Hereke Haberleri

Hereke haber, Hereke son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hereke - 20.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Kaza, D-100 Karayolu Körfez ilçesi geçişi Hereke mevkiinde meydana geldi.
Hereke - 18.12.2019
Kartepe ve Karamürsel'de mezarlıkların görünümü değişiyor
DÜZENLEMELER TİTİZLİKLE YAPILIYOR Şehrin çeşitli yerlerindeki mezarlıklar, olmayan veya eskiyen çevre duvarlarıyla kötü bir görünüme neden oluyordu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkların daha elverişli bir görünüme kavuşabilmesi için çevre duvar inşasını ve iç kısımların düzenlemesini titizlikle yapıyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi taş duvar inşasında Karamürsel, Hereke ve Ocak taşı kullanıyor.
Hereke - 13.12.2019
Başkan Büyükakın, HERGES Derneği ile buluştu
Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Hereke Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği (HERGES) Başkanı Mehmet Şahin ve yönetimini makamında konuk etti.
Hereke - 27.11.2019
Erdoğan'ın tanıttığı halıyı, 9 ay 24 saat çalışarak dokudular
CUMHURBAŞKANLIĞI Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na bağlı Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kullanılan 108 metrekarelik halı dokundu.
Hereke - 21.11.2019
Ekvator Büyükelçisi Puma Puma, Erdoğan'a güven mektubu sundu
Kabul öncesinde Erdoğan, basın mensuplarına Hereke Halı Fabrikası çalışanlarının dokuduğu halıyı göstererek, "Arkadaşlar bu halımız yeni, 108 metrekare, yerli ve milli.
Hereke - 21.11.2019
Erdoğan, Hereke Halı Fabrikası çalışanlarını kabul etti
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hereke Halı Fabrikası çalışanlarını kabul etti.
Hereke - 20.11.2019
"Milli Saraylar"ın tekstili için ipek dokuma tezgahları yapıyor
Kocaeli'nin Körfez ilçesinde marangoz İrfan Kahraman, sarayların döşemelik ve perdelik ihtiyacını karşılamak üzere üretime geçen TBMM Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası için aslına uygun "ipek dokuma tezgahları" yapıyor.
Hereke - 26.10.2019
Marmara Denizi'nde "Kibatos Kalesi" bulundu
Bölgedeki balıkçıların ve midyecilerin talebi üzerine bu çalışmanın başladığını dile getiren Oral şöyle devam etti: "Bize bazı şeyler söylüyorlardı. O talep üzerine, sağ olsun başkanlarımız da Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ilettiler. Böyle bir çalışmaya başladık. Onların sayesinde su altında böyle ciddi bir yapıyı bulduk. Tabii bu Bizans İmparatorluğu'nun Haçlılar için yaptığı bir kale. Hereke Kalesi'nin karşısında olması, onun bir benzeri olduğu düşünülüyor.
title