Hikmet Tosun Haberleri

Hikmet Tosun haber, Hikmet Tosun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hikmet Tosun - 1.8.2011
"Turizm Kendi Sektörü Dışındaki Sektörlere de Önemli Bir İvme Kazandırıyor"
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, turizm sektörünün kendi sektörü dışındaki sektörlere de önemli bir ivme kazandırdığını söyledi.
Hikmet Tosun - 29.7.2011
Sinop'ta Sahiller Doldu Taştı
Sinop'ta ramazan ayı öncesi otel, motel, pansiyon ve plajlar doldu taştı. Sinop, turizm potansiyelinin en yoğun günlerini yaşıyor. Tatilcilerin akın ettiği Sinop'taki plajlar, Akdeniz'i aratmıyor. Denizin keyfini çıkaran tatilciler, şehir merkezinde bulunan otel, motel ve pansiyonları doldurdu. Gündüz denize giren tatilciler, akşam saatlerinde de Sinop'taki eğlence merkezlerinde tatilin tadını çıkarıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop'ta yılın en yoğun turist potansiyelinin yaşandığını söyledi.
Hikmet Tosun - 28.7.2011
Sinop'ta 2011 Yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Sinop'ta 2011 yılı Turizm Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Sinop Valisi Ahmet Cengiz Başkanlığında Valilik toplantı Salonunda yapılan toplantıda, Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, ilgili kuruluşların daire amirleri, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri, Turizm Sektörü temsilcileri biraraya geldi.
Hikmet Tosun - 20.7.2011
Sinop'ta Dünya Kültür Mirasını Koruma Çalışmaları
Sinop Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, dünya kültür mirasını yapıtları koruma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Hikmet Tosun - 19.7.2011
Sinop Tarihi Cezaevi'nin Ziyaretçisi 500 Bini Aştı
Sinop Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop Tarihi Cezaevi'nin yılın ilk 6 aylık dönemindeki ziyaretçi sayısının 500 bini aştığını söyledi.
Hikmet Tosun - 12.7.2011
Sinop Kalesi'nin Duvarlarını Koruma Çalışması
Sinop Kalesi'nin duvarlarını korumak için başlatılan çalışmaların devam ettiği bildirildi. Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, deniz kıyısındaki tarihi kalenin dalgalardan ve çevresel etkilerden korunması amacıyla mendirek sahası içinde dolgu ve betonlama çalışmaları yapıldığını belirtti.
Hikmet Tosun - 5.7.2011
Sinop'ta "Seydi Ali Reis Yelkenci Yetiştirme" Projesi
Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübünce geçen yıl uygulanmaya başlanan "Seydi Ali Reis Yelkenci Yetiştirme" projesinin 2011 ayağında başarılı olan sporcular ve okulları törenle ödüllendirildi. Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübünce Sinop şehir merkezindeki 7 ilköğretim okulundan seçilen, proje kapsamında yıl boyunca yelken ve denizcilik konusunda eğitim alan, eğitimler sonunda gerçekleşen yelken yarışlarında dereceye giren minik yelkenciler, törenle ödüllerini aldı. Projenin 2011 ayağında Gelincik İlköğretim Okulu birinci, Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu ikinci ve Fatih İlköğretim Okulu üçüncü oldu. Vali Vekili Yaşar Dursun Yılmaz, ödül töreninde yaptığı konuşmada, projenin hazırlanmasında katkısı olanlara teşekkür etti. Ödül töreni sonrası büyük ödül olan Altın Optimist (Yelken gemisi), belediye bandosu, kulüp sporcuları, yarışmaya katılan minik okul takımları, veliler ve öğretmenler tarafından oluşturulan bir konvoyla proje birincisi Gelincik İlköğretim Okuluna teslim edildi. Törene, Belediye Başkanı Baki Ergül, Kulüp Başkanı Tayfun Ör, Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Batur, Liman Başkanı Kazım Alpay, Sanayi ve Ticaret Müdürü Hayati Yaşar, Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ve sporcuların aileleri katıldı.
