Helikopterin Kaybolduğu Bölgeye Çok Sayıda Ekip Gönderildi

Helikopterin Kaybolduğu Bölgeye Çok Sayıda Ekip Gönderildi

Bolu Üzerinde Kaybolduktan Sonra Kıbrıscık İlçesi Yakınlarında Düştüğü Tahmin Edilen Ec-135 Tipi Helikoptere Ulaşmak İçin Çalışmalar Devam Ediyor. Bölgeye; Bolu, Ankara, Sakarya ve Düzce'den Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlikleri Gönderildi.

Helikopterin Kaybolduğu Bölgeye Çok Sayıda Ekip Gönderildi
31.01.2009 21:50 | Son Güncelleme: 31.01.2009 21:50

Bolu üzerinde kaybolduktan sonra Kıbrıscık ilçesi yakınlarında düştüğü tahmin edilen EC-135 tipi helikoptere ulaşmak için çalışmalar devam ediyor. Bölgeye; Bolu, Ankara, Sakarya ve Düzce'den Sivil Savunma arama kurtarma birlikleri gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, helikopter, Koçoğlu Hava Ambulans Şirketi tarafından Sağlık Bakanlığı adına Polonya'dan kiralandı. Türk pilot Süleyman Kıyak ve Polonya uyruklu Endrew Inojewodzki isimli pilot idaresindeki SPH-DV kuyruk tescilli helikopter ile irtibat saat 16.40 sıralarında Bolu üzerindeyken kesildi.

Polonya'dan İstanbul'a gelen pilotlar helikoptere, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde Gözen Havacılık görevlileri nezaretinde yakıt ikmali yaptırdı. Saat 15.00'da Ankara'ya hareket eden helikopterle olan telsiz irtibatı Bolu üzerinde kesildi.

Bir süre sonra da Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar, jandarma ekipleri ve kurtarma ekipleri Mudurnu-Akyazı-Düzce üçgeninde aramalara başladı.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, ekiplerin belirlenen koordinatlar doğrultusunda Bölücekkaya Yaylası - Kökez Yaylası arasındaki Alkaya mevkiinde arama-kurtarma çalışmalarının başladığını söyledi.

Bölgeye Bolu, Ankara, Sakarya ve Düzce'den Sivil Savunma arama kurtarma birlikleri gönderildi.

Kıbrıscık Kaymakanı Cengiz Erdem de, bölgede arama çalışmalarını koordine ediyor. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title