Hidayet, Basketbol Okulu'nun Açılışını Yapıyor

NBA'de Ülkemizi Başarıyla Temsil Eden Milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Kendi İsmiyle Faaliyet Gösterecek Olan 'Basketbol Yaz Okulu'nun Açılışını Yapacak.

Hidayet, Basketbol Okulu'nun Açılışını Yapıyor

ıÜüNBA'de ülkemizi başarıyla temsil eden ve çok verimli bir sezonu geride bırakarak yurda dönen Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, yarın kendi ismiyle faaliyet gösterecek olan 'Basketbol Yaz Okulu'nun açılışını yapacak.

Yarın, saat 12,30'da Saint-Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri'nde düzenlenecek basın toplantısı ile İstanbul Özel Saint-Joseph Lisesi'nde faaliyet gösterecek olan'Hidayet Türkoğlu Basketbol Yaz Okulu'nun açılışını yapacak olan yıldız oyuncu, basın mensuplarının sorularını cevaplarken, proje hakkında bilgi verecek. Projede görev alacak antrenör, idareci ve görevlilerin yanısıra, öğrenci ve velilerin de katılacağı basın toplantısı, saat 12:30'da Saint-Joseph Lisesi, Saint Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilecek. Toplantıda konuşmacı olarak Hidayet Türkoğlu'nun yanısıra; Cem Üner, Muratcan Üner, Nejat Sayman, Deniz Kıyak, Gökmen Ertem de hazır bulunacak.

2007-2008 sezonunda NBA'de adından en çok söz ettiren oyunculardan bir tanesi olan Hidayet Türkoğlu, formasını giydiği Orlando Magic takımının sergilediği başarılı performansta büyük pay sahibi oldu.

NBA'de sezonun 'En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu' (Most Improved Player) seçilen, istikrarlı oyunu ve sezon boyunca takımına yaptığı hayati katkılar sayesinde bu önemli ve anlamlı ödüle layık görülen Türkoğlu, Magic forması altında normal sezonu 19.5 sayı, 5.7 ribaund, 5.0 asist ortalamaları ile tamamlarken, play-off'larda ise maç başına 17.5 sayı, 6.4 ribaund, 5.5 asist üretti.

Kaynak: CHA