Hikmet Tosun - 5.7.2011
Sinop Balatlar Kilisesi'nin Tarihi Dokusu Gün Işığına Çıkarılıyor
Kazı Başkanı Prof. Dr. Köroğlu, geçen yıl başlatılan çalışmaların, Avrupa Birliği destekli Sinop Alan Yönetimi Projesi kapsamında sürdürüldüğünü söyledi. Prof. Dr. Köroğlu, kazının bu yılki bölümüne 35 kişilik ekiple öncelikle alan temizliği yaparak başladıklarını ifade ederek, bu çalışmaların 15 yıl süreceğini bildirdi. Prof. Dr. Köroğlu, şöyle konuştu: "Geçen yılki kazı çalışmaları sonucunda alanda Roma Hamamı, Hristiyan mezarlığı olduğu saptanmıştı. Kilisenin Osmanlı döneminde Rum Manastırı olarak kullanıldığı da biliniyor. Yaklaşık 2000 yıl boyunca kullanılmış bir yapı. Buranın tarihi dokusunu korumayı ve muhafaza etmeyi düşünüyoruz. Özellikle kilisenin dışında önemli din adamlarının mezarları var. Bu mezarlar antropolojik açıdan incelenecek. Alanda kentin ileri gelenlerinin gömüldüğü bir mezarlık da mevcut. Yapının uzun geçmişine ait kalıntıları bulmak için çalışacağız. 70 öğretim üyesi ve 30 öğrenci ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmalarımız bittiğinde burada bir arkeolojik park oluşturacağız, her dönemden kalan kalıntılar burada sergilenecek. " -"BU YILKİ ÇALIŞMALARDA DAHA ÖNEMLİ BULGULAR ELDE EDECEĞİMİZE İNANIYORUM"- Sinop İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun da kazının tamamlanmasının ardından Sinop'ta tarih turizminin hareketleneceğini söyledi.
Hikmet Tosun - 27.6.2011
Dalgalar Mendirek Çalışmalarına Zarar Verdi
Tarihi Sinop Kalesi'nin duvarlarının korunması amacıyla Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'nce Kumkapı bölgesinde yaklaşık 3 aydır sürdürülen mendirek çalışmaları, Karadeniz'de kuvvetli rüzgarın etkisiyle oluşan yoğun dalgalar yüzünden zarar gördü. Gece boyunca mendirekteki toprak ve taş birikintilerini aşındıran dalgalar, mendireğin bazı bölümlerini tahrip etti. Koruma mendireğinde bir iş makinesi de çalıştığı sırada bir süre mahsur kaldı. Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zarar gören yerlerin dalgaların etkisini yitirmesinin ardından, Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ekiplerince yeniden yapılacağını söyledi.
Hikmet Tosun - 20.6.2011
Sinop'ta Boğulma Olaylarına Karşı Uyarı
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, yaz aylarında çok sayıda kişinin Sinop'ta denize girdiğini belirterek, vatandaşları boğulma olaylarına karşı uyardı.
Hikmet Tosun - 15.6.2011
Sinop Alan Yönetimi Projesi
Avrupa Birliği Sinop Alan yönetimi Model Projesi çalışmaları kapsamında Sinop'ta olağanüstü toplantı gerçekleştirildi. Proje Başkanı Hüsnü Gümüş yönetiminde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıda projenin danışma kurulu oluşturuldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı proje uzmanları, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşlarının yetkililerinden oluşan 19 üyenin katıldığı toplantıda Sinop İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, oy birliği ile Proje Danışma Kurulu Başkanlığına seçildi.
