Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı haber, Hazine Ve Maliye Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 21.04.2019
Hazine Yarın İhale Düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, yarın tahvil ihalesi gerçekleştirilecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.04.2019
İstihdam Seferberliği Başvuru Süresinin Uzatılması Talebi
Ünverdi, yaptığı yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, "Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019'e işaret etti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.04.2019
Ysk Hukukun Dışına Çıkmaz"
Hukuk devletinin Türkiye'de güçlendirilmesi konusunda desteklerini sunmaya devam edeceklerine işaret eden Berger, şöyle konuştu: "Aslında Türkiye sadece bir üye değil, uluslararası sözleşmenin ve Avrupa Sözleşmesi'nin kurucu üyesidir. Türkiye de evrensel değerlerin yanında yer almayı seçti. AB böylece Türk Kamu Denetçiliği kurumlarının oluşmasında desteğini sundu. Bundan dolayı daha etkin ve hesap verilebilir bir Türkiye'de kamu kurumlarının kurulmasına yol açtı." Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Mehmet Selim Uslu, projede yer alan faaliyetlerin yürütülmesi için 4 Şubat'ta 1 milyon 670 bin avro bedelli hizmet sözleşmesi imzalanıp uygulamasına başlandığı, uygulama süresinin de 36 ay olduğu bilgisini paylaştı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.04.2019
Fransa ile 150 Milyon Avroluk "Ormancılık" Anlaşması
Özgür, Hazine ve Maliye Bakanlığının da iş birliğinin bir kolunu oluşturduğunu ifade ederek, "ONFİ ile yaptığımız anlaşma kapsamında 2 yıl boyunca ağaçlandırma, ormanların rehabilitesi ve erozyon kontrolü alanlarında çalışmalar yapılacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.04.2019
Sigorta Hakemliği ve Bilirkişiliğine İlişkin Esaslar Düzenlendi
Hazine ve Maliye Bakanlığının Sigortacılıkta Tahkime İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.04.2019
Türkiye 5 Yemenlinin Mal Varlıklarını Dondurdu
Karara göre, kararda yer alan kişilerin Türkiye'de bulunan bankalar ve diğer mali kurumlar ile gerçek ve tüzel kişiler nezdindeki kiralık kasa mevcