HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen Açıklaması

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen Açıklaması

08.11.2019 15:06 | Son Güncelleme: 08.11.2019 15:06
HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen Açıklaması

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, Alevilere yönelik saldırı ve asimilasyon çalışmalarının artarak devam ettiğini öne sürdü.

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, Alevilere yönelik saldırı ve asimilasyon çalışmalarının artarak devam ettiğini öne sürdü.

Özen, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, çeşitli şehirlerde Alevi vatandaşlara yönelik psikolojik baskı uygulandığını iddia etti.

Kars'ın Sarıkamış ilçesi Aşağısallıpınar köyüne 1913'ten beri cami yapılması girişimlerine köylülerin direndiğini ancak AK Parti iktidarında cami inşasının uygulamaya konulduğunu, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Belören beldesinde, öğrencilerin namaz kılmadıkları gerekçesiyle notlarının düşürüldüğünü savunan Özen, "Alevilere yönelik saldırı ve asimilasyon çalışmaları her geçen gün artarak devam ediyor." dedi.

Şikayetlere rağmen sorumlular hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını belirten Özen, söz konusu uygulamalara karşı 16 Kasım'da Küçükçekmece Galip Dede Dergahı önünde gerçekleştirecekleri buluşmaya katılım beklediklerini söyledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti - HaberlerSon dakika... Polonya Savunma Bakanı Blaszczak: "ABD'ye her zamankinden daha yakın olmak zorundayız" - HaberAzerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev'den Fransa'ya sert tepki - HaberMeclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı - HaberCHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: "Ne zamandan beri uluslararası sularda özgürlüğünü yüz yıl önce ilan eden Türkiye Cumhuriyeti gemileri... - HaberFransız Senatosu'ndan skandal karar - HaberAli Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? - HaberSon dakika haber... Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor." - HaberSon dakika haber... Milli Güvenlik Kurulu, "İmzalanan ateşkes anlaşmasının hayata geçirilmesiyle Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün sağlanmasının ve Güney Kafkasya'da... - HaberSon dakika haberleri... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - HaberSon dakika haberi... Bakan Koca: "Hasta olsun olmasın, testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu üzerinden sorgulamak mümkündür." - HaberÇok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı - MagazinErdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz - Haber
title