Hikmet Tosun Haberleri

Hikmet Tosun haber, Hikmet Tosun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hikmet Tosun - 29.9.2012
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun Açıklaması
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop Kalesi surları üzerinde büyüyen sarmaşıklar ve ağaçları, kaleye zarar vermemesi için keserek temizlik yaptıklarını söyledi.
Hikmet Tosun - 23.9.2012
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun Açıklaması
"Sinop, tarihi birikimi ve kültürel zenginlikleri ile bir imece çalışması ortaya koyarak zor olanı başarmıştır ve Sinopale'yi ortaya çıkarmıştır" dedi.
Hikmet Tosun - 18.9.2012
'Kuzey Yıldızı 1. Sinop Ulusal Belgesel Film Yarışması' Sona Erdi
Jüri üyesi Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, yarışmanın ilk olması ve uzun soluklu bir film festivaline başlangıç oluşturması açısından çok önemli olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 13.9.2012
Tarihi Sinop Cezaevi'ne Ziyaretçi İlgisi
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 bin yıllık Tarihi Sinop Kalesi surları arasında yer alan ve aralarında Sebahattin Ali, Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Burhan Felek ve Kerim Korcan gibi ünlü isimlerin mahkum olarak yattığı Tarihi Sinop Cezaevi'ne ziyaretçi ilgisinin sürdüğünü belirtti.
Hikmet Tosun - 27.8.2012
Çılgın Proje Yüzyıllar Önce Yapılmış
Kanalın izlerini süren Araştırmacı Cemalettin Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'u yeni mendirek bölgesine götürerek, şu ana kadar bilinmeyen kanalın kalıntılarını yerinde gösterdi.
Hikmet Tosun - 24.8.2012
4. Uluslararası Sinop Bienali
Törene Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Hollanda Kültür Ataşesi, Avusturya Kültür Ataşesi, ABD Kültür Ateşesi, Romanya Kültür Merkezi temsilcisi katıldı.
Hikmet Tosun - 24.7.2012
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Tosun Açıklaması
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, ramazan ayı olmasına rağmen kentte otellerin doluluk oranının yüzde 80 olduğunu belirtti.
Hikmet Tosun - 20.7.2012
Sinop'ta Tarihi Kale Surlarını Sarmaşıklar Kuşattı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 bin yıl önce bölgenin hakimi Gaskalılar tarafından yapılan tarihi kalenin bazı burçlarının sarmaşıklar tarafından sarıldığını söyledi.
Hikmet Tosun - 15.7.2012
Regatta Sinop Limanı'na Demirledi
Gemiden inen yabancı turistler kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Sinop Tarihi Cezaevi başta olmak üzere arkeoloji ve etnografya müzelerini de gezen yabancı turistler kentteki esnaftan alışverişte yaptı. Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'da gemiye giderek kaptan ile sohbet etti.
Hikmet Tosun - 10.7.2012
Tarihi Taka, Sinop Cezaevi'nde Sergilenecek
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin kuruluşunun ardından ilk sanayi hamlelerinden biri olan Ayancık kereste fabrikasına ait denizde gemilere tomruk taşıyan takayı teşhir edileceğini söyledi.
Hikmet Tosun - 10.7.2012
Tomruk Teknesi Koruma Altına Alındı
Teknenin yıllarca kereste fabrikasında tomruk taşıdığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, teknenin Cumhuriyet'in ilk yıllarında gerçekleştirilen sanayi hamlesinin en güzel sembolü olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 25.6.2012
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun: "Denizde Akıntıya Dikkat Edilmeli"
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, denizdeki boğulmaların akıntılardan kaynaklandığını bu nedenle akıntılara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.
Hikmet Tosun - 3.6.2012
Sinop'ta Turistlere Pansiyon Hizmeti
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, Sinop'un ucuz tatil için cazibe merkezi olduğunu, bunun da tatilciler için büyük bir şans olduğunu bildirdi.
Hikmet Tosun - 7.5.2012
Yıkılan Ahşap Binanın Temelinden Tarihi Sarnıç Çıktı
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üzerinde sıva kalıntıları olan sarnıcın muhtemelen yakın döneme ait olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 7.5.2012
Tarihi Binanın Altından Su Sarnıcı Çıktı
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, sarnıcın yakın döneme ait olduğunu tahmin ettiklerini belirterek, alanın fotoğraflarının çekilerek mevcut durumla ilgili bilgiyle birlikte Anıtlar Kurulu'na gönderildiğini söyledi.
Hikmet Tosun - 20.4.2012
Körfez Ülkelerinin Turizm Acentelerinden Karadeniz'e Çıkarma
Misafir heyete gezi programı kapsamında rehberlik eden Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop'taki turizm potansiyelinin Karadeniz Bölgesi'nin tanıtımı için önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 20.4.2012
Karadeniz'in Çılgın Projesi İçin Sinop'a 23 Bilim Adamı Geliyor
2012 Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ahmet Cengiz başkanlığında yapıldı. Polisevi'nde gerekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı Albay Erkan Arıkan, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Belediye Başkan Vekili Bülent Oktay, kurum amirleri, turizm işletmeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Hikmet Tosun - 18.4.2012
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Tosun: "21. Yüzyılın En Hızlı Gelişen En Karlı Sektörü Turizmdir"
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, "21.yüzyılın en hızlı gelişen en karlı sektörü turizmdir" dedi.
