HİDROELEKTRİK SANTRALİ HABERLERİ

Hidroelektrik Santrali Haberleri

Hidroelektrik Santrali haber, Hidroelektrik Santrali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hidroelektrik Santrali - 25.11.2020
Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu Fernas HES'te incelemelerde bulundu
"Siirt gelecekte enerji üssü haline gelecek." diyen Hacıbektaşoğlu, ilde çok sayıda baraj ve hidroelektrik santrali yapımının planlandığını belirtti.
Hidroelektrik Santrali - 25.11.2020
Yusufeli Barajı'nın tamamlanmasına 21 metre kaldı
ARTVİN'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve  tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliğine ulaşacak olan Yusufeli Barajı'nın gövdesinin tamamlanmasına 21 metre kaldı. Yusufeli Barajı çift eğrilikli ince kemer baraj tipi kategorisinde dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak. Barajın yapımı tamamlandığında 558 megavat kurulu güce sahip hidroelektrik santrali ile 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanacak.
Hidroelektrik Santrali - 22.11.2020
Sudan, Hedasi Barajı müzakerelerinden çekildi
Etiyopya'nın, Nil Nehri üzerine inşa ettiği ve tamamlandığında Afrika'nın en büyük hidroelektrik santrali olacak Hedasi'nin dolumu ve işletilmesi konusunda uzlaşamayan Etiyopya, Mısır ve Sudan'ın Sulama Bakanları video konferans yöntemiyle iki gün önce bir toplantı daha gerçekleştirmişti.
Hidroelektrik Santrali - 19.11.2020
Sudan Hedasi Barajı krizinin yeni müzakere yöntemleriyle çözülebileceğini savunuyor
Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşa ettiği ve tamamlandığında Afrika'nın en büyük hidroelektrik santrali olacak Hedasi'nin dolumu ve işletilmesi konusunda uzlaşamayan Etiyopya, Mısır ve Sudan'ın Sulama Bakanları video konferans yöntemiyle bir toplantı daha gerçekleştirdi.
Hidroelektrik Santrali - 6.11.2020
Elektrikte 46 santral 2021'de kapasite mekanizmasından yararlanacak
Elektrikte 22'si kömür, 14'ü doğal gaz ve 10'u hidroelektrik santrali olmak üzere toplamda 46 santral gelecek yıl kapasite mekanizması desteğinden yararlanabilecek.
Hidroelektrik Santrali - 1.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1983- Atatürk Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin temeli atıldı.
Hidroelektrik Santrali - 29.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 27
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------------- -Müzedeki eserlerin görüntüleri Atatürk'ün manevi torunu Eriş Ülger'in konuşması İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in konuşması Detay HABER: Dinçer AKBİR-KAMERA: Alişan KOYUNCU/İZMİT(Kocaeli), =============================== Tarihi Hasankeyf'te jet skili cumhuriyet kutlaması VEYSEL Eroğlu (Ilısu) Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde kaya tırmanışı, kano yarışı, su dalışı ve jet skiliyle yapılan etkinliklerle Türkiye Cumhuriyeti'nin 97'nci yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
Hidroelektrik Santrali - 28.10.2020
Elektrikte kurulu güç gelecek yıl yaklaşık 100 bin megavata yükselecek
Öte yandan, 1200 megavat kurulu güce sahip Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin (HES) tüm türbinlerinin yıl sonuna kadar devreye alınması ve yıllık ortalama 3 bin 833 gigavatsaat elektrik üretilmesi planlanıyor.
