Her An Harran Foto Maratonu" Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Her An Harran Foto Maratonu" Başladı

Her An Harran Foto Maratonu

Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesini en güzel yansıtan karenin seçileceği "Her An Foto Harran Maratonu" başladı.

Şanlıurfa'nın tarihi Harran ilçesini en güzel yansıtan karenin seçileceği "Her An Foto Harran Maratonu" başladı.

Harran Kaymakamlığı, Harran Belediyesi ve Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin iş birliğiyle düzenlenen yarışmaya, yurt içi ve dışından yaklaşık 300 amatör ve profesyonel fotoğrafçı katılıyor.

Yarışmada fotoğrafçılar, Harran'ın doğal güzelliklerini, konik kubbeli evlerini, medeniyetlere ev sahipliği yapan tarihi mekanlarını, buğday tarlalarını, el sanatlarını, gelenek ve göreneklerini en iyi şekilde yansıtmak için sıcak havaya rağmen mücadele ediyor.

Servis araçlarıyla mekanlara götürülen yarışmacılar, Hazreti Musa'nın yaşadığı yer olarak rivayet edilen tarihi Soğmatar kentinin fotoğrafını çekme imkanı buldu.

Yarışma kapsamında 7-10 Nisan arasında çekilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacak.

Jürisi, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Erdal Kınacı, Haluk Uygur, Tekin Ertuğ, Burak Şenbak, Döne Otyam ve Ergün Karadağ'dan oluşan yarışmada, birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 2 bin 500 lira ödül verilecek.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Bu tür etkinliklerle ilçeyi turizm konusunda hak ettiği yere getirmek için gayret sarf ettiklerini dile getiren Özyavuz, "Fotoğraf dünyada gerçekten çok güçlü bir araç. Biz de bunun farkındayız. Bu amaçla 'Her An Foto Harran Maratonu'nu başlattık. İnşallah bundan sonraki dönemde bunu daha da güçlü hale getirmek için çalışacağız. Emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum." dedi.

AA - Son Dakika Haberleri

Mehmet Özyavuz, Şanlıurfa, Harran, Kültür Sanat, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title