Hentbol Milli Takımı Yurda Döndü

Bağımsızlığını Kazandıktan Sonra Uluslararası İlk Maçını Türk Milli Takımı'yla Oynayan Kosova, Dostluk Maçında 22-22 Berabere Kaldı. Türk Milli Hentbol Takımı, Maçtan Sonra Yurda Döndü.

Hentbol Milli Takımı Yurda Döndü

Bağımsızlığını kazandıktan sonra uluslararası ilk maçını Türk Milli Takımı'yla oynayan Kosova, dostluk maçında 22-22 berabere kaldı. Türk Milli Hentbol Takımı, maçtan sonra yurda döndü.

Atatürk Havalimanı'na akşam saatlerinde gelen Hentbol Milli Takımı oyuncularını vatandaşlar karşıladı. Maçta çok duygulandıklarını belirten Hentbol Milli Takım Yöneticisi Kamil Yılmaz, "Çok duygulandık, çünkü Kosova bizim ata topraklarımızdır. Orada yakın ilgi gördük. Maç çok zevkli geçti. Kosova'nın ilk marşını bizim maçta söylemeleri bize ayrı bir gurur verdi. Çok mutlu olduk. Milli takımımız maçta gayet iyiydi. Kosova takımı daha yeni kuruluyor. Biz de onlar da maçta eksikliklerimizi gördük. Bu eksikliklerimizi giderip grup elemelerinde başarılı olacağız" dedi.

Öte yandan milli takım oyuncusu Ömer Arslan, maçın dostça geçtiğini belirterek, "İlk milli maçlarını bize karşı oynadılar, maç dostça 22-22 berabere bitti. Bize orada çok yakın ilgi gösterdiler. Zaten Türkler de Kosova'da çoğunlukta. Kazanmak için gitmiştik ama berabere bitti. Bir kahve içmeye gittik. 'Ne kahvesi, siz bizim misafirimizsiniz' dediler. Bizim genç milli takımımız da aynı takımla maç yapmıştı. O kaseti izledik. İşin ilginci, o maçta siyah formayla oynadılar" diye konuştu.

Hentbol mili takım oyuncularından Ömer Savaş ise, "Atmosfer ve onların misafirperverliği güzeldi. Maç berabere bitti. Önemli olan dostluktu. Çok iyi diyaloglar oldu ve dostluklar kurduk. Mutlu ayrıldık. Biz de onları Türkiye'ye davet ettik. Misafirperverliğimizi göstermek için onları Türkiye'ye bekliyoruz" dedi.

(ERS-OK-S)