HİDROELEKTRİK SANTRALİ HABERLERİ

Hidroelektrik Santrali Haberleri

Hidroelektrik Santrali haber, Hidroelektrik Santrali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hidroelektrik Santrali - 22.5.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Ancak, Barış Pınarı bölgesinin güneyinde bulunan ve terör örgütü PKK/YPG kontrolünde olan Tişrin Hidroelektrik Santrali'nden sağlanan elektriğin terör örgütü tarafından kasıtlı olarak kesilmesi ve yetersiz gönderilmesi nedeniyle elektrik enerjisine ihtiyaç duyan su tesisleri yeterli seviyede çalıştırılamamıştır.
Hidroelektrik Santrali - 19.5.2020
Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni (2)
DSİ'nin 2002 yılından bugüne tarım, hizmet ve enerji sektörlerinin can damarlarından olan su ve elektrik konusunda büyük misyonu sırtlayarak Cumhuriyet tarihine sayısız rekorda imza attığını kaydeden Pakdemirli, sözlerini şöyle sürdürdü: "48 yılda yapılan barajın 2 katı son 18 yılda yapılmıştır. 48 yılda yapılan hidroelektrik santralinin 6 katı son 18 yılda yapılmıştır.
Hidroelektrik Santrali - 19.5.2020
Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni (1)
- "Ilısu Barajı bugünlere 65 yıllık bir emeğin sonucu olarak geldi" "Nice medeniyetlere can veren, tarihin en büyük alimlerinden El Cezeri'ye ilham kaynağı olan Dicle, yeni hikayesiyle tarihin akışına şahitlik etmeye devam edecek. Suyun var ettiği, ihya ettiği, imar ettiği kadim Mezopotamya toprakları, tarihte olduğu gibi bundan sonra da su medeniyeti olmaya devam edecek." diyen Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ilısu Barajı bugünlere 65 yıllık bir emeğin sonucu olarak geldi. 1954'te başlayan proje çalışmaları, Sayın Cumhurbaşkanımızın 2006 yılında temelini attığı baraj ve hidroelektrik santraliyle ete kemiğe büründü.
Hidroelektrik Santrali - 19.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni'ne video...
Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbini Devreye Alma Töreni'ne video konferansla katılan Erdoğan, Türkiye'nin 2002 yılında 97 hidroelektrik santraline sahip olduğunu, buna 584 hidroelektrik santrali daha eklediklerini belirtti.
Hidroelektrik Santrali - 18.5.2020
Ilısu Barajı'nda elektrik üretimi yarın başlıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Pakdemirli, Türkiye'nin 70 yıllık rüyası olan ve Erdoğan tarafından 2008'de temeli atılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde elektrik üretiminin başlayacağını belirtti.
Hidroelektrik Santrali - 14.5.2020
Dünya Bankası'ndan Orta Asya ülkelerine "Kovid-19 finansmanı"
Burunçuk, Tacikistan'da finansman sağladıkları büyük altyapı projelerinden Nurek Hidroelektrik Santrali onarım çalışmaları projesi için 50 milyon dolar ek finansman sağlanması üzerinde çalıştıklarını kaydetti.
Hidroelektrik Santrali - 12.5.2020
DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, Ilısu Barajı'nda incelemelerde bulundu
DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yapılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) incelemede bulundu.
Hidroelektrik Santrali - 12.5.2020
Bakan Pakdemirli: "DSİ ve özel sektör ülkemizde 18 yılda 587 HES projesini tamamlayarak hizmete...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "DSİ ve özel sektör, ülkemizde 18 yılda 587 adet Hidroelektrik Santrali (HES) projesini tamamlayarak hizmete almıştır" dedi.
Hidroelektrik Santrali - 11.5.2020
Veysel Eroğlu'ndan "GAP" açıklaması Açıklaması
GAP'ın 22 baraj, 17 hidroelektrik santrali ve takriben 1 milyon 58 bin hektar sulama alanından oluştuğuna işaret eden Eroğlu, GAP'ın 7'si Fırat havzasında, 6'sı ise Dicle havzasında olmak üzere 13 büyük projeden oluştuğunu hatırlattı.
