Hereke Haberleri

Hereke haber, Hereke son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hereke - 17.10.2019
Derince'de geçici güzergah değişikliği
Geçici güzergah değişikliği nedeniyle İzmit'ten Gebze istikametine giden toplu taşıma araçları (Körfez, Hereke, Dilovası, Gebze, Darıca, Çayırova, Hat 200 ve Hat 250) Çenesuyu yan yol, istiklal Caddesi (eskiyol), D-100 Karayolu'na katılım, tünel içi geçiş - İstiklal Caddesi (eskiyol), 44 evler Kavşağı, Hürriyet Caddesi, Derince Geçit Kavşağı, İstiklal Caddesi (eskiyol) güzergahını kullanarak mevcut güzergahlarına devam edecekler.
Hereke - 08.10.2019
Anadolu Otoyolu'nda gıda maddesi yüklü tır devrildi
Alınan bilgiye göre, Anadolu Otoyolu'nda Ankara yönüne giden Necati İ. idaresindeki gıda maddesi yüklü 42 BBG 55 plakalı tır, yağışlı havanın etkisiyle Doğu Hereke gişelerinden yaklaşık 1 kilometre ileride kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı, ardından devrildi.
Hereke - 08.10.2019
Dha yurt bülteni - 21
Kaza gece saatlerinde TEM Otoyolu Körfez ilçesi geçişi Hereke Doğu Gişelerinin 1 kilometre ilerisinde meydana geldi.
Hereke - 04.10.2019
Hereke halılarına ilgi azaldı
KOCAELİ'nin Körfez ilçesinde, eşsiz desenleriyle dünyanın dört bir yanına ihraç edilen ipek Hereke halılarına, son yıllarda ilgi azaldı.
Hereke - 02.10.2019
İzmit körfezi'nin yalıları, boğazdakilere rakip oldu
İzmit Körfezi'nin çevresinde 1800'lü yıllardan bu yana yapılan 100'ün üzerinde yalı bulunuyor. Körfez ilçesi Şirinyalı Mahallesi ve Darıca ilçesi Bayramoğlu Mahallesi'nde yoğunlaşan yalılardan en eskisi ise 1884 yılında Almanya İmparatoru Kaiser 2. Wilhelm'in Osmanlı İmparatorluğu'nu ziyareti dolayısıyla 2'nci Abdülhamit tarafından Hereke'de yaptırılan Kaiser Wilhelm Köşkü olarak biliniyor.
Hereke - 02.10.2019
Dha yurt bülteni - 10
İzmit Körfezi'nin çevresinde 1800'lü yıllardan bu yana yapılan 100'ün üzerinde yalı bulunuyor. Körfez ilçesi Şirinyalı Mahallesi ve Darıca ilçesi Bayramoğlu Mahallesi'nde yoğunlaşan yalılardan en eskisi ise 1884 yılında Almanya İmparatoru Kaiser 2. Wilhelm'in Osmanlı İmparatorluğu'nu ziyareti dolayısıyla 2'nci Abdülhamit tarafından Hereke'de yaptırılan Kaiser Wilhelm Köşkü olarak biliniyor.
Hereke - 02.10.2019
Prof. Dr. Dursun'un adı doğduğu semtte yaşatılacak
Van'ın Erciş ilçesinde ağustos ayında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un adı, doğduğu semt olan Hereke'de kültür merkezinde yaşatılacak.
Hereke - 19.09.2019
Kontrolden çıkan otomobil ağaca çarptı 1 yaralı
Kaza, Tekirdağ - Malkara karayolunun Hereke Mahallesi kavşağı mevkiinde meydana geldi.
Hereke - 06.09.2019
Anadolu Otoyolu'nda ambalajlı su yüklü tır devrildi
Alınan bilgiye göre, Anadolu Otoyolu'nda İstanbul yönüne giden Satılmış K. idaresindeki ambalajlı su yüklü 34 KL 7119 plakalı tır, Hereke gişeleri mevkisinde aniden önüne çıkan Zeliha Y'nin kullandığı 34 AGL 546 plakalı hafif ticari araca çarpmamak için manevra yaptı.
Hereke - 06.09.2019
Anadolu Otoyolu'nda ambalajlı su yüklü tır devrildi
Alınan bilgiye göre, Anadolu Otoyolu'nda İstanbul yönüne giden Satılmış K. idaresindeki ambalajlı su yüklü 34 KL 7119 plakalı tır, Hereke gişeleri mevkisinde aniden önüne çıkan Zeliha Y'nin kullandığı 34 AGL 546 plakalı hafif ticari araca çarpmamak için manevra yaptı.
Hereke - 22.08.2019
"İlmeğin Ucundaki Söz" sergisi açıldı
Uludağ, Azerbaycan'ın yedi bölgesinden halıların da sergilendiğini kaydederek, "Ayrıca Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki koleksiyonlardan Türkiye'ye kazandırılan halılar, seçkin Hereke halıları, Kayseri, Sivas ve İran Tebriz halıları ile oluşturulan koleksiyonumuzla Türkiye'nin bu çaptaki ilk sergisini gerçekleştiriyoruz.
Hereke - 21.08.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
"DİCLE'NİN KUZULARINI ALLAH'IN İZNİYLE ÇAKALLARA YEDİRTMEYECEĞİZ" Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze töreninde kısa bir konuşma yaparak, "Öncelikle Haluk hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Milletimize baş sağlığı diliyorum. Bunun yanında tabi ilim dünyamıza da baş sağlığı diliyorum. Malum sevgili peygamberimiz hadisi şeriflerinde; alimin ölümü alemin ölümü gibidir buyuruyor. Şimdi biz bunlardan bir tanesini daha yaşıyoruz. Haluk hocamız bizim önemli bir yol arkadaşımız oldu. ve kültürde, sanatta edebiyatta bir tarihçi olarak tarihte bizimle yol yürüdü. ve bu yol yürüyüşü esnasında da gerçekten onun dürüstlüğü, onun duruşu, vakarı örnekti. Hele hele gurbetteki o öğrencilerimize her ay tarih dersi vermek üzere oraya gidiş gelişleri, özellikle bir Tuna aşığı olması hasebiyle de Tuna dersleri çok çok anlamlıydı. Son zamanlarda da özellikle tabi Dicle'nin kuzularına da aşkı vardı. ve 'Dicle'nin kuzularını çakallara yedirtmeyeceğiz' diye bir yaklaşımı vardı. Haluk hoca hiç endişe etme Dicle'nin kuzularını Allah'ın izniyle çakallara yedirtmeyeceğiz. Onların karşısındaki dik duruşumuz aynen devam edecek. ve bizler özellikle Haluk hocamızın yola çıktığı o günden eserinde de icra ettiği gibi şimdi aynı yere kendisini uğurluyoruz. Makamı cennet olsun" dedi. Konuşmasının ardından Erdoğan Dursun'un tabutuna omuz verdi.  AYASOFYA'DAN SELA OKUNDU Dursun için Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi'nden sala okundu. Dursun'un cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Dursun törenin ardından defnedilmek üzere Kocaeli Hereke'ye götürüldü.
Hereke - 20.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-18
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Dursun'un cenazesine katıldı (2) TOPRAĞA VERİLDİ Van'ın Erciş İlçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Sultanahmet Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Yukarı Hereke Mezarlığı'nda defnedildi.
title