Hilmi Kazık Haberleri

Hilmi Kazık haber, Hilmi Kazık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hilmi Kazık - 03.09.2015
Savcılık Soma Holding'in Patronu Gürkan Hakkında İnceleme Başlattı
Facianın ardından başlatılan adli soruşturma sonucunda açılan davada olası kastla öldürme, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçlarından 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle haklarında dava açılan tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in de aralarında bulunduğu toplam 46 sanık yargılanıyor.
Hilmi Kazık - 28.08.2015
Soma Davasında Tutuklu Yargılanan 8 Sanığın Tahliye İstemi Reddedildi
Manisa Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde 18 Ağustos Salı günü başlayan ve 9 gündür devam eden Soma davasının üçüncü duruşmasının dokuzuncu celsesi sona erdi. Dokuz gün süren üçüncü duruşmada ara karar çıktı. 301 madencinin ölümüyle ilgili davada, tutuklu yargılanan 8 sanığın tahliye istemi reddedildi. Duruşma 13 Ekim Salı gününe ertelendi. Davada, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Hilmi Kazık - 28.08.2015
Soma Faciası Davasında Tahliye Yok
Duruşmanın 13 Ekim gününe ertelendiği davada  Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik tutuklu yargılanmaya devam edecek.
Hilmi Kazık - 25.08.2015
Sanık Avukatlarının Tutuksuz Sanıklara Soru Sorması Tepkiye Sebep Oldu
Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen facia hakkında başlatılan adli soruşturmada, haklarında "olası kastla öldürme", "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma" ve "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçlarından, 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılan 46 sanığın yargılanmasına kaldığı yerden devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanısıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 21.08.2015
Vardiya Amiri Yangına Müdahale Etmeyi Maden Ocağında Öğrenmiş
Soma davasının üçüncü duruşmasının dördüncü celsesinde, 8 tutuklu sanık da çapraz sorguda savunmalarını tamamladı. Duruşmada, İş Güvenliğinden Sorumlu Emniyet Vardiya Amiri Yasin Kurnaz ve İş Güvenliği Uzmanı Vardiya Amiri Hilmi Kazık, avukatların doğrudan sorularını cevapladı.
Hilmi Kazık - 21.08.2015
Soma Davası 24 Ağustos'ta Devam Edecek
Soma davasının 3. duruşmasının 4. oturumunda, 8 tutuklu sanık da çapraz sorguda savunmalarını tamamlandı. Duruşmada, iş güvenliğinden sorumlu emniyet vardiya amiri Yasin Kurnaz ve iş güvenliği uzmanı vardiya amiri Hilmi Kazık, avukatların doğrudan sorularını cevapladı.
Hilmi Kazık - 21.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklardan iş güvenliği uzmanı ve vardiya amiri Hilmi Kazık da yeni acil eylem planı belgesini görmediğini değinerek, güvenlik önlemi olarak ocağın belli noktaya kadar kamerayla izlendiğini ifade etti.
Hilmi Kazık - 18.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 35'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 16.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciası davasında, 2'si tutuklu 10 sanık avukatının müdafilikten çekilmesi nedeniyle sanıkların kendilerine yeni avukat tayin etmeleri için süre tanınarak duruşmaya 18 Ağustos'a kadar ara verildi.  Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasının ikinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Soma Faciası Davasında, 45 Sanık, 52 Gün Sonra Tekrar Hakim Karşısında (6)
Sosyal Haklar Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatların, duruşma öncesinde dilekçeyle yaptıkları bu başvurunun mahkemece kabul edilmesi üzerine, avukatlardan Yalçın Güdül, Aytaç Yüksel, Neşat Başoğlu, Murat Balcı, Uğur Osman Zincir, tüm sanık müdafiliklerinden istifa etti. Bu durum karşısında, tutuklu sanıklar Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın da aralarında yer aldığı 19 sanık için, yeniden avukat görevlendirmesi yapılacağı öğrenildi.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Soma Davasında Sanıkları Aynı Avukatlar Savunamayacak
Sekizi tutuklu 41 sanık, mağdur ve müştekilerle tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmaya Manisa'dan MHP milletvekili seçilen Zeynel Balkız mağdur ve müşteki avukatı olarak katıldı. HDP'den İzmir milletvekili seçilen Ertuğrul Kürkçü de duruşmayı izledi. Şehit madenci yakınları, duruşmaya yine üzerinde yakınlarının fotoğrafı ve, "301'in hesabı sorulacak" yazan tişörtlerle katıldı. Kimlik tespitlerinin ardından, asker oldukları için ilk duruşmada ifadeleri alınamayan Necati Karadeniz ve Harun Yılmaz ifade verdi. Facianın yaşandığı madende 2012 yılından beri maden mühendisi olarak görev yaptığını belirten Karadeniz, sanıklardan Hilmi Kazık'a bağlı olarak emniyet ekibinde çalıştığını, gaz kontrolü ve tahkimatların kontrolünü yaptığını söyledi.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında, askerde bulundukları için daha önce savunmaları alınamayan tutuksuz sanıklar Necati Karadeniz ile Harun Yılmaz ifade verdi.  Karedeniz, yaptığı savunmada, madende Hilmi Kazık'a bağlı "emniyetçi" olarak çalıştığını ve seyyar sensörle gaz ölçümü yapmak ve tahkimatları kontrol etmekle görevli olduğunu söyledi.
Hilmi Kazık - 15.06.2015
Soma Davasının İkinci Duruşması Ek Süre Talebiyle Ertelendi
Maden Mühendisi Necati Karadeniz madende emniyet ekibinde çalıştığını ve görevinin emniyetteki eksiklikleri gidermek olduğunu ve hakkında yapılan suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Vardiya amiri Hilmi Kazık'a bağlı olarak çalıştığını belirten Karadeniz, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'nın maden ocağıyla ilgili bazı sorularına 'Bilgim yok' demesi üzerine ailelerin tepkisini aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hilmi Kazık Haberleri | Hilmi Kazık Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Hilmi Kazık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hilmi Kazık kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davasının Dördüncü Oturumu Altıncı Celsesi Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 02:07:16. #1.14#
title