislerinde tedavi gören çocuklar müzik eşliğinde oynadı; halay çekti.
Hipokrat - 22.04.2014
Hasta Çocuklara 23 Nisan Eğlencesi
Çukurova Hasta Gönüllüleri Derneği'nce gerçekleştirilen etkinlik, Balcalı Hastanesi Hipokrat Salonu'nda yapıldı.
Hipokrat - 12.04.2014
Dolmabahçe Camii Önününde Doktor Eylemi /// CHP'li Tanrıkulu'na Tepki
İstanbul Tabip Odası üyeleri tarafından cami önünde yapılan eyleme CHP'li milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ile Kadir Gökmen Öğüt de destek verdi. Grup adına yapılan basın açıklamasında, "Bu işin zaman aşımı olmaz. Bu yargılamada geniş anlamda Anadolu topraklarında yaşadığı bilinen ve kendisinden önceki biriken hekimlik değerlerini toplayarak dillendirdiği kabul edilen Hipokrat ve ona atfedilen hekimlik etiği kuralları değerleri ve yaklaşımı var.
Hipokrat - 12.04.2014
Milletvekiline Camide Eylem Tepkisi
Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nde eylem yapan doktorlara destek veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun yanına gelen bir vatandaş, “Camiye hakaret ediyorsunuz, Hipokrat bizim tanrımız mı? Allah var Allah” diyerek tepki gösterdi.
Hipokrat - 14.03.2014
Diyetin Kişiye Özgü Olduğunu Unutmayın
Son yıllarda dünyada ve ülkemizde kilo problemleri ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hipokrat Haberleri | Hipokrat Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Hipokrat haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hipokrat kimdir, hayatı ve biyografisi. Elimi Tutar Mısın? Sempozyumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 05:21:46. #1.15#

title