Hidroelektrik Santrali - 9.5.2020
Ilısu Barajı'nda enerji üretimi için test süreci başladı
Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında yapılan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) test olarak enerji üretimine başlandı.
Hidroelektrik Santrali - 21.4.2020
Yusufeli Barajı'nda çalışmalar Kovid-19 önlemleriyle devam ediyor
Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi inşaatında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirlerinin en üst seviyede uygulandığı şantiyeye giriş çıkışlar kapatılırken, 4 bin 500 çalışan şantiye içinde hazırlanan yaşam alanlarında konaklamaya başladı.
Hidroelektrik Santrali - 14.4.2020
Kars ve Artvin'deki baraj projeleri nedeniyle bazı köyler taşınacak
Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Tekkale, Irmakyanı, Meşecik ve Yeniköy'de yaşayan vatandaşların da Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle belirlenen yerlere nakli ve yerleştirilmesi sağlanacak.
Hidroelektrik Santrali - 9.4.2020
Türkiye'nin enerjisine 1,5 milyar dolarlık yatırım
General Elektrik (GE) Hidroelektrik Bölümü Türkiye ve Orta Doğu Üst Yöneticisi Marwan Al Roub, Isparta'da kurulacak 1000 megavatlık pompaj depolamalı hidroelektrik santralinin Türkiye'nin yenilenebilir enerji dönüşümü açısından son derece önemli olacağını söyledi.
Hidroelektrik Santrali - 4.4.2020
Baraj havzasındaki Artvin Yusufeli'nin İnanlı köyü başka bir bölgeye naklediliyor
Artvin'in İnanlı köyü halkının, Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi'nin yapımı nedeniyle başka bir bölgeye nakli ve yerleştirilmesine karar verildi.
Hidroelektrik Santrali - 3.4.2020
Bünyan Hidroelektrik Santrali 92 yıldır enerji veriyor
Kayseri'nin Bünyan ilçesinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün kuruluş kararnamesini imzaladığı ve Kayserili girişimcilerin teşebbüsü ile 1928 yılında Alman-Çek mühendisler tarafından kurulan Türkiye'nin çalışır durumdaki en eski hidroelektrik santrali elektrik üretmeye devam ediyor.
Hidroelektrik Santrali - 6.3.2020
Munzur Vadisi için planlanan Bozkaya HES ve baraj projesi de iptal
TUNCELİ'de, Munzur Vadisi Milli Parkı'na yapılması planlanan Bozkaya Hidroelektrik Santrali (HES) ve Barajı Projesi, Ankara 8'inci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi.
Hidroelektrik Santrali - 6.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- -Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın namaz kıldığı camiden görüntü -Fuat Oktay iki cenaze için kılınan namazda saf tutarken -Camiden çıkarken -Yanına getirilen bebeği severken -Vatandaşlarla sohbet ederken Haber-Kamera: Soner AYDIN/MERSİN, =========================== Munzur Vadisi için planlanan Bozkaya HES ve baraj projesi de iptal TUNCELİ'de, Munzur Vadisi Milli Parkı'na yapılması planlanan Bozkaya Hidroelektrik Santrali (HES) ve Barajı Projesi, Ankara 8'inci İdare Mahkemesi'nce iptal edildi.
Hidroelektrik Santrali - 25.2.2020
Enerjide acele kamulaştırma kararları
Şirvan Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı için de Siirt'in Şirvan ilçesindeki bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Hidroelektrik Santrali - 24.2.2020
Karkamış Hidroelektrik Santrali'nde trafo patladı: 3 yaralı
Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bulunan hidroelektrik santralindeki trafoda meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hidroelektrik Santrali Haberleri | Hidroelektrik Santrali Haber - Haberler - Sayfa 3 - Hidroelektrik Santrali haberleri, son dakika hidroelektrik santrali haber ve gelişmeleri burada. KARS'TA TATLI SU KEFALLERİNİN BÜYÜLEYEN YOLCULUĞU.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 03:05:55. #1.14#
title