HİDROELEKTRİK SANTRALİ HABERLERİ

Hidroelektrik Santrali Haberleri

Hidroelektrik Santrali haber, Hidroelektrik Santrali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hidroelektrik Santrali - 18.12.2019
Enerjide 2019 böyle geçti (2)
31 Ekim TEİAŞ, elektrikte 20'si kömür, 14'ü doğal gaz ve 8'i hidroelektrik santrali olmak üzere toplam 42 santralin, 2020'deki kapasite mekanizması desteğinden yararlanabileceğini açıkladı.
Hidroelektrik Santrali - 14.12.2019
HES'te suya düşmek üzere olan kedi yavrusunu teknisyen kurtardı
Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki hidroelektrik santralinde suya düşmek üzere olan kedinin kurtarılma anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
Hidroelektrik Santrali - 14.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki Karaca 1 Karataş Hidroelektrik Santrali'nde (HES) elektrik teknisyeni olarak çalışan Adem Yılmaz, önceki gün HES'in bir kapağının altındaki yavru kediyi fark etti.
Hidroelektrik Santrali - 10.12.2019
Hirfanlı Barajı HES personeline afet bilinci eğitimi verildi
Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Hirfanlı Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) personeline temel afet bilinci eğitimi verdi.
Hidroelektrik Santrali - 2.12.2019
Su altında kalacak ilçede defin yasağı
ARTVİN'de, 151 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilen ve baraj inşaatı nedeniyle 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinde, sular altında kalacak mezarların taşınması için tespit ve nakil çalışmaları başladı. Yeni yerleşim yerinde hazırlanan yeni mezarlığa taşınacak olan eski mezarlıklarda, belediye meclisinde alınacak kararla, 2020 yılından itibaren defin yasak olacak. Halen ilçede yeni defin işlemleri, yeni yerleşim alanındaki mezarlığa yaptırılıyor.  Türkiye sınırları içerisinde 410 kilometrelik uzunluğa sahip, Kuzeydoğu Anadolu'nun en büyük nehirlerinden olan Artvin'deki Çoruh Nehri üzerinde, 26 Şubat 2013 tarihinde dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES) inşaatı sürüyor.
Hidroelektrik Santrali - 2.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
Su altında kalacak ilçede defin yasağı Artvin'de, 151 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilen ve baraj inşaatı nedeniyle 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinde, sular altına kalacak mezarların taşınması için tespit ve nakil çalışmaları sürüyor. İlçede, sular altına kalacak eski mezarlıklara, 2020 yılından sonra defin işlemi yapılmasına ilişkin, belediye meclisince karar alınacağı belirtildi. Kararla, eski yerleşim yerindeki mezerlıklara defin yasağı getirilecek.  Türkiye sınırları içerisinde 410 kilometrelik uzunluğa sahip, Kuzeydoğu Anadolu'nun en büyük nehirlerinden olan Artvin'deki Çoruh Nehri üzerinde, 26 Şubat 2013 tarihinde dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES) inşaatı sürüyor.
Hidroelektrik Santrali - 22.11.2019
EPDK 29 şirkete lisans verdi
Buna göre, enerji piyasasında faaliyet göstermek üzere Kuruma başvuruda bulunan 4 şirkete biyogaz, 6 şirkete rüzgar enerji santrali, 2 şirkete jeotermal enerji santrali, 3 şirkete hidroelektrik santrali, bir şirkete güneş enerjisi santrali, 4 şirkete biyokütle, 2 şirkete kojenerasyon tesisi, bir şirkete ithal kömür santrali, bir şirkete gaz elektrik üretimi tesisi, 3 şirkete tedarik, bir şirkete madeni yağ ve bir şirkete de LPG dağıtıcı lisansı verildi.
Hidroelektrik Santrali - 8.11.2019
Ordu'da hidroelektrik santralinde meydana gelen patlamada 4 kişi yaralandı
Ordu'nun Akkuş ilçesinde Umut-1 Hidroelektrik Santrali'nde (HES) meydana gelen patlamada 4 işçi yaralandı.
