Her Şey UEFA İçin! - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Her Şey UEFA İçin!

TotemSpor.Com - Haberler | Spor
Her Şey UEFA İçin!

Mali kriterlerdeki eksiklikler nedeniyle geçtiğimiz sezonlarda UEFA ile sık sık sorun yaşayan Beşiktaş, yeni sezon öncesi işini şansa bırakmıyor!

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin UEFA lisans kriterlerinin yerine getirilmesi için mesaisinin büyük bir bölümünü kulüp binasında geçirdiği öğrenildi. Çebi'nin bizzat yönettiği operasyon sayesinde evrakların UEFA'ya sunulmasına kısa bir süre kala kriterlerin yüzde 90'nının tamamlandığı belirtildi.

Ersan operasyon geçirdi

Futbolcu alacakları ve bonservis ödemeleri başta olmak üzere mali sorumlulukların yerine getirilerek UEFA'ya gidecek dosyaya konduğu öğrenildi. Yeniden yapılandırma kapsamında Ricardo Quaresma'nın bonservisi ve Matteo Ferrari'nin alacaklarının ödenmesinin devam ettiği de kaydedildi. Ay sonuna kadar belgeleri hazırlamak zorunda olan Beşiktaş'ın önünde sadece tahakkuk etmiş vergilerin 10 milyon TL'lik bölümünün kaldığı bildirildi. Daha önceki vergi borçlarını yapılandırarak ödeyen Beşiktaş yönetimi, yeni doğan ve geriye kalan vergi borçlarını da aynı şekilde çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Konu hakkında açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ta 3 dönemdir, UEFA kriterlerinin yerine getirilmesiyle Fikret Orman yönetiminin ilgilendiğini söyledi. Çebi şöyle devam etti:

"Başımıza bir kaza gelmesin diye kılı kırk yararak, gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah bunun altından kalkacağız. Bu ay sonu vereceğimiz 3. lisans yeterlilik belgesi diğerlerine göre daha az sancılı olacak. Hedefimiz ve hayalimiz, lisansı bundan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadan, doğal akışında almak. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Görüyorum ki, futbol takımımız da kendi üzerine düşeni yapma konusunda çok kararlı. Bu da bizi mutlu ediyor. Amacımız Şampiyonlar Ligi'ne katılıp, başarılı olmak. Oyuncularımıza güvenimiz tam."

Fatih Doğan

TotemSpor.Com - Spor Haberleri
500
title