Hindistan'da öğrencilerin avatarla katıldıkları sanal gerçeklik mezuniyet töreni yapıldı

Hindistan'da öğrencilerin avatarla katıldıkları sanal gerçeklik mezuniyet töreni yapıldı

30.08.2020 11:42 | Son Güncelleme: 12.10.2020 20:53
Hindistan'da öğrencilerin avatarla katıldıkları sanal gerçeklik mezuniyet töreni yapıldı

Dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde, koronavirüs salgını sebebiyle mezuniyet törenleri yapılamıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde, koronavirüs salgını sebebiyle mezuniyet törenleri yapılamıyor. Hindistan'da bir üniversite, mezuniyet seremonisini 'sanal gerçeklik' mezuniyet töreni düzenledi. Öğrenciler ve eğitmenler, seremoniye kendilerine benzeyen bir 'avatar' ile katıldı.  

Hindistan Teknoloji Enstitüsü (HTE) Bombay'da 2 binden fazla öğrencinin avatarları, Pazar günü düzenlenen sanal törenle Direktör Subhasis Chaudhuri'nin avatarından mezuniyet diplomalarını aldı. 

Hindistan Hükümeti Basın Enformasyon Bürosu (PIB) tarafından yapılan açıklamaya göre, koronavirüs güvenlik önlemlerine uymak üzere tasarlanan bu benzersiz tören, televizyon ve sosyal medyadan canlı yayınlandı. Basın açıklamasında "Enstitü, öğrencilerinin sağlıklarını riske atmamak ve aynı zamanda onları Hindistan'ın önde gelen mühendislik enstitüsünden mezun etmenin gururu ve başarı duygusundan mahrum etmemek için mezun olan öğrenciler için böyle bir sanal gerçeklik töreni düzenledi" ifadeleri yer aldı. AVATAR NEDİR?

Avatar, sanal dünyada kişinin fiziki profilini temsil eden ve kişileri diğer kullanıcılardan ayırt edilebilir kılmaya yardımcı olan profil resimleridir. Avatar, kişiyi internet dünyasında sanal olarak temsil eden sanal karakterdir.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title