Hikmet Tosun - 26.5.2011
Sinop'ta Alan Yönetimi Çalışmaları Devam Ediyor
Sinop'ta kültür ve turizm alanlarının korunmasına yönelik alan yönetimi çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi. Alan yönetimi çalışmaları kapsamında, proje ortağı olan İngiltere Londra Tate Modern Müzesi Müdürü Donald Hyslop, Başkonsolos yardımcısı Sarahmooney, konsolosluk görevlileri, Mimar ve Turizm Bakanlığı AB proje ofisi görevlilerinden oluşan 10 Kişilik heyet Sinop'a geldi. Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan ve AB'nin 2011 yılı mali işbirliği kapsamında desteklenmeye uygun bulunan 'Sinop Modeli Projesi' ile Türkiye'de bir ilke imza atıldığını belirterek, "AB tarafından desteklenen 9.
Hikmet Tosun - 22.5.2011
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Tosun Açıklaması
"Sinop'u Karadeniz Bölgesi'nde öne çıkarıp marka kent haline getirmek istiyoruz" dedi.
Hikmet Tosun - 9.5.2011
9 Mayıs Avrupa Günü Sinop'ta Kutlanıyor
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Müsteşarı Erwan Marteil, kültürel mirasın korunması için Tarihi Sinop Hapishanesi'nin İnsan Hakları Müzesi ve Kültür Merkezi olarak restore edileceğini belirterek, "Bu projenin toplam bütçesi yaklaşık 10 milyon Avro'dur" dedi. Avrupa Günü kutlamaları kapsamında Sinop'ta "AB-Türkiye Ortak Kültür Mirası" konulu panel düzenlendi. Marteil, panelin açılışında, AB'nin "Kültürel Miras" adına Türkiye'de gerçekleştirdiği projelerden bahsederek, kültürel farklılıkların Avrupa ruhunu zenginleştireceğini söyledi. Lizbon Antlaşması'nda, "Zengin kültürel ve dilsel çeşitliliğe saygı gösterilecek ve Avrupa'nın kültürel mirasının korunup geliştirilmesi sağlanacaktır" denildiğine işaret eden Marteil, şunları kaydetti: "İşte bu nedenle, bu mirasın gelecek kuşaklara da ilham vermesini sağlamaya çalışıyoruz. Kültürel mirasın gözetilmesi, korunması ve restorasyonu birincil olarak ulusal bir sorumluluktur. Türkiye'de bölgesel kalkınmanın bir parçası olarak restorasyon çalışmalarına ve miras konulu araştırmalara fon sağladık. Miras sadece geçmişimizden ibaret değildir, geleceğimize nasıl yön verdiğimizle de ilgilidir. Kültürel mirasımıza saygı gösterilmesi ve korunmasını sağlamak, kültürel mirasa değer veren insanlar olarak hepimizin gelecek nesillere karşı sorumluluğudur. Bu çalışmalar kapsamında Sinop'ta AB ve Türkiye'den 120 öğrenciye kültürel miras eğitimi verilecek ve örnek bir alan yönetim planı hazırlanacaktır. Sinop'ta Tarihi Sinop Hapishanesi'nin İnsan Hakları Müzesi ve Kültür Merkezi olarak restore edileceği bir pilot restorasyon çalışması da yapılacaktır. Bu projenin toplam bütçesi yaşlaşık 10 milyon Avro'dur. Avrupa Günü'nde coşkumuzu ve ortak geleceğe yönelik umutlarımızı paylaşmak üzere buraya, uzun mesafelerden gelen herkese teşekkür ederim. " AB Genel Sekreter yardımcısı Burak Erdenir de Sinop'un Kültürel Miras çalışmaları için oldukça verimli bir yer olduğunu belirterek, "Burası Diyojen'in memleketi, Diyojen hürriyet arayışına burada başlıyor. Dolayısıyla AB kültürel köklerini ararken, Anadolu'ya gelmek zorunda kalıyor. En eski kiliseler ülkemizde bulunuyor, bazı yabancı ziyaretçiler bu kiliseleri görünce gerçekten şaşırıyor. AB'yi gelecek ile tanımlasak da