Hindistan Milli Günü Resepsiyonu

Hindistan Milli Günü Resepsiyonu

Hindistan Milli Günü Resepsiyonu'na Katılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Gündemdeki Siyasi Gelişmelere İlişkin Gazetecilerden Gelen Sorular Üzerine Hindistan'ın Dünyadaki Önemini Anlattı.

Hindistan Milli Günü Resepsiyonu

Hindistan Milli Günü Resepsiyonu'na katılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, gündemdeki siyasi gelişmelere ilişkin gazetecilerden gelen sorular üzerine Hindistan'ın dünyadaki önemini anlattı.

Hindistan'ın Milli Günü dolayısıyla Ankara Büyükelçisi Chitra Narayonan Swiss Otel'de bir resepsiyon verdi. Resepsiyona 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun ve çok sayıda büyükelçi ile diplomat katıldı. Resepsiyonda Türk Silahlı Kuvvetleri'ni temsil eden Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, çok kısa bir süre resepsiyonda kaldı. Resepsiyonun diğer ünlü konuğu 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ise, davetlilerle uzun süre sohbet etti. Resepsiyondan ayrılırken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplamak istemeyen Demirel, Hindistan'ın dünyadaki yerini anlatmaya başladı. "Hindistan dünyanın gelişen gücü, yakından izleyip dikkat etmek gerekir" diyen Demirel, gazetecilerin diğer sorularını da cevapsız bıraktı.

(SC-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA