Hesap Lütfen!

Okay Yokuşlu’yu transfer etmek isteyen Celta Vigo, ilk peşinatı yatırmak için Trabzonspor’un hesap numarasını istedi. İspanyol kulübü 3 milyon euroyu peşin, diğer yarısını da bir yıl içerisinde ödeyecek.

Hesap Lütfen!

İspanya'nın La Liga ekiplerinden Celta Vigo'nun, Okay Yokuşlu transferi için Trabzonspor'u arayarak oyuncuyu transfer etmek istediklerini belirti, kulübün hesap numaralarını talep etti.

Sözleşmesinde, Avrupa'dan bir kulübün 6 milyon euro vermesi durumunda serbest kalacağı maddesi bulunan başarılı futbolcu, İspanyol kulübüyle anlaşma sağladı. 15 Haziran'a kadar geçerli olan bu madde dolayısıyla bordo-mavililerle iletişime geçen Celta Vigo, parayı yatırmak için hesap numarasını istedi. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu,  Okay Yokuşlu'nun transferi konusunda İspanya'nın Celta Vigo Kulübü yetkililerinin önceki gün kendilerini arayarak talebi ilettiklerini dile getirdi.

Hacısalihoğlu, sözleşmeye göre 6 milyon euro ödeyen kulübün Okay Yokuşlu'yu alabileceğini belirterek, "Celta Vigo'nun Okay'ı almaya niyetleri var. Bizim bu konuda herhangi bir tasarrufumuz yok" dedi.

Okay Yokuşlu için 3 milyon euro peşin, diğer 3 milyon euroluk kısmın da 1 yıl içinde ödenmesi gerektiğini kaydeden Hacısalihoğlu, transferin henüz sonuçlanmadığını belirtti.

Bordo-mavili yönetici, transfer çalışmalarının sürdüğünü, Fransa'nın Caen takımında forma giyen 30 yaşındaki stoper Damien da Silva'nın transferinin  bittiği şeklindeki haberlerin doğru olmadığını sözlerine ekledi.

Hülle iddiasına sert yanıt

Okay Yokuşlu'nun menajeri Batur Altıparmak, Okay'da hülle yapıldığı yolundaki iddialara sert çıktı. Haber61'e konuşan Altıparmak, "Yurt dışına götürdüğüm hiçbir futbolcu bu şekilde geri dönmedi. Avrupa'da oynayabilecek birkaç tane futbolcudan biri de Okay. Bir çok emekle oyuncuyu yurtdışına götüreceğiz sonra da hülleyle geri getireceğiz, böyle bir şeyin olması mümkün değil" dedi.

Okay'ın sözleşmesini uzattığı dönemi hatırlatan Altıparmak, "Sözleşme uzatmasa şimdi serbest kalacaktı. Yıllık 1 milyon 150 bin euro kazanırken uzattığı sözleşmede bu rakam 1 milyon 350 bin euro oldu" diye konuştu.

]

]

]

Kaynak: Skorer