###PAGE_TITLE###
Haberi Paylaş

Her Renkten Sanat

Bültenler - Haberler | Güncel
Her Renkten Sanat

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aralık ayının soğuk gün ve gecelerini birbirinden renkli kültür- sanat etkinlikleriyle ısıtacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin başladığı Aralık ayında, İzmirlilerin içini ısıtacak kültür-sanat organizasyonları düzenleyecek. İlk olarak, Balkanlılar Halk Dansları Festivali'nin 9.sunu kapsamında görkemli bir açılış konseri düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 - 6 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen festival, 11 Balkan ülkesini ağırlayacak. Festival'in açılış konseri ise İzmirlileri coşturacak. "Disko Partizani" şarkısıyla gönüllerde taht kuran Shantel ve Bucovina Club Orkestrası, Gündoğdu Meydanı'nda unutulmayacak bir müzik şöleni sunacak. Ücretsiz olan konserin başlama saati 20.00.

4 Aralık Çarşamba günü, dünyaca ünlü müzisyen Della Miles İzmirlilerin karşısına çıkacak. Saat 20.00'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) sahne alacak olan müzisyen, İzmirlilere cazın en güzel bestelerini söyleyecek.

10 Aralık Salı, saat 20.00'de, "Duo İpekyolu", AASSM'de dinleyicilerinin karşısına çıkacak. 2007 yılından bu yana müzik yolculuklarına birlikte devam eden Nihan Atalay (Flüt) ve Eri Taga (Piyano) önemli eserleri İzmirliler için çalacak. Saat 20.00'de başlayacak konserin biletleri gişelerden temin edilebilecek.

11 Aralık akşamı AASSM, "Blue in Green with Stars"ı ağırlayacak. Fatih Erkoç'un vokal olarak sahne alacağı konserde, Sibel Köse (Vokal), İmer Demirer (Trompet), Atıf Peynirci (Klarnet), Alpay Çiftçi (Gitar), Tansu Karpınar (Perküsyon) sanatçıya eşlik edecek. Konser saat 20.00'de başlayacak.

17 Aralık günü AASSM, özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin ilk kadın sanatçı derneği olan Ankara Kadın Ressamlar Derneği, "Gökkuşağı" isimli sergisiyle 4 Ocak 2014 tarihine kadar İzmirlilerle birlikte olacak. Sergi, hafta içi ve cumartesi günleri 09.00 - 18.00 saatleri arasında gezilebilir.

17 Aralık akşamı, "Marimba Trio", AASSM'de vereceği muhteşem konserle ilk kez İzmirli sanatseverlerle buluşacak. "Marimba Trio", dünyaca ünlü marimba sanatçısı Takayoshi Yoshioka ile önemli Türk bestecilerimizin topluluk için bestelemiş oldukları (Onur Nurcan'ın'ın "Şibumi", İlyas Mirzayev'in "Spring" eserlerinin prömiyerinin yapılacağı konserle, Türkiye'de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Konserde Lerzan Tuncer, Takayoshi Yoshioka, Jeannine Maddox ve Reiko Shiohama sahne alacak.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konserlerin biletleri, İzmir Sanat, İsmet İnönü ve AASSM gişeleri ile www.izmir.bel.tr/kultursanat web sitesinden temin edilebilir.

Sinemada "göç" zamanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, "Sinematek" gösterimleri kapsamında, Aralık ayını "Göç filmleri"ne ayırdı. İlk olarak 6 Aralık Cuma akşamı "Cennetten de garip," 13 Aralık Cuma akşamı "İçimdeki Güneş", 20 Aralık Cuma akşamı "Ali: Korku Ruhu Kemirir" ve 27 Aralık Cuma akşamı ise "Kuzey" gösterilecek. Filmlerin hepsi, ücretiz olarak İzmir Sanat'ta, 20.00'de başlayacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title