Hidroelektrik Santrali - 21.10.2020
2021 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda (2)
Covid önlemlerine ilişkin de bilgi veren Oktay şöyle konuştu: "Salgının etkilerini görmeye başladığımız Mart ayında açıkladığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile başta istihdam ve üretimi destekleyen adımları hayata geçirdik. İlerleyen süreçte ihtiyaç görülen tüm alanları kapsayacak şekilde genişleyen desteklerimiz ihtiyaç sahibi ailelere nakit desteğinden en düşük emekli aylığının bin 500 lira olmasına kadar, sektörel vergi teşvik ve ertelemelerinden krediye ulaşma imkanlarına kadar artarak devam etmiştir. Bu süreçte gelir politikası araçlarını da etkin olarak kullandık. Bu kapsamda 29,4 milyar TL vergi ödemesini ve 40 milyar TL sosyal güvenlik prim ödemelerini erteleyerek işletmeleri destekledik. Kovid-19 salgının ekonomideki olumsuz etkilerini azaltmak için sektör odaklı birçok mal ve hizmetin KDV oranlarında ve işyeri kira stopaj oranında indirim yaptık. Kredi Garanti Fonu limitini artırarak teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerin finansmana erişimini sağladık. Vatandaşlara, esnaf ve firmalara Hazine destekli Kredi Garanti Fonu ile 306 milyar TL'lik kredi paketleri oluşturduk ve bu kapsamda Eylül 2020 itibarıyla toplamda 267,4 milyar TL kredi ödemesi yapıldı. Aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan 8 milyona yakın vatandaşımıza 47,5 milyar TL bireysel ihtiyaç desteği verdik. 787 bin esnafımıza 29,9 milyar TL'ye yakın esnaf destek finansmanı tahsis ettik. 198 bin işletmemize 143 milyar TL işe devam finansmanı kullandırdık. 122 milyar TL tutarında kurumsal ve bireysel kredinin ertelemesini sağladık." Oktay, Eylül 2020 itibarıyla Covid-19 salgını kapsamında ekonomiyi desteklemek amacıyla atılan adımların büyüklüğünün kredi ertelemeleri hariç 371,7 milyar TL'ye ulaştığına dikkat çekerek, "Covid-19 ile mücadelede 'Sosyal Koruma Kalkanı' çerçevesinde 6,2 milyar TL "Sosyal Destek Programı" kapsamında ödeme, 18,7 milyar TL "Kısa Çalışma" kapsamında ödeme, 4,4 milyar TL "Nakdi Ücret Desteği", 3,6 milyar TL işsizlik ödemesi yaptık. Ekonomik ve sosyal koruma kalkanı paketlerinin yanı sıra yatırımlarımıza, açılışlarımıza tüm hızımızla devam ettik. Bir taraftan salgınla başarılı bir mücadele verirken bir taraftan da durmadık; dev eserleri hizmete açtık. 45 günde tamamlayıp kullanıma sunduğumuz çok amaçlı acil durum hastaneleri dahil olmak üzere 28 yeni hastane, 498 km bölünmüş yol ve 221 köprü ve 52 hidroelektrik santrali, Mart'tan bu yana ülkemize kazandırdığımız yatırımların sadece birkaç örneğidir.
Hidroelektrik Santrali - 17.10.2020
Son dakika haberleri: Vietnam'da toprak kaymak kayması: Ölü sayısı 62'ye yükseldi
Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam'da Thua Thien-Hue şehrinde bir hidroelektrik santrali inşaatında yaşanan toprak kayması sonucu ölü sayısı 62'ye yükseldi.
Hidroelektrik Santrali - 16.10.2020
Vietnam'da toprak kaymasında 13 kurtarma görevlisi hayatını kaybetti
Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam'da Thua Thien-Hue şehrinde bir hidroelektrik santrali inşaatında yaşanan toprak kaymasına yardım için bölgeye sevk edilen kurtarma görevlileri, yeni bir toprak kaymasının kurbanı oldu.
Hidroelektrik Santrali - 1.10.2020
Elektrikte 135 milyon liralık kapasite mekanizması desteği
Ödeme yapılacak santraller arasında 15 yerli kömür yakıtlı termik santral, 2 yerli ve ithal kömür yakıtlı termik santral, 14 doğal gaz yakıtlı elektrik santrali ve 8 hidroelektrik santrali bulunuyor.
