Hentbol Federasyonu Artsam KSK'YI Hangi Gruba Vereceğini Şaşırdı

Hentbol Federasyonu Artsam KSK'YI Hangi Gruba Vereceğini Şaşırdı

2. Lig A Grubunda mücadele eden Artsam Koleji SK, 20-23 Mart tarihleri arasında Alanya'da yapılacak olan 1. Lige yükselme maçları öncesinde hangi grupta yer aldığını ve rakiplerinin kimler olduğunu bilememenin şaşkınlığını yaşıyor.

Hentbol Federasyonu Artsam KSK'YI Hangi Gruba Vereceğini Şaşırdı

Ligin 5. haftasında gruptaki diğer Kastamonu ekibiyle yapılan müsabakada hakemlerin yanlı tutumlarını protesto eden ve takımını sahadan çeken antrenör Bülent Alaz'a 3 ay hak mahrumiyeti veren Federasyon'un Artsam KSK'nın bu maçtaki tutumu nedeniyle 2 puanının silindiği tahmin ediliyor.

Son ilan edilen duruma göre Artsam KSK grubu 4. olarak bitirmiş ve kendi grubunun birincisi Amasya Atatürk Lisesi ile B Grubu'nun 2.'si Altay ve 3.'sü Polatlı Belediye Spor'la aynı grupta yer alacak.

Konu ile ilgili olarak Artsam KSK kulüp başkanı Av. Gani Eser yapmış olduğu açıklamada;"Hentbol Federasyonu dün resmi sayfasında ilan ettiği grupları bugün değiştirdi. Kulübümüze resmi bir bildirimde bulunulmadığı için 2 puanımızın silindiğini ve grup 4.'sü olarak yarı finallere katılma hakkını elde ettiğimizi tahmin ediyoruz.

Yarı final tarihlerinin çok yakın olması, Federasyonun deplasman giderlerini karşılamaması nedeniyle mali güçlük içinde bulunan ve Alanya'ya uzak kentlerden gelen rakiplerimizin daha fazla mağdur olmamaları için sessiz kalmayı tercih edeceğiz.

Hangi grupta olursak olalım 1. Ligin en güçlü adayıyız. Yeni grubumuzdaki takımlar Artsam KSK ile eşleştikleri için mutsuz olabilirler. Hakemlerin Kastamonu derbisindeki yanlı tutumlarını ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmıştık. İtirazlarımız maalesef sonuç vermedi. Sahada bulunan kameraların kayıtlarını talep ettik ama reddedildi. Sonraki maçlarımızda tedbirimizi aldık ve tüm müsabakalarımızın görüntülü kaydını tutturduk. Yarı finallerde de canlı yayın olmaması halinde görüntülü kayıt alacağız.

Bu güne kadar aleyhimize yapılan her eylem, alınan her karar bizim daha güçlü olmamıza ve kenetlenmemize yaradı. Üst üste 7 galibiyet almamız, grup liderini deplasmanda yenmemiz bunun en güzel göstergesi. Bir takımın sahadan çekilmesinin altında yatan nedenleri araştırmak, hakem raporlarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını araştırmak federasyonun görevidir diye düşünüyorum.

2. ligde mücadele eden kulüplere bırakın bu yılı, geçen yılın dahi deplasman giderleri ödenmemiştir. Hentbol sporunu sadece iddia gelirleri ile sürdüren 1. Lig ve Süper Lig'den ibaret sayılmasına anlam veremiyoruz. Alt yapıya önem verilmezse ligin kalitesinin artması da beklenemez.

Yarı finallerde mücadele edecek tüm takımlara başarılar dilerim. Kastamonu derbisinde görev yapan hakemlerin maçlarımızda görevlendirilmeleri halinde itirazlarımızı yapacağız. Aynı filmi yeniden izlemek niyetinde değiliz.
Sporun dostluk ve barış için olduğuna inanıyoruz ve tüm müsabakaların adil bir biçimde yönetileceğine, hak eden takımların finallere yükseleceğine inanmak istiyoruz," dedi

Kaynak: Bültenler