geçmişle tanımlasak da Türkiye önemli bir zemin" dedi. Panele konuk olarak katılan gazeteci yazar Prof. Dr. Mehmet Altan da ulus devlet yapısından, küresel kültürlü devlet yapısına geçmenin önemli olduğunu söyledi. AB'nin bu küreselleşme sürecinde Türkiye'ye yardımcı olduğunu ifade eden Altan, "Milliyetçiliğin bittiği yerde insan odaklı bir yönetim tarzı ortaya çıkar. İnsan odaklı yeni bir çağ anlayışına sahip olmak gerekir. Bu açıdan, AB siyasal değil toplumsal bir dönüşüm projesidir. Bir başka değinecek nokta ise AB ile Avrupa'yı aynı zannediyoruz. AB bir komisyondur. AB Avrupa'yı ulus ötesi bir çağa taşımak için kurulmuş bir icra organıdır" diye konuştu. Serhad Akçan'ın yönettiği panelde, Avrupa Kültürel Miras Ödülleri Jüri Başkanı Philip Georgegan, İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Prof. Dr. Nazan Ölçer ve Avusturya Arkeoloji Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Sabine Ladstatter, "AB-Türkiye Ortak Kültür Mirası" ilgili sunumlar yaptı. Paneli Sinop Valisi Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun ve ilgililer izledi.
Hikmet Tosun - 8.5.2011
9 Mayıs Avrupa Günü Etkinlikleri
"9 Mayıs Avrupa Günü" dolayısıyla Sinop'ta düzenlenecek etkinliklere katılacak 15 ülke temsilcisi Sinop'a geldi. Avrupa Birliği Delegasyonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca, Türkiye ile Avrupa Birliği'nin ortak kültürel mirasının tanıtılıp desteklenmesi amacıyla organize edilen etkinliklere katılmak üzere, Fransa, Avusturya, İsviçre, İtalya gibi Avrupa Birliği üyesi ülkelerden Türkiye'ye gelen temsilci grup, Sinop'un tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Gezi sırasında temsilcilere eşlik eden Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, "9 Mayıs Avrupa Günü kutlamaları bu yıl Sinop'ta yapılıyor.
Hikmet Tosun - 4.5.2011
Türkiye'nin Ukrayna Fahri Başkonsolosu Osmanov Sinop'ta (Fotoğraflı
Türkiye'nin Ukrayna Fahri Başkonsolosu Seyran Osmanov, Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'u ziyaret etti.
Hikmet Tosun - 3.5.2011
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun Açıklaması
"Kentin kültür ve turizmde dönüşümü gerçekleştirilecek" dedi.
Hikmet Tosun - 2.5.2011
Sinop'ta Turizm Faaliyetleri
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, 2011 yılı turizm sezonu için 4 dilde broşür ve harita bastırılacağını söyledi.
Hikmet Tosun - 19.4.2011
Tarihi Sinop Kalesi İçin Denizden Koruma Mendireği Yapılıyor
M. Ö. 7. yüzyılda şehri korumak amacıyla Sinop Yarımadası'nın üzerine kurulan Sinop kaleleri, tarih içinde Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlılar döneminde çeşitli onarımlar geçirerek kullanıldı. Kale surları kuzeyden 800, güneyden 400, doğudan 500 ve batıdan da 273 metre olmak üzere toplam bin 973 metre uzunluğa sahip. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, şehir merkezinin batı tarafında bulunan tarihi Kumkapı ve kaleleri ile surlar için denizden kale koruma mendireği inşaatı çalışmalarına başlanıldığını söyledi.
Hikmet Tosun - 3.4.2011
Sinop'ta Yeni Kilise Kalıntıları
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, tarihi kilise kalıntılarının bulunduğu alanı arkeolojik park olarak kullanmak istediklerini söyledi.
