Hemzemin Geçitte Trafik Kazası

Hemzemin Geçitte Trafik Kazası

Sivas'ta Hemzemin Geçitte Meydana Gelen Trafik Kazasında Yük Treni Bir Otomobile Çarptı. Kazada Otomobilde Büyük Çapta Maddi Hasar Oluşurken, Otomobil Sürücüsü Kazayı Şans Eseri Yara Almadan Atlattı.

Hemzemin Geçitte Trafik Kazası

Sivas'ta hemzemin geçitte meydana gelen trafik kazasında yük treni bir otomobile çarptı. Kazada otomobilde büyük çapta maddi hasar oluşurken, otomobil sürücüsü kazayı şans eseri yara almadan atlattı.

Edinilen bilgiye göre, Tokat'ın Zile ilçesinden Sivas Tren İstasyonu'na gelen Ö.A. isimli makinistin yönetimindeki 43981 sefer sayılı yük treni, Sivas'ın Karşıyaka Mahallesi'ndeki Kızılırmak Köprüsü yakınlarında bulunan hemzemin geçide geldiği sırada, raylardan geçmek isteyen H.B.'nin kullandığı 58 AP 321 plakalı otomobile çarptı. Bir süre sürüklenin otomobil, daha sonra ray kenarındaki hendeğe düştü. Kazayı şans eseri yara almadan atlatan otomobil sürücüsü H.B., hastanede ayakta tedavi edildi.

Kazayı anlatan makinist Ö.A., trenin ve otomobilin hareket halinde iken çarpışmanın olduğunu, başka bir şey bilmediğini söyledi. Görgü tanıkları ise, "Biz hemzemin geçitte dururken, trenle otomobil çarpıştı. Otomobil bir süre sürüklendi. Çok ileri gittiğini düşündük. Ama baktığımızda otomobil bir hendeğe düşmüştü. Otomobilde sürücüden başkası yoktu. Sürücünün de sadece parmağında küçük bir çizik vardı" dedi.

Olay yerine çağırılan çekici ile otomobil çekilirken, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

(İG-OK-Y)

Kaynak: İHA