Hillary Clinton Resmen Çekildi

Hillary Clinton Resmen Çekildi

ABD'de Demokrat Parti'nin Başkan Adaylığı Yarışını, Uzun Bir Mücadeleden Sonra Senatör Barack Obama Karşısında Kaybeden Senatör Hillary Clinton, Resmen Yarıştan Çekildiğini ve 4 Kasım'da Yapılacak Başkanlık Seçiminde Bütün Gücüyle Obama'yı Destekleyeceğini Açıkladı.

Hillary Clinton Resmen Çekildi

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adaylığı yarışını, uzun bir mücadeleden sonra senatör Barack Obama karşısında kaybeden senatör Hillary Clinton, resmen yarıştan çekildiğini ve 4 Kasım'da yapılacak başkanlık seçiminde bütün gücüyle Obama'yı destekleyeceğini açıkladı.

Clinton, Washington'daki Ulusal Bina Müzesi'nde kampanyasında yer alan görevlilerlere hitaben yaptığı konuşmada, partiyi de Obama'nın arkasında birleşmeye çağırdı.

Hillary, Obama ile arasında 16 ay boyunca yoğun bir mücadele yaşandığını, ancak artık bunun geride kaldığını, Demokrat Parti'nin bir aile olduğunu ve her türlü kırgınlığın bırakılması gerektiğini belirtti.

Obama, son ön seçimlerin yapıldığı Salı günü, partinin başkan adaylığı için gereken delege sayısına ulaşarak yarışı Clinton'in önünde galip kapatmıştı.

Obama, 4 Kasım'da başkanlık için Cumhuriyetçi aday John McCain ile yarışacak.