Hilton, Mardin'e Otel Yapacak

Hilton'un, Mardin'de Açacağı Otel İçin Çalışmalara Başlandı.

Hilton, Mardin'e Otel Yapacak

Hilton'un, Mardin'de açacağı otel için çalışmalara başlandı.

Mardin'de Kızıltepe ilçesi yolu üzerinde Hilton Garden Otelinin yapımını üstlenen Kosifler İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. yetkilileri, Hilton Garden Otel yapımı için hazineye ait 30 dönümlük arsa tahsis talebinin, Maliye Bakanlığı tarafından onaylandığı bildirildi.

Vali Mehmet Kılıçlar'a, verdiği destek nedeniyle teşekkür yazısı gönderdiklerini belirten yetkililer, Kızıltepe yolu üzerinde 30 dönüm alan üzerinde yapılacak olan Hilton Garden Otel'in inşaatına önümüzdeki yıl nisan ayında başlanacağını ve otelin yapımının en geç 24 ay içerisinde tamamlanacağını belirttiler.

Otelin günün koşullarına göre 18-25 milyon YTL'ye mal olacağını aktaran yetkililer, “Proje çalışmalarına başlandı. 10 ilde yapımı hedeflenen Hilton Garden Oteller zincirinin Mardin ve Kütahya'da arsa tahsisi tamamlandı. Eskişehir, Şanlıurfa, Konya, Gaziantep, Aksaray, Nevşehir, İstanbul ve İskenderun'da henüz arsa tahsisleri yapılmadı” dediler.

Vali Kılıçlar da, yapılacak otelin Mardin turizminin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirterek, “Turistik tesis sayısı arttıkça, turistin tercih şansı artmaktadır. Bu durum, rekabet ortamını yaratarak daha iyi hizmet verme yarışını beraberinde getirmektedir” diye konuştu.

Kaynak: DHA