Hilvan Belediye Başkanı Bayık: Projelerimi Gerçekleştiremezsem Bir Daha Aday Olmayacağım
Haberler » Güncel » Haber

Hilvan Belediye Başkanı Bayık: Projelerimi Gerçekleştiremezsem Bir Daha Aday Olmayacağım

26.10.2009 - Şanlıurfa'nın Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İlçenin Her Yönden Gelişip Kalkınması İçin Bazı Projeler Hazırladıklarını Belirterek, Bu Projeleri Gerçekleştiremediği Taktirde Bir Daha Aday Olmayacağını Söyledi.

Hilvan Belediye Başkanı Bayık: Projelerimi Gerçekleştiremezsem Bir Daha Aday Olmayacağım

26.10.2009 - Şanlıurfa'nın Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, ilçenin her yönden gelişip kalkınması için bazı projeler hazırladıklarını belirterek, bu projeleri gerçekleştiremediği taktirde bir daha aday olmayacağını söyledi.

22 bin nüfuslu ilçede halkın çoğunun geçimini tarımla sağladığını anlatan Bayık, "İlçemizde işsizlik her geçen gün artmaktadır. Biz de bunu çözebilmek amacıyla bazı projeler oluşturduk. Otogar ile buğday ve hayvan pazarı yapmayı planlıyoruz. Bunlar için hazineden arazi alınmıştır. Bu projelerimizi tamamladığımızda işsizliği de çözmüş olacağız." dedi.

Hilvan Belediyesi olarak modern bir hayvan kesim yeri yaptıklarını belirten Başkan Bayık, "Halkımıza verdiğimiz vaatlerden biri de şehir içi ulaşımdır. En kısa zamanda şehir içi ulaşım başlayacaktır. Öncelikli projelerimizden biri de yer altı şebeke projesidir. Bunların yanısıra önümüzdeki aylarda Hilvan'da 5 bin fidan dikme projemiz olacak. Bu fidanların bir kısmı kaldırım ve refüjlere, bir kısmı da mezarlık ve boş alanlara dikilecek." diye konuştu.

Öte yandan, Hilvan Belediyesi'nin sosyal etkinlikleri çerçevesinde Türk Halk Müziği sanatçısı İpek Nur, 100. Yıl Meydanı'nda konser verdi. Hilvanlılar konserin ardından animasyon, illüzyon ve folklor gösterileriyle keyifli anlar yaşadılar. (CİHAN)