Hikmet Tosun - 29.3.2011
Halk Kütüphanesi'nin Kitap Sayısı On Kat Arttı
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce 47. Kütüphane Haftası Programı kapsamında Dr.Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi'nde tören düzenlendi. Törene Sinop Valisi Dr.Ahmet Cengiz, Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İl Emniyet Müdürü Serdar Meriç, Sosyal Hizmetler il Müdürü Mustafa Tosun ve davetliler katıldı.
Hikmet Tosun - 28.3.2011
"Dünya Avrupa Günü" Sinop'ta Kutlanacak
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 Mayıs Avrupa Günü etkinliklerinin bu yıl Sinop'ta yapılacağını söyledi.
Hikmet Tosun - 25.3.2011
Tarihi Cezaevi Kiralanacak
Hikmet Tosun, Tarihi Sinop Cezaevinin Çocuk Cezaevi Kısmının Turizm-Kültür ve Alışveriş Merkezi Yapılmak Üzere 49 Yıllığına Kiralanması İçin İhaleye Çıkartılacağını Söyledi.
Hikmet Tosun - 25.3.2011
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Tosun Açıklaması
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun,
Hikmet Tosun - 21.3.2011
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Tosun Açıklaması
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, "Türkiye ile Ukrayna ve Rusya Arasındaki Vizenin Kalkması Turizmcimizin Yüzünü Güldürecek" Dedi.
Hikmet Tosun - 21.3.2011
Sinop'ta Orman Haftası Kutlanıyor
Programa Sinop Valisi Ahmet Cengiz, İl Çevre Orman Müdürü Emin Karaman, Devlet Su işleri (DSİ) Şube Müdürü Kadir Özkan, İl Meteoroloji İstasyon Müdürü Atilla Uzun, İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İl Emniyet Müdürü Serdar Meriç, Sağlık İl Müdürü Osman Açıkgöz, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Hikmet Tosun - 21.3.2011
21 Mart Dünya Ormancılık, Su, Meteoroloji Günü ve Nevruz Kutlamaları
Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleşen programa, Sinop Valisi Ahmet Cengiz, İl Çevre Orman Müdürü Emin Karaman,Devlet Su işleri (DSİ) Şube Müdürü Kadir Özkan, İl Meteoroloji İstasyon Müdürü Atilla Uzun, İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sağlık İl Müdürü Osman Açıkgöz katıldı.
Hikmet Tosun - 14.2.2011
Sinop, Emıtt Fuarı'ndan Ödüllerle Döndü
İstanbul'da 10-13 Şubat'ta açık kalan EMITT Fuarı'nda Sinop, başarılı bir tanıtıma imza atarak, fuarın 5. salonunda konuklarını ağırladı. EMITT Fuarı'na Sinop'tan Vali Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İl Milli Eğitim Müdürü İlyas Gülünay, sivil toplum örgüt temsilcileri, turizm acenteleri, özel oteller ve yöresel hediyelik ürün imalatçı firmaları katıldı.
Hikmet Tosun - 10.2.2011
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop Modeli Projesi ile İlgili Çalışmaların Sürdüğünü Söyledi
Hikmet Tosun - 8.2.2011
Sinop Basınında Bugün
BİZİM KARADENİZ: "Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden fuar çağrısı" Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, "Etkili bir Sinop tanıtımı için protokolün yanı sıra kentin diğer sivil toplum kuruluşlarını da EMITT Fuarı'nda görmek istiyoruz" dedi.
Hikmet Tosun - 6.2.2011
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun:
Hikmet Tosun, 'Etkili Bir Sinop Tanıtımı İçin Protokolün Yanı Sıra Kentin Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarını da Emıtt Fuarı'nda Görmek İstiyoruz' Dedi
Hikmet Tosun - 21.1.2011
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Çalışmaları
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop'ta Turizm Amaçlı İlana Çıkacak Yerlerin Fizibilite Çalışmalarının Yapıldığını Bildirdi
Hikmet Tosun - 19.1.2011
Antik Çağ Kenti Sinop Yeni Turizm Merkezi Olmaya Hazırlanıyor
Karadeniz'in tek doğal limanı Sinop bir balıkçı kenti olmanın yanı sıra doğal ve kültürel zenginliklerini Emitt Fuarı'nda daha iyi tanıtarak kültür ve turizm kenti olmayı hedefliyor. Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun Fuarda Sinop'un tarihi cezaevi, kaleleri, yaylaları, tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel yemekleri, kendine özgü hediyelik eşyaları, keten ve gemi modellerinin tanıtılacağını ifade etti.
