HDP İtiraz Etti

HDP İtiraz Etti
Temsilci - Haberler | Yerel

HDP Batman İl Örgütü, Batman İl Seçim Kuruluna 2 sandıkta yanlışlık yapıldığı gerekçesiyle itiraz başvurusunda bulundu.

HDP 4.ncü Vekil İçin YSK'ya Başvuracak

HDP Batman İl Örgütü Eşbaşkanı Abdulbari Karaağaç, ellerindeki tutanaklara rağmen, kimi sandıklarda oylarının diğer partilere yazılması sonucu kentten 4'üncü milletvekilini çıkarmalarının önüne geçilmesine karşı YSK'ya itirazda bulunacak.

4'üncü milletvekilini çıkarması için AKP ile arasındaki oy farkı 194 olan HDP'nin kent merkezinde bazı sandıklarda aldığı 532 oyun YSK tarafından diğer partilere yazılması kentteki 4.ncü milletvekilini mevcut durumda HDP kazanırken, diğerinin de AKP adına geçtiğini iddia eden HDP, "büyük kaymaların yaşandığı bu sandıkların başında ise 1321 ve 1347 no.lu sandıklar geliyor. HDP'nin 1321 nolu sandıktan aldığı 269 oy, MHP'nin hanesine yazıldı" dedi.

"İTİRAZ EDECEĞİZ"

HDP İl Eşbaşkanı Abdulbari Karaağaç, "Halkımızın bu emeği karşısında oylarımızın kaydırılması bizi üzmüştür. İlk olarak İl Seçim Kurulu'na bizde belgeli olan tutanaklar ile birlikte itirazımızı yapacağız. Bu itirazımızın kabul edilmesi halinde 4'üncü milletvekilimizi de Meclis'e göndereceğiz" dedi.

HDP'nin ilerleyen saatlerde İl Seçim Kurulu'na bu 2 sandıkta yapılan kaymalar nedeniyle itirazda bulunması bekleniyor.

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title