Heyelan Nedeniyle Saatlerce Evlerinde Mahsur Kaldılar

Heyelan Nedeniyle Saatlerce Evlerinde Mahsur Kaldılar

Zonguldak'ta Yağışların Yol Açtığı Toprak Kayması, Bir Evin Çevresinin Kapanmasına Neden Oldu. Evde Yaşayanlar, Saatlerce Kurtarılmayı Bekledi.

Heyelan Nedeniyle Saatlerce Evlerinde Mahsur Kaldılar

Zonguldak'ta yağışların yol açtığı toprak kayması, bir evin çevresinin kapanmasına neden oldu. Evde yaşayanlar, saatlerce kurtarılmayı bekledi.

Alınan bilgiye göre, Zonguldak il merkezi Çaydamar Mahallesi Devrek Caddesi İbrahim Sokak üzerinde bulunan Emine Kara'ya ait 2 katlı evin önü, üstündeki Hüseyin Kara'ya ait evin önünden kayan toprak yığınlarıyla kapandı. Evde bulunan 2'si misafir 7 kişi, saatlerce dışarıya çıkamadı. Zonguldak Belediyesi'ne daha önce tehlikeyi belirttiklerini ifade eden mahalle halkı, üstteki evin önüne naylon çekilerek yağmurdan korunmaya çalışıldığını vurguladılar. Olay yerine gelerek inceleme yapan Zonguldak Belediye

Başkanı Secaattin Gonca, en büyük sorunlarından birinin düzensiz yapılaşma olduğunu belirterek, "Bizim en büyük sorunumuz düzensiz yapılaşma. Biz buna son vermeye çalışıyoruz. İnsanların gelişi güzel ev yapmaları bu sorunları meydana getiriyor. Zonguldak'ta çok sayıda ev tapusuz ve gelişi güzel yapılmış. Bu üzücü olayda can kaybının olmaması tek tesellimiz, inşallah böyle olaylar bir daha yaşanmaz" dedi.

Zonguldak Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışmasının ardından kayan toprak temizlendi. Evde mahsur kalan vatandaşlar, saatler sonra yeniden dışarıya çıkabilmenin sevincini yaşadı.

(ET-OS-SD-OK-Y)

Kaynak: İHA