Hiç Yakışmadı Atalay Ağabey!

Hiç Yakışmadı Atalay Ağabey!

'Benim Tatlı Olan Soyadıma 'Ses' İlavesini Atalay Noyaner Değil, Yılmaz Tatlıses Eklemiştir. Hiç Yakışık Almadı Be Ağabey'

Hiç Yakışmadı Atalay Ağabey!

'BENİM TATLI OLAN SOYADIMA 'SES' İLAVESİNİ ATALAY NOYANER DEĞİL, YILMAZ TATLISES EKLEMİŞTİR. HİÇ YAKIŞIK ALMADI BE AĞABEY'

İbrahim Tatlıses, İzmir Gazinolar Kralı olarak nitelendirilen Atalay Noyaner'in zehir zemberek açıklamalarına İbo Show'da cevap verdi!

Atalay Noyaner'in 'İbrahim Tatlıses'in isim sahibi benim... 1978 senesinde bir yerde birinin şarkı söylediğini duydum. Pavyon sahibine 'Bu şarkı söyleyen kim?' diye sordum. O da 'İbrahim Tatlı,' dedi. 'Biriki dakika konuşabilir miyim?' diye sordum. İbrahim Tatlıses, programdan sonra geldi ve ona 'Seni fuarda sahneye çıkaracağım, ne dersin?' dedim. Anlaştık ve o sene ilk kez Ayağında Kundura ile sahneye çıktı. İlk sene pek ses getirmedi ama ikinci sene Sabuha ile patlama yaptı. Sahneye çıkacağı zaman ona 'Sesin güzel, Tatlı soyadı bazı yanlış anlaşılmalara sebep olabilir,' diyerek ses' eklemeyi önerdim. Böylece ilk kez Tatlıses' olarak lanse edildi. 1979'da fuar bitiminde kavga ettik. 10 sene görüşmedik. Şımarıklığı ve kaprisleri, yanındaki şekilsiz adamlar yüzünden kavga ettik. Çünkü onları kulise sokmadım. Benim kurallarımda kulise sadece sanatçı girerdi. 10 sene sonra menajeri Hasan Bora devreye girdi. Bülent Ersoy'lu programda tekrar çalıştık. O günden sonra da aramızda bir problem olmamasına rağmen İbrahim'i sevmem.' açıklamaları için şunları söyledi:

'Sene 1968, o zamanlar Unkapanı yok. Şu anda bilgisayarcıların olduğu DoğuBAnk'ta kasetçiler vardı. Beni oraya götürdüler. Hiç unutmuyorum Yılmaz Tatlıses'le tanıştırdılar beni. Bir uzun hava okudum; Yılmaz Ağabey de benim adımı sordu. Ben de İbrahim Tatlı dedeim. O da sen benim kardeşim ol dedei ve soyadıma 'ses' ilavesini yaptı. Hepsi bu. Beni Tatlıses yapan oymuş da beni fuarda çıkarmış. Ne fuarı, ben o zamanlar pavyonda çalışıyordum. Fuarda ne işim var? Bırak bunları Atalay Ağabey. Biz birbirimizin ekmeğini yedik. 25 yıl sonra bu açıklamalar nerden çıktı. Alzehemier mı oldun? Demek bana bu yakıştırmaları yapan diğerlerine neler der?' dedi.

Noyaner'in Seda Sayan ile ilgili söylediği, 'Günlük. Seda'yla zaten şey olmaz. Seda'nın hayatı materyal üzerine kurulmuştur. İzmir'de onun için milyarlar harca, sen İstanbul'a git, o sana bir çay ısmarlamaz bile. Öyle de cimridir. Karakter olarak sevmediğim bir sanatçıdır.' açıklamalarına ateş püsküren İbo, 'bir kadın ile ilgili bu tarz konuşmalar hiç olmamış yani, bir erkeğe bu tarz konuşmak hiç yakışmaz' dedi.

Tatlıses, 'her şeyi geçtim, şa anda aramızda olmayan sanat güneşimizle ilgili çirkin iddialarda bulunmak, yok yatmam demiş de, yok bilmem ne? Geç bunları Atalay Ağabey? Zeki Müren'den melekler ve şeytanlar bile elini ayağını çekmişken sana ne oluyor' şeklinde konuştu.

Kaynak: Gecce