Hikmet Tosun - 13.1.2011
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun:
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, ' Emıtt Fuarı'nda Yaptığımız Tanıtımlarla İlimizin Hak Ettiği İlgiyi Göreceğine İnanıyoruz' Dedi
Hikmet Tosun - 8.1.2011
Antik Çağ Kenti Sinop En Yeni Turizm Merkezi Olmaya Hazırlanıyor!
Karadeniz'in tek doğal limanı Sinop bir balıkçı kenti olmanın yanı sıra doğal ve kültürel zenginliklerini daha iyi tanıtarak kültür ve turizm kenti olmayı hedefliyor. Mitolojiye göre adını Tanrılar Tanrısı Zeus'un bir görüşte aşık olduğu Irmak Tanrısı Osopos'un güzeller güzeli kızı Sinope'den alan, Hitit kaynaklarında ise Sinova adıyla anılan Karadeniz'in hırçın dalgalarıyla sık sık ayaklarına kapandığı bu güzel şehir, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Antik Çağ kenti Sinop, Balatlar Kilisesi'nden Şehitler Çeşmesine, Sinop Kalesi'nden eski Sinop evlerine birçok tarihi ve kültürel değeri barındırıyor. Hamsilos Koyu, Akliman yöresi, Korucuk Köyü Mesiresi, Sarıkum ve Karakum'daki öne çıkan doğal güzelliğiyle de göz kamaştırıyor. Türkiye'nin en kuzey noktasında yer alan ve köklü bir tarihe sahip olan Sinop, tanıtım yaparak daha fazla turist çekmek için turizm profesyonellerinin buluşma noktası olan EMITT Fuarı'na katılıyor. Dünyanın en büyük 6. turizm fuarı EMITT'te Sinop'un tarihi cezaevi, kaleleri, yaylaları, tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel yemekleri, kendine özgü hediyelik eşyaları, bıçak, keten ve tekne modelleri tanıtılacak. Sinop'un tanıtımı için açılacak stantta slayt gösterimleri, folklor ve yöreye özel ikramlar yer alırken Sinop'a ait amfora ve gemi maketleri de promosyon olarak dağıtılacak. Ayrıca yöreye özgü keten dokuması, av bıçağı ve gemi modelleri indirimli olarak satışa sunulacak. EMITT Fuarı'na Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Erol Derici, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun katılacak.
Hikmet Tosun - 7.1.2011
Tosun: '2011 Yılı Sinop Turizmi İçin Kırılma Noktası Olacak'
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, '2011 Yılı Sinop Turizmi İçin Kırılma Noktası Olacak' Dedi.
Hikmet Tosun - 5.1.2011
Sinop Emitt Fuarı'na Hazırlanıyor
Sinop Valiliğinin, ilin tanıtım çalışmaları kapsamında Emitt İstanbul Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'na katılacağı bildirildi. Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop'un kalkınma stratejisini turizme bağladığını ifade ederek, ilin doğal, kültürel zenginliklerinin tanıtımının yapıldıkça turizm potansiyelinin artacağına inandıklarını, bu nedenle de ulusal ve uluslararası fuarlara ağırlık verdiklerini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hikmet Tosun Haberleri | Hikmet Tosun Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Hikmet Tosun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hikmet Tosun kimdir, hayatı ve biyografisi. Emitt Ödülü Sinop Valisi Cengiz'e Verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 22:17:15. #1.14#
title