Hereke Haberleri

Hereke haber, Hereke son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hereke - 18.10.2020
Sakarya'da yapılan Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası sona erdi
Final yarışlarının ardından kategorilerinde dereceye giren takımlar şöyle: Küçük kızlar: 1. Fenerbahçe, 2. Fethiye Belediyespor, 3. Sakarya Gençlik Merkezi Küçük erkekler: 1. Hereke Nuh Çimento Kürek, 2.
Hereke - 17.10.2020
Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası başladı
Şampiyonada ilk gün yarışlarında alınan sonuçlar şöyle: Master Erkekler dört çifte: 1. Karma Ekip (2), 2. Karma Ekip (1) Master Kadınlar tek çifte: 1. Boğaziçi Üniversitesi, 2. Van Edremit Gençlik Spor Yıldız Kızlar dört Çifte: 1. Fenerbahçe, 2. Galatasaray, 3. Fethiye Belediye Yıldız Erkekler dört çifte: 1. Galatasaray, 2. Fenerbahçe, 3 Fenerbahçe "B" Yıldız Erkekler iki tekte: 1. Galatasaray, 2. Fenerbahçe, 3. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yıldız Erkekler iki çifte: 1. Orta Doğu Teknik Üniversitesi. 2. Fenerbahçe, 3. Galatasaray Yıldız Erkekler dört tekte: 1. Fenerbahçe, 2. Galatasaray Master Kadınlar iki çifte: 1. Ferdi sporcular; İnci Selçuk ve Elif Lermi Bekdemir, 2. Boğaziçi Üniversitesi, 3. ferdi sporcular; Yasemin Cansel, Harika Uçar Küçük Erkekler tek çifte: 1. Hereke Nuh Çimento Kürek, 2.
Hereke - 11.10.2020
Körfez'in 1400 yıllık kalesi turizme kazandırılıyor
Körfez ilçesinde yer alan ve Doğu Roma İmparatorluğu döneminde 640'lı yıllarda yapıldığı tahmin edilen Hereke Kalesi, turizme hizmet edecek.
Hereke - 21.09.2020
Kocaeli deniz ulaşımında kış tarifesine geçildi
Öte yandan Yolcu Motoru Seferleri Hat 2, Karamürsel - Hereke güzergahında, Hat 3.
Hereke - 21.09.2020
İran'ın milliyetçi önyargıları Türkiye'yle kültürel ilişkilerini de zedeliyor
Somutlaştırmak gerekirse Türkiye'de Farabi Evi'nin açılmasına, Hazreti Mevlana ile Şems-i Tebrizi'nin hayatına dair film çekilmesine, İbn-i Sina'nın heykelinin dikilmesine ya da Nizamülmülk konulu bilimsel toplantılar düzenlenmesine İranlı bir grup kültür-sanat adamından tepki gelmektedir. Daha da ilginç olanı, geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin hat sanatını UNESCO nezdinde Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne kaydettirmesine İran Hattatlar Derneği'nin karşı çıkmasıdır. Oysa Türkiye'nin bu girişimi İran'ın aleyhine değildir. Konunun ilgilileri bilir ki söz konusu listeye başvuruları her ülke bireysel yapar ve bir ülkenin bir kültür mirasını listeye kaydettirmesi başka ülkenin aynı mirası kaydettirmesine engel teşkil etmez. Örneğin Türkiye'nin Hereke halısını söz konusu listeye aldırması İran'ın Tebriz halısını aldıramayacağı anlamına gelmez.
Hereke - 13.09.2020
Çocukların spor malzemesi isteğini Büyükakın karşıladı
Körfez İlçesi Hereke Mahallesi'nde yaşayan çocuklar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a sosyal medya hesabından ulaşarak spor malzemesi istedi.
Hereke - 11.09.2020
Radar Caddesi'ne 200 ton asfalt
Körfez Belediyesi, ulaşım ağlarındaki eksiklikleri ve bozuklukları program çerçevesinde düzenliyor. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında da son olarak Hereke'de Radar Caddesi'nde düzenleme gerçekleştirildi.
Hereke - 05.09.2020
GİRESUN Terör mağduru kadın, 26 yıldır vücudundaki şarapnel parçalarıyla yaşıyor
Terör mağduru kadın, 26 yıldır vücudundaki şarapnel parçalarıyla yaşıyorTerör örgütü PKK'nın, 1994'te Hereke'de yolcu otobüsüne yaptığı hain saldırının mağdurlarından Hikmet Kabakçı(62), tam 26 yıldır vücudunda gezen şarapnel parçalarıyla yaşıyor.
Hereke - 01.09.2020
300, 301, 306 ve 500 numaralı hatlarda güzergah değişikliği
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda mevcut hatların güzergahlarında gerekli güncellemeleri yapıyor. Bu kapsamda 300, 301, 306 ve 500 No'lu hatlarda güzergah değişikliği 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle başladı. Bu kapsamda 300 No'lu Dilovası-Umuttepe, 301 No'lu Hereke- Gebze, 306 No'lu Diliskelesi-Hastane ile 500 No'lu Hereke-Darıca hatlarında güzergah değişikliği yapıldı.
Hereke - 21.08.2020
Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Kocaeli'deki mezarı başında anıldı
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Dursun için Yukarı Hereke'de bulunan mezarı başında anma programı gerçekleştirildi.
Hereke - 19.08.2020
Tarihi Hereke halısı, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığınca restore ediliyor
Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1897 yılında yaptırılan 123 yıllık tarihi Hereke halısının restorasyonu sürüyor.
Hereke - 17.08.2020
Son dakika haberleri... Bakan Kurum'dan vatandaşlara "evlerinizin risk tespitlerini yaptırın" çağrısı
O gün 14 yaşındaki Bahar'ın babasını ve kız kardeşini kurtarırken, annesini ve ağabeyini göçük altında kaybettiğini anlatan Bakan Kurum, "O gün evlatlar anne ve babalarını, anne ve babalar evlatlarını kucaklayarak enkaz altından çıkardı. Hereke'den sandala atlayan iki delikanlı, Değirmendereli depremzedelere yetiştirdiği erzakla can oldu.
Hereke - 07.08.2020
Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları eleme müsabakaları Sapanca'da yapıldı
Eleme yarışlarında Adana Kürek ve Kano, Altınboynuz Anadoluhisarı, Kürek Bayramoğlu Yelken, Fenerbahçe, Fethiye Belediye, Galatasaray, Hereke Nuh Çimento Kürek, İstanbul Kürek, İzmit Sümerspor Kürek, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sakarya Gençlik Merkezi ve birçok kulüpten sporcular suya inerek kürek çekti.
title