Helikopter Kazasında Şehit Olan Adem Vurucu, Yahyalı'da Toprağa Verildi

Helikopter Kazasında Şehit Olan Adem Vurucu, Yahyalı'da Toprağa Verildi

Antalya'da Helikopter Kazasında Şehit Olan 41 Yaşındaki Komiser Adem Vurucu'nun Cenazesi Memleketi Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'nde Yaklaşık 5 Bin Kişinin Katıldığı Cenaze Törenin Ardından Toprağa Verildi. Şehidin Annesi Hatice Vurucu, ''ağlamayacağım. Ne Mutlu Bana Oğlum Şehit Oldu. Allah'ıma Hamd...

Helikopter Kazasında Şehit Olan Adem Vurucu, Yahyalı'da Toprağa Verildi

ANTALYA`da helikopter kazasında şehit olan 41 yaşındaki komiser Adem Vurucu`nun cenazesi memleketi Kayseri`nin Yahyalı İlçesi`nde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze törenin ardından toprağa verildi. Şehidin annesi Hatice Vurucu, ``Ağlamayacağım. Ne mutlu bana oğlum şehit oldu. Allah`ıma hamdolsun`` dedi. Baba Ali Vurucu ise oğlunun tabutundaki resmini öperken ayakta durmakta güçlük çekti. Şehidin oğulları 16 yaşındaki Cihan ve 13 yaşındaki Yasin de bir an olsun babalarının tabutunun başından ayrılmadı.

Geçen çarşamba günü Antalya`da düşen helikopterde şehit düşen 19 yıllık polis memuru komiser Adem Vurucu için memleketi Yahyalı`da cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine TBMM Başkan Vekili AKP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Kayseri Valisi Osman Güneş, İl Jandarma Komutanı Hayri Özdengül, Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Duru, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP İl Başkanı Mahmut Cabat, CHP İl Başkanı Mustafa Aslan, Yahyalı Kaymakamı Ahmet Turhan, şehitin ailesi, yakınları ve yaklasık 5 bin kişi katıldı. Yahyalı Meydanı`na getirilen Adem Vurucu`nun Türk bayrağına sarılı tabutunu sırayla gelip öpen yakınları, ağlamamaları, dua etmeleri konusunda uyarıldı. Şehidin kardeşi Yasin Vurucu, ``Ben ağlamıyorum, kimse ağlamasın. Adem`in vasiyeti vardı. Ağlamayın, dua edin`` dedi. Yeğenleri Cihan ve Yasin`i de ağlamamaları ve dik durmaları konusunda uyaran Yasin Vurucu, ``Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır`` diyerek kardeşinin tabutunu gösterdi, ``İşte vatan burada`` dedi.

Şehit babası Ali Vurucu oğlunun fotoğrafını öperken güçlükle ayakta durabildi. Oğlunun fotoğrafını öpüp tabutunu okşayan anne Hatice Vurucu ise ``Ağlamayacağım. Ne mutlu bana ki oğlum şehit oldu. Allah`ıma şükürler olsun`` dedi. Ayakta durmakta zorluk çeken şehit annesini kadın polisler yalnız bırakmadı. Şehidin eşi Fatma Vurucu, gözyaşlarına hakim olamayınca, ``Allah`ım ne olur Adem`ime eziyet etme, kendime hakim olamadım. Bir daha ağlamayacacğım`` dedi. Cenaze boyunca şehidin yakınları sırayla tabutu öpüp dua etti. Babalarının tabutunun başından bir an olsun ayrılmayan Cihan ve Yasin, cenazede de saf tutup, babalarının namazını kıldı. Kayseri Müftüsü Şaban İşlek`in kıldırdığı cenaze namazı sırasında kadınlar da kenarda bekleyip dua etti. Şehit Adem Vurucu`nun naaşı, kılınan cenaze namazının ardından önce polislerin ardından, vatandaşların omzunda, tekbir sesleri eşliğinde bir süre taşınarak ambulansa yerleştirildi. Adem Vurucu`nun cenazesi daha sonra, aile mezarlığında toprağa verildi.

TÜRK BAYRAĞI DAĞITIMINDA İZDİHAM

Şehit Adem Vurucu`nun cenazesine katılanlara Türk bayrağı dağıtıldı. Dağıtım sırasında, çocukların da bayrak almaya çalışmasıyla kısa süreli izdiham yaşandı. Cenaze nedeniyle Yahyalı`da ev ve işyerlerine Türk bayrağı asılırken, cenaze namazının kılındığı meydan da Türk bayraklarıyla donatıldı. Cenazeye katılan otomobillerin tamamına Türk bayrağı asılmış olması da dikkat çekti.

ABDULLAH GÜL HAYRANIYMIŞ

Helikopter kazasında şehit düşen Komiser Adem Vurucu`nun, hemşerisi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül`ün hayranı olduğu öğrenildi. Şehit Vurucu`nun 15 Şubat 2005`de Bakan Gül`ün Web sitesine, ``Sayın Başbakanım sizi çok seviyorum. Aynı zamanda hemşerinizim, Yahyalı İlçesi`nden. Antalya Emniyet Müdürlüğü`nde komiser olarak görev yapmaktayım. Başarılarınızın devamını diliyor, saygılar sunuyorum. Adem Vurucu Komiser`` yazılı mesaj gönderdiği görüldü.