Hilmi Kazık Haberleri

Hilmi Kazık haber, Hilmi Kazık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hilmi Kazık - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 24.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın sekizinci oturumuna, sanıklar Soma Kömürleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile tarafların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan vardiya amirleri Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın avukatı Murat Balcı, müvekkillerinin dosyadaki üzerilerine atılı kusurları işlemeleri halinde kendi can güvenliklerini de tehlikeye alacaklarını savunarak, "Yer altındaki kişi kendisiyle birlikte yüzlerce kişinin ölmesini göze alarak böyle bir şey yapabilir mi? Müvekkillerimin üzerine atılı suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.
Hilmi Kazık - 22.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Yedinci Duruşma (3)
Sanıklardan Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın avukatı Murat Balcı ikisi adına yaptığı ortak savunmasında, "Müvekkillerim maden şehitleri gibi maden içinde çalışan kişilerdir.
Hilmi Kazık - 22.04.2015
Sanık Avukatından Orhan Veli Şiiri ile Savunma
Manisa'nın Akhisar ilçesinde görülen 45 sanıklı Soma davasında sanık avukatlarının ek savunmaları devam ediyor. Duruşmada, tutuklu sanıklar İsmail Adalı, Ertan Ersoy, Mehmet Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ile tutuksuz sanıklar Serkan Kocaman, Harun Güneş, Ergün Yılmaz, Yalçın Erdoğan ve Fuat Ünal Aydın'ın avukatları ek savunmalarını yaptı.
Hilmi Kazık - 22.04.2015
Soma Davasında Sanık Avukatları da Kamu Görevlilerini İşaret Etti
Tutuklu sanıklar Hilmi Kazık ve Yasin Kurmaz'ın avukatı Murat Balcı ise kendi müvekkillerinin de yer altında çalıştığını belirterek, "Kendi kendilerini öldürmek isteyebilirler mi?" şeklinde savunma yaptı.
Hilmi Kazık - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan İsmail Adalı'nın avukatı Faruk Çalışkan, bilirkişi heyetinin raporunu olay yerine tam olarak gitmeden hazırladığını ve bunu da açık açık raporunda belirttiğini ifade ederek, "Bu rapor bilimsel bir rapor değil ancak kahinler, müneccimler raporu olur. Tahmin ceza hukuku ile bağdaşacak bir şey değildir" dedi.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın yedinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 33'ü ve tarafların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 21.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın altıncı celsesinde, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 20.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
-"Deniz olsaydım isyanım kıyılara vururdu"  Kocaman'ın savunması sırasında ölen madencilerden Kader Yıldırım'ın annesi Esma Kaya, sanık savunmalarına tepki gösterdi. Ayağa kalkarak söz isteyen Kaya, mahkeme başkanının "sabırlı olun, sonra size de söz vereceğim" uyarına karşın, tepkilerini şu sözlerle ifade etti:   "Ben şimdi deniz olsaydım isyanım kıyılara vuruyordu. Bana bunların yalanlarını dinletiyorsunuz, nasıl sabredeyim. Bana, bunların yalanlarını dinletiyorsunuz. Siz benim evladım yaşındasınız. Onlara, 'siz hiç evladınızın ölüsünü kucağınıza aldınız mı' diye sor." Kaya, bu sözlerin ardından mahkeme salonundan dışarıya çıktı.  Sanıklardan maden teknikeri Soner Günay ise savunmasında madende iş güvenliği vardiya amiri Hilmi Kazık'a bağlı pozisyonda çalıştığını ve madende seyyar gaz takibi yapmak ve tahkimatları kontrol etmekle görevli olduğunu aktardı.