Hidroelektrik Santrali - 24.9.2020
Son dakika haber! Enerjide acele kamulaştırma kararları
Öte yandan, Silopi Güneş Enerji Santralinin yapımı amacıyla Şırnak'ta, Ege Biyogaz Enerji Santralinin inşası için Manisa'da, Mersin Rüzgar Enerjisi Santrali için Mersin'de ve Zilan Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı için Van'da belirlenen taşınmazların tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
Hidroelektrik Santrali - 20.9.2020
Son dakika haberi | Giresun'da otomobil Doğankent HES Gölü'ne düştü: 1 yaralı
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı İran Caddesi'nde, Recep Kaçmaz (30) yönetimindeki 28 AAY 925 plakalı otomobil, Harşit Çayı üzerinde kurulu Doğankent Hidroelektrik Santrali (HES) gölüne devrildi.
Hidroelektrik Santrali - 17.9.2020
Türkiye'nin ikinci büyük sulama barajı olacak Silvan'da önemli bir eşik aşıldı
Pakdemirli, Türkiye'nin ikinci büyük sulama barajı olacak projede önemli bir eşiğin aşıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Diyarbakır'ın çılgın projesi olarak bilinen Silvan Barajı'nda gövde dolgusu tamamlandı. Baraj, GAP'ın en önemli projelerinden Silvan Projesi'nin en büyük ve en önemli bileşenidir. Baraj, oluşturacağı 7,3 milyar metreküp rezervuar hacmiyle GAP'ın Atatürk Barajı'ndan sonra ikinci büyük barajı olacak. 4 aşamalı olan Silvan Projesi kapsamında her aşamada Silvan Barajı rezervuarından sulamaya verilen su miktarı artarken Silvan Hidroelektrik Santrali'nde üretilen elektrik enerjisi azalacak.
Hidroelektrik Santrali - 6.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1974- Keban Baraj ve Hidroelektrik Santrali açıldı.
Hidroelektrik Santrali - 5.9.2020
Yarasa gübreleri Düden Şelalesi'ndeki meyve ağaçları ve süs bitkilerinde verimi artırdı
Düden şelalesi Kent merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan, "cennetten bir köşe" olarak nitelendirilen Düden Şelalesi, tatilcilerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali'nden alan ve Düdenbaşı denilen noktada yer yüzüne çıkan şelale, piknik yapmak isteyen ve kentin sonbaharda bile sıcak olan havasında serinlemek isteyenleri ağırlıyor.
Hidroelektrik Santrali - 5.9.2020
Son dakika! Ilısu Barajı'ndan ekonomiye 4 ayda 600 milyon lira katkı
Gelen son dakika haberine göre Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 4 ayda 1 milyar kilovatsaat enerji üreterek ülke ekonomisine yaklaşık 600 milyon lira katkı sağladı.
Hidroelektrik Santrali - 1.9.2020
Elektrikte 131 milyon liralık kapasite mekanizması desteği
Ödeme yapılacak santraller arasında 15 yerli kömür yakıtlı termik santral, 2 yerli ve ithal kömür yakıtlı termik santral, 14 doğal gaz yakıtlı elektrik santrali ve 8 hidroelektrik santrali bulunuyor.
Hidroelektrik Santrali - 27.8.2020
Keban HES 46 yıldır kesintisiz enerji üretiyor
Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 1974'ten bu yana 46 yıldır kesintisiz sürdürdüğü enerji üretimiyle ekonomiye yılda yaklaşık 27 milyar dolar katkı sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hidroelektrik Santrali Haberleri | Hidroelektrik Santrali Haber - Haberler - Hidroelektrik Santrali haberleri, son dakika hidroelektrik santrali haber ve gelişmeleri burada. Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu Fernas HES'te incelemelerde bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 21:50:42. #1.15#
title