Hikmet Tosun - 16.4.2012
Sinop'ta Turizm Haftası Kortejle Başladı
Törende konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, turizmin insanların psikolojisine, sosyal yaşamına ekonomik görüş ve davranışlarına katkı sağlayan önemli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatarak, turizmin günümüzde bir lüks ve gösteriş tüketimi olmaktan çıktığını ve kitle tüketimi haline geldiğini söyledi.
Hikmet Tosun - 2.4.2012
Sinop'ta 2013 Turizm Eylem Planı Çalışmaları
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop'un sahip olduğu doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirtti.
Hikmet Tosun - 23.3.2012
Tarihi Sinop Kalesi'nin Restorasyon Çalışmaları
Proje ile ilgili kent girişinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'dan bilgi alan Ergül, konunun daha sağlıklı görüşülmesi gerektiğini, gerekirse projeden vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.
Hikmet Tosun - 20.3.2012
Sinop'ta Otellerin Sorunları Masaya Yatırıldı
Sinop'ta otelcilik sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler Vali Dr. Ahmet Cengiz'in de katıldığı toplantıda bir araya geldi. Mola Otel'de gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ve otel işletmecileri katıldı.
Hikmet Tosun - 19.3.2012
Tarihi Sinop Kalesi'nin Restorasyon Çalışmaları
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Kumkapı sahilinde bulunan tarihi lahit kapaklarının yetkililerce taşınırken kırıldığı iddialarını yalanladı.
Hikmet Tosun - 18.3.2012
78 Yıl Sonra Havaalanındaki Sütun Farkedilince Koruma Altına Alındı
Sinop'ta 'Soğuk savaş' yıllarında Türkiye'deki en önemli tesislerinden Sinop Havaalanı içerisinde dikili bulunan 4 metre yüksekliğindeki ve üzerinde "Sinop-Moskova Tayyare Meydanı" yazan sütun için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü devreye girdi. Sütunun yerinde korunacağını belirten İl Müdürü Hikmet Tosun, "Yerinde değerlendirerek üzerine tescil tespit amacıyla bir plaket koymayı düşünüyoruz" dedi.
Hikmet Tosun - 13.3.2012
Tarihi Sinop Kalesi Restorasyon Çalışmaları
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, restorasyon çalışmaları kapsamında, bu yıl batı kale surlarını ve kemerli geçişi projesini ele alacaklarını, bununla ilgili yetkililerin alanda inceleme yaptığını söyledi.
Hikmet Tosun - 9.3.2012
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun."Tarihi Sinop Cezaevi Unesco'nun Dünya Kültür Mirası Listesine...
"Tarihi Sinop Cezaevi Unesco'nun dünya kültür mirası listesine girmeye hazırlanıyor" dedi.
Hikmet Tosun - 5.3.2012
Sinop'ta Toprak Kayması
İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yetkililerin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli önlemleri aldığını belirtti.
Hikmet Tosun - 22.2.2012
Tarihi Sinop Cezaevi, Cazibesini Koruyor
"Tarihi Sinop Cezaevi'nin yıllık ziyaretçi sayısı 255 bin kişiye ulaştı" dedi.
Hikmet Tosun - 18.2.2012
Su Çekildi, Tarih Ortaya Çıktı
Sinop'ta rüzgar ve gelgitin etkisiyle Gelincik Mahallesi Kumkapı sahilinde tarihi lahit kapakları su yüzüne çıktı. Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, lahit kapaklarının Roma dönemine ait olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 15.2.2012
Emitt Ödülü Sinop Valisi Cengiz'e Verildi
EMİTT Fuarı'nda Sinop standına verilen ödül, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun tarafından Vali Ahmet Cengiz'e takdim edildi.
Hikmet Tosun - 15.2.2012
Emitt Ödülünü Valiye Teslim Etti
EMITT 2012 Fuarı'nda Sinop standına verilen "Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant Ödülü", İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun tarafından Sinop Valisi Dr.
Hikmet Tosun - 15.2.2012
2 Bin Yıllık Vefa
Yaklaşık 2 metre boyunda ki steldeki yazı ve semboller de daha yapıldığı ilk günlerdeki görünümünü koruyor. 70 yaşında hayatını kaybeden Gaius Terentius Macrus adında ki bir kişi için eşi ve çocukları tarafından dikilen stelin yapım tarihi ise tam olarak bilinmiyor. Stelde kabartma olarak işlenen yazının tercümesinde ise şöyle deniliyor: "Eşi Trebatia Paulina, oğulları Terentius Basila ve Terentius Julianus ile kızı Terentia Juliane 70 yaşında ölen Gaius Terentius Macrus için bu steli diktirdi." Sinop Müzesi'nin Türkiye'nin en önemli müzeleri arasında yer aldığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, müzede çok önemli eserlerin sergilendiğini söyledi.
Hikmet Tosun - 15.2.2012
Sinop, Emıtt Fuarından Ödülle Döndü
İstanbul'da 9–12 Şubat tarihleri arasında 16. TÜYAP Beylikdüzü'nde düzenlenen fuarda Sinop, başarılı bir tanıtıma imza atarak, fuar salonunda konuklarını ağırladı. Fuarda Sinop standına verilen ödülü İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun tarafından Sinop Valisi Ahmet Cengiz'e teslim edildi.
Hikmet Tosun - 14.2.2012
Sinop'ta Bina Yıkımı Sırasında Tarihi Sarnıç Ortaya Çıktı
İl Kültür Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu alan ile ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.
Hikmet Tosun - 7.2.2012
Sinop Emıtt'e Hazır
Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) Sinop'un da tanıtılacağını ve fuar için tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.
Hikmet Tosun - 4.2.2012
Karadeniz'in Antik Çağ Başkenti Sinop, Emıtt Fuarı'nda Tanıtılacak
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, yaptığı açıklamada, Sinop ilinin turizm merkezi olması açısından EMITT Fuarı'na katılmaya çok önemsediklerini söyledi.
Hikmet Tosun - 2.2.2012
Sinop'ta "Şahane Düğün" Adlı Oyun Sahnelendi
Seyircilerin ayakta alkışladığı oyunu, Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Röktörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İl Sağlık Müdürü Dr.
Hikmet Tosun - 2.2.2012
'Şahane Düğün' Sinop'ta Sahnelendi
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen tiyatro oyununu Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Röktörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, İl Sağlık Müdürü Dr.
Hikmet Tosun - 28.1.2012
Sinop Kalesi Onarım ve Restorasyon Çalışmaları
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop Kalesi'nin surlarının onarımı için yaptıkları çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Hikmet Tosun - 26.1.2012
Kale Koruma Mendireği 255 Metre Uzatılacak
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalelerin korunması için yaptıkları çalışmalara devam ettiklerini söyledi.
Hikmet Tosun - 21.1.2012
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun Açıklaması
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Tosun, "İlimiz EMİTT fuarında en iyi şekilde tanıtılacak" dedi.
Hikmet Tosun - 16.1.2012
Sinop'ta Yılın İlk Tsm Konseri
Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen "Yeni Yıla Merhaba Konseri"ne sanat müziği tutkunları büyük ilgi gösterdi. Konsere Vali Dr. Ahmet Cengiz, İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Osman Erduran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, bazı kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Hikmet Tosun - 13.1.2012
Hikmet Tosun - 1.1.2012
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun Açıklaması
"İlimizi, turizm fuarlarında en iyi şekilde tanıtıyoruz" dedi.
Hikmet Tosun - 29.11.2011
Sinop'ta "Kültürel Dönüşüm Projesi"
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, örnek olacak bir kültürel dönüşüm projesi hazırladıklarını söyledi.
Hikmet Tosun - 27.10.2011
Sinop'ta Kimlik Bildirimi Uyarısı
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, otel, misafirhane gibi konaklama tesisleri işletmecileri mutlaka işletmelerinde kalan kişilerin kimlik bildirimini yapmak zorunda olduğunu belirtti.
Hikmet Tosun - 20.9.2011
Bahama Bandıralı Turist Gemisi "Minerva" Sinop'ta
Sinop Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun ise, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop Limanı'nın kruvaziyer turizminde marka olduğununu söyledi.
Hikmet Tosun - 8.9.2011
Sinop'ta Alan Yönetimi Projesi
Sinop'ta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen Alan Yönetimi Projesi'nin devam ettiği bildirildi. Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop'un alan yönetimi kuran tek il olduğunu ve diğer Karadeniz şehirlerine örnek olduğunu söyledi.
Hikmet Tosun - 6.9.2011
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun: "Sinop'taki Kültür Varlığının Doğru Tanımlanması Gerekir"
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop'ta ki kültün varlıklarının çok iyi tanımlanması gerektiğini söyledi.
Hikmet Tosun - 1.8.2011
"Turizm Kendi Sektörü Dışındaki Sektörlere de Önemli Bir İvme Kazandırıyor"
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, turizm sektörünün kendi sektörü dışındaki sektörlere de önemli bir ivme kazandırdığını söyledi.
Hikmet Tosun - 29.7.2011
Sinop'ta Sahiller Doldu Taştı
Sinop'ta ramazan ayı öncesi otel, motel, pansiyon ve plajlar doldu taştı. Sinop, turizm potansiyelinin en yoğun günlerini yaşıyor. Tatilcilerin akın ettiği Sinop'taki plajlar, Akdeniz'i aratmıyor. Denizin keyfini çıkaran tatilciler, şehir merkezinde bulunan otel, motel ve pansiyonları doldurdu. Gündüz denize giren tatilciler, akşam saatlerinde de Sinop'taki eğlence merkezlerinde tatilin tadını çıkarıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop'ta yılın en yoğun turist potansiyelinin yaşandığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hikmet Tosun Haberleri | Hikmet Tosun Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Hikmet Tosun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hikmet Tosun kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihi Cezaevinin Nakil Aracı, Turizmin Hizmetinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 15:24:15. #1.15#
title