Hilmi Kazık - 20.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın 5'inci oturumuna başlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın beşinci duruşmasına tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 31'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 19.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ve tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve tarafların avukatlarının katıldığı oturumlarda, tutuklu sanıklar ile 4 tutuksuz sanığın ifadelerinin alınması işlemi tamamlandı.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma Sanığı Eşi ve Çocuklarının Bakımı İçin Tahliyesini İstedi
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 günü 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanığın yargılanmasına devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın öğleden sonraki oturumunda son tutuklu sanık olan emniyet vardiya amiri görevindeki maden mühendisi Hilmi Kazık, kendini savundu.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların savunması tamamlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada 13 Nisan Pazartesi günü başlayan ilk duruşmada dördüncü oturum yapıldı.  Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma Davasında Tutuksuz Sanıkların Savunmalarına Geçildi
"DİNAMİT ATIMLARININ SAATLERİ YAZILMIYOR" Vardiya amirinin Hilmi Kazık olduğunu söyleyen Erdoğan, seyyar gaz ölçüm cihazlarıyla gazları ölçtüklerini, havalandırma fanlarının çalışıp çalışmadığını kontrol ettiklerini, görev yetkilerinin bunlardan ibaret olduğunu kaydetti.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Dördüncü Duruşma Başladı (4)
Tahliye İSTEDİ, SALON İSYAN ETTİ Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanıklı Akhisar'da görülen davanın dördüncü duruşmasında, tutuklu Maden Mühendisi Hilmi Kazık, ifade verdi.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın tutuklu sanıklarından iş güvenliği uzmanı ve vardiya amiri Hilmi Kazık, maden ocağında güvenlikle ilgili herhangi genel tatbikat yapılmadığını bildirdi.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Son Tutuklu Sanık da Savunma Yaptı
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan Soma davasının birinci duruşmasının 4’üncü oturumunda, tutuklu son sanık emniyet vardiya amiri ve maden mühendisi Hilmi Kazık da savunma yaptı.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Kurnaz, olay 8 saat önce olsa kendisinin, 1 saat sonra gerçekleşse tutuklu sanık Hilmi Kazık'ın vefat edeceğini vurgulayarak, "Ya öleceğiz ya hapis var.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma Davasında İlk Duruşmanın Dördüncü Oturumu Başladı
Duruşmada tutuklu sanıklar Soma Kömürleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 16.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 16.04.2015
Soma Davasında İddianamenin Okunması Bitti, Sorgu Başlayacak
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasının 3. celsesinde 235 sayfalık iddianamenin okunması tamamlandı. Duruşmaya ara verilirken öğleden sonraki bölümde sanıkların sorgusu yapılacak. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Kömür İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, maden mühendisi, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz sanıklar, şehit madencilerin yakınları, mağdurlar ve tarafların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 16.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi için Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde oluşturulan oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik ve İsmail Adalı, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 15.04.2015
Soma Davasında Tutuklu Sanıkların İddianameleri Okundu
Manisa'nın Soma ilçesinde, geçen yıl 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin açılan davanın ertelenen ilk duruşması, Akhisar ilçesinde kültür merkezi iken mahkemeye çevrilen özel bir salonda görülmeye devam etti. Tutuklu 8 sanık ve tutuksuz yargılanan 37 sanıktan 19'u duruşmada bulundu. Mahkemede, tutuklu bulunan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy; Soma Kömür İşletmeleri A.
Hilmi Kazık - 15.04.2015
Soma Davasının Bir Numaralı Sanığı 'Gelirim Yok' Dedi
Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan maden faciasında sorumlulukları bulunduğu iddiasıyla sekizi tutuklu 45 sanığın yargılamasına, bir günlük aranın ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'nın, geçen pazartesi günkü celsede sanıkların duruşmada hazır edilmeleri yönündeki kararının ardından Aliağa Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan, Genel Müdür Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, maden mühendisi ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi.
Hilmi Kazık - 15.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Aylık gelirlerine ilişkin diğer tutuklu sanıklar Ramazan Doğru 37 bin, Akın Çelik 12 bin, İsmail Adalı 7 bin, Ertan Ersoy 5 bin, Mehmet Ali Günay Çelik 3 bin 200, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ise 2 bin 800 lira beyanda bulundu.
Hilmi Kazık - 15.04.2015
Soma Davası Devam Ediyor
AYLIK GELİRLERİ TEPKİ ÇEKTİ Sanıklardan maden mühendisi ve işletme müdürü Akın Çelik aylık gelirinin 12 bin TL, maden mühendisi ve işletme müdür yardımcısı İsmail Adalı 7 bin TL, maden mühendisi Erkan Ersoy 5 bin TL, maden teknikeri Mehmet Ali Gürsoy Çelik 3 bin 200 TL, maden mühendisi Yasin Kurnaz 2 bin 800 TL ve maden mühendisi Hilmi Kazık da 2 bin 800 TL olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hilmi Kazık Haberleri | Hilmi Kazık Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Hilmi Kazık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hilmi Kazık kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği Facia Davasında 45 Sanığın Yargılanmasına Devam Ediliyo
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 02:14:52. #1.16#
title