Hendek Belediye Başkanı İnci, engellileri unutmadı

Hendek Belediye Başkanı İnci, engellileri unutmadı

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü'nde Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Hendek Belediye Başkanı İnci, engellileri unutmadı

3 Aralık Dünya Özürlüler Günü'nde Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle engelli vatandaşlar için yemek verdi. Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri'ndeki yemeğe Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Şenay Sakal, Hendek Belediyesi Tüm Engelliler Dernek Başkanı Emin Demir ve engelliler ve aileleri katıldı.

Burada konuşan Başkan İnci, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü 'nü kutlayarak, "Bizler sadece bu gün değil her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizleri mutlu etmek bizleri de mutlu ediyor. Belediye olarak sizlerin her türlü ihtiyaçlarını tespit edip karşılamaya çalışıyoruz. Ticaret Merkezi'nde Rehabilitasyon Merkezi açarak sizlerin hizmetine sunduk. İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza da bugüne kadar manuel ve akülü tekerlekli sandalyeler dağıtarak onların kimseye ihtiyaç duymadan sokağa çıkmalarını sağladık. Engelliler de toplumumuzun bir parçasıdır. Diğer insanlar gibi özürlü bireyler de özür türü ve derecesi ne olursa olsun insan onuruna yaraşır yaşam sürdürme hakkına sahiptir. Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu hiçbir zaman unutmadan, engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama katkılarını sağlıyoruz. Bizlerin yarınlarının da ne olacağı belli değildir. Unutulmamalıdır ki her insan bir engelli adayıdır"dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım da hükümetin engellilere sağladıkları haklardan bahsederek, "İlk defa bir hükümet engelliler konusunda bu kadar hassas davranmıştır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları masaya yatırılarak onlara çeşitli haklar tanınmıştır. Engelli çocuğu olan vatandaşlarımıza engelli çocuk sayısı kadar maaş bağlanmıştır. Engellilerin bakım masrafları ağır olduğu için bu maaşlar aileler için büyük destektir. Ülkemizde yaşayan insanların %12'sinin engelli olduğunu biliyormuyuz. Bu insanların da yaşamaya hakları vardır. Hükümetimiz her zaman kendilerine destek olacaktır." diyerek 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü'nü kutladı.

Yemekte Başkan İnci ve Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, bir süre önce Başkan İnci tarafından düğünleri yapılan Zerrin ve Esen Gider çiftinin masasına konuk oldu. Başkan İnci ve Yıldırım, Gider çiftiyle bir süre sohbet etti.

Kaynak: CHA