Herekol Dağı'nda Dev Operasyon

Herekol Dağı'nda Dev Operasyon

Özel eğitimli komandolar, teröristleri, kaçtıkları dağda kıstırdı. Sikorsky'li operasyon sürüyor.

Herekol Dağı'nda Dev Operasyon

Siirt'in Eruh ile Pervari ilçeleri arasında bulunan Herakol Dağı'nda tespit edilen bir grup teröristin etkisiz hale getirilmesi amacıyla güvenlik güçleri, akşam geniş çaplı bir operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında Siirt 3'ncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterleri, Herekol Dağı'na özel eğitimli komandoları taşıdı.

Tugay Komutanlığı'ndan kalkan kobra helikopterleri, teröristlerin kaçış güzergahını bombardıman altına aldı. Operasyonda teröristlerin kaçmaya çalıştığı derin vadiler, kobra helikopterleri tarafından bombalanırken özel eğitimli komandoların, kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı takibin devam ettiği öğrenildi.

OPERASYONLAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Bir süredir Siirt kırsalında özellikle PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği yol kesme, adam kaçırma ve güvenlik görevlilerine yönelik suikastler sonrasında operosyonlar sıklaştırılmıştı.

Güvenlik güçlerinin, çoğu kez ortaklaşa ekiplerle gerçekleştirdikleri operasyonlarda teröristlerin sığınak olarak kullandığı mağaralar ve buradaki çeşitli mühimmat ortaya çıkarılmıştı.