Hidroelektrik Santrali - 7.11.2019
HES inşaatı bölgesinde heyelan
SAKARYA'nın Sapanca ilçesinde, hidroelektrik santrali (HES) inşaatı bölgesinde, heyelan meydana geldi.
Hidroelektrik Santrali - 7.11.2019
HES inşaatı bölgesinde heyelan
SAKARYA'nın Sapanca ilçesinde, hidroelektrik santrali (HES) inşaatı bölgesinde, heyelan meydana geldi.
Hidroelektrik Santrali - 7.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
'TÜRKİYE'NİN HAKKI SONUNA KADAR KORUNACAK' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump arasında 13 Kasım'da gerçekleşecek görüşme hakkındaki görüşleri sorulan Numan Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanımız tabi kararını verecek. Biliyorsunuz Türkiye'nin hakkı ve hukukunu en iyi şekilde koruyacak. Biz bütün bu süreç içerisinde iplerin en gergin olduğu zamanlarda bile asla diplomasiyi ihmal etmedik. Sayın cumhurbaşkanımız muhataplarıyla birebir gerektiğinde telefonla, gerektiğinde yüz yüze bu görüşmelerini yaptı ve Türkiye'nin hakkını, hukukunu sonuna kadar korudu. Bu görüşmede de Türkiye'nin hakkı sonuna kadar korunacak ve Türkiye'ye verilen sözlerin yerine getirilmesi için inşallah teyit alacaktır" diye yanıtladı.          Görüntü Dökümü ---------- -Kurtulmuş'un açıklamaları Haber-Kamera: Zafer KUMRU/ ERZURUM, ==================== HES inşaatı bölgesinde heyelan   Sakarya'nın Sapanca ilçesinde, hidroelektrik santrali (HES) inşaatı bölgesinde, heyelan meydana geldi.
Hidroelektrik Santrali - 6.11.2019
Baraj altında kalan köy su seviyesi düşünce yeniden ortaya çıktı
Artvin'de 2012 yılında hizmete açılan Deriner Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) suları altında kalan Narlık köyünün, barajda su seviyesinin düşmesi üzerine bazı yapıları yeniden gün yüzüne çıktı.
Hidroelektrik Santrali - 31.10.2019
Elektrikte 42 santral 2020'de kapasite mekanizmasından yararlanacak
Elektrikte 20'si kömür, 14'ü doğal gaz ve 8'i hidroelektrik santrali olmak üzere toplamda 42 santral, 2020'de kapasite mekanizması desteğinden yararlanabilecek.
Hidroelektrik Santrali - 27.10.2019
Haftanın tarihine bakış
1983- Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin temeli atıldı.
Hidroelektrik Santrali - 24.10.2019
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Enerji projeleri için acele kamulaştırma kararları Gazi-9 Rüzgar Enerji Santrali'nin yapımı amacıyla Çanakkale'nin Bayramiç, Akıncı Hidroelektrik Santrali'nin inşası için Kayseri'nin Kocasinan ve Fernas-4 Güneş Enerji Santrali'nin yapımı amacıyla da Burdur'un Çavdır ilçelerindeki bazı taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.
Hidroelektrik Santrali - 18.10.2019
Kırgızistan Güneydoğu Asya'ya enerji ihracatına hazırlanıyor
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, ülkesinin yıllık elektrik tüketiminin 12,5 milyar kilovatsaat olduğunu ve bunun 6 milyar kilovatsaatinin Toktogul Hidroelektrik Santrali'nde (HES) üretildiğini belirterek, "Üç fazda yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla Toktogul HES'te...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hidroelektrik Santrali Haberleri | Hidroelektrik Santrali Haber - Haberler - Sayfa 5 - Hidroelektrik Santrali haberleri, son dakika hidroelektrik santrali haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 25.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 23:29:51. #1.15#
title