Hazırlık Maçında Galatasaray Taraftarlarının Tekbir Sesleri Kavgaya Neden Oldu

Galatasaray ile Valencia arasında oynanan hazırlık maçının devre arasında sarı kırmızılı taraftarların yer aldığı tribünde kavga çıktı. Galatasaray taraftarları tekbir getirince, "Bu İsviçre kültürüne uygun değil" anonsu yapıldı.

Hazırlık Maçında Galatasaray Taraftarlarının Tekbir Sesleri Kavgaya Neden Oldu

Galatasaray - Valencia hazırlık maçının devre arasında sarı kırmızılı taraftarların yer aldığı tribünde tekbir getirilince stattan "Bu İsviçre kültürüne uygun değil." anonsu yapıldı. Bunun üzerine 50 kadar Galatasaray ve Valencia taraftarı birbirine girdi.

"BİZİM KÜLTÜRÜMÜZE YAKIŞMIYOR"

Futbolarena'nın haberine göre, Galatasaraylı taraftarlar İsviçre'de tekbir getirince statta, "Bizim kültürümüze yakışmıyor. Lütfen tansiyonu düşürün." şeklinde anonsu yapıldı.

GALATASARAY İLE VALENCİA TARAFTARLARI ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Galatasaray taraftarları ile maçı izlemeye gelen 20-25 civarındaki Valencia taraftarları arasında kavga çıktı. Mücadeleyi izlemek için İsviçre'ye gelen Başkan Mustafa Cengiz ve yönetici Abdurrahim Albayrak, taraftarı yatıştırmaya çalıştı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Güvenlik güçleri olaya anında müdahalede bulundu ve Galatasaraylı taraftarların arasında bulunan Valencia taraftarlarını dışarıya alarak olayı yatıştırmaya çalıştı.