Hilmi Kazık Haberleri

Hilmi Kazık haber, Hilmi Kazık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hilmi Kazık - 25.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 34'üncü oturumunda söz alan Cumhuriyet Savcısı Oğuz Köktan, tutuklu sanıklardan emniyet vardiya amirleri Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın aynı görevdeki tutuksuz sanıkların durumu ve tutuklu kaldıkları süre göz önünde bulundurularak adli kontrol hükümlerinin uygulanması şartıyla serbest bırakılması yönünde mütalaa sundu.
Hilmi Kazık - 25.12.2015
Soma Davasında Delillerin Karartıldığı İddiası
Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın ceza duruşması başladı. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 5'inci duruşmanın 8'inci oturumunda sanıkların ve avukatların taleplerinin dinlenilmesine devam ediliyor. Maden faciasına ilişkin görülen davanın 8. duruşmasında Cumhuriyet Savcısı Oğuz Köktan, maden mühendisi iki tutuklu sanık Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık hakkında tahliye istemesiyle ilgili Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan açıklamalarda bulundu.
Hilmi Kazık - 25.12.2015
Soma Davası: Savcı İki Tutuklu Hakkında Tahliye Talep Etti
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden Soma davasının savcısı Köktan, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz hakkında tahliye istedi.
Hilmi Kazık - 25.12.2015
Soma Savcısı İki Tutuklu Hakkında Tahliye İstedi
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Soma maden davasının 8. duruşmasında davanın savcısı Oğuz Köktan, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz hakkında tahliye talebinde bulundu.
Hilmi Kazık - 25.12.2015
Soma Davasında Savcı 2 Sanığın Tahliyesini İstedi (1)
Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin ölümüyle ilgili davada duruşma savcısı Oğuz Köktan, Vardiya Amiri Maden Mühendisi Yasin Kurnaz ile Emniyet Vardiya Amiri Maden Mühendisi Hilmi Kazık'ın adli kontrol şartı ile tahliye edilip, tutuksuz yargılanmasını istedi.
Hilmi Kazık - 22.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Basılkan, olay günü 16.00 - 24.00 vardiyasında görevli olduğunu, 15.00 civarında ocağa gittiğini, vardiya amiri Hilmi Kazık'ın U3 bölgesinde duman olduğunu söylemesi üzerine tahlisiye ekibinde de görev yaptığı için temiz hava girişinden ocağa indiğini anlattı.
Hilmi Kazık - 15.12.2015
Soma Faciası Davasının Şahidine Şüpheli Muamelesi
Şahit Tavukçu, anlattıklarının ardından mahkeme başkanının, olayın hemen ardından savcılıkta ve müfettişlere verdiği ifadelerde farklılıklar olduğunu ve hangisinin doğru olduğunu sorması üzerine şunları söyledi: “İlk ifadelerimiz üstünkörü geçildi. Olayın sıcaklığıyla bize ne sordularsa biz de ona cevap verdik. Sonra detaylı sorular sorulunca ona göre cevaplar verdik. Söylediklerimin bazıları, eski çalıştığım işyerinde yaşadıklarımla ilgiliydi.Üç ay boyunca psikolojik tedavi gördüm ve adeta ortalıklarda sarhoş gibi dolaştım. Şu anda başka bir maden şirketinde çalışıyorum ve şikayetçiyim.” Serdar Tavukçu, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık’ın, “Kabloların yandığını söyledin.
Hilmi Kazık - 15.12.2015
Facianın Tanığına Şüpheli Muamelesi
Sonra emniyetçilerin gelip burayı boşaltın diyerek oradan uzaklaştırdığını anlatan Tavukçu, şöyle konuştu: "Ardından bantın bir boşluk yaptığını fark ettik. Koptuğu belliydi. İnsan nakil 5. bandının oraya kadar gittik. Yaklaşık 150 kişi kadardık. İşçilerden birinde testere vardı plastik hava borusunu keserek temiz hava almaya başladık. O sırada bantın yandığını fark edince yanımdaki arkadaşım bantı kesmezsek bu duman bizi öldürür dedi bende yanımdaki falçatayı vererek bantın yanan kısmını kesti. O sırada bantın üzerinde bir şey var mıydı yok muydu bilmiyorum. Ölümle yaşam arasındaydık. Gece yarısı gibi bizi kurtardılar ve Soma Devlet Hastanesinde tedavi gördüm. Olay anında gaz maskem çalıştı." Tavukçu'nun anlattıklarının ardından mahkeme başkanının olayın hemen ardından savcılıkta ve müfettişlere verdiği ifadelerde farklılıklar olduğunu ve hangisinin doğru olduğunu sorması üzerine Tavukçu, şunları söyledi: "İlk ifadelerimiz üstün körü geçildi. Olayın sıcaklığıyla bize ne sordularsa biz de ona cevap verdik. Sonra detaylı soru sorulunca ona göre cevap verdik. Söylediklerimin bazıları eski çalıştığım iş yerinde yaşadıklarımla ilgiydi. 3 ay boyunca psikolojik tedavi gördüm ve ortalıklarda sarhoş gibi dolaştım. Şuan başka bir maden şirketinde çalışıyorum ve şikayetçiyim." TANIĞA SORULAR Tanık Serdar Tavukçu, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık'ın "Kabloların yandığını söyledin.
Hilmi Kazık - 15.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 38 tutuksuz sanıktan 26'sı ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Hilmi Kazık - 14.12.2015
Soma Maden Kazası Ceza Davasının Beşinci Duruşması Yarın
Facianın ardından başlatılan adli soruşturma sonucunda açılan davada olası kasıtla öldürme, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüyle birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçlarından 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle haklarında dava açılan tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in de aralarında bulunduğu toplam 46 sanık yargılanıyor.
Hilmi Kazık - 16.10.2015
Akhisar - Soma Davası Duruşmasında Lüks Cip Gerginliği
Soma'da geçen yıl 13 Mayıs'ta meydana gelen faciada, 301 madencinin yaşamını yitirmesiyle ilgili başlatılan adli soruşturmada, haklarında 'Olası kastla öldürme', 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma', 'Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçlarından 301 kez, 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan toplam 46 sanığın yargılanmasına, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanı sıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hilmi Kazık Haberleri | Hilmi Kazık Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Hilmi Kazık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hilmi Kazık kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davasında Ara Karar 'Tahliye' ile Çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 13:48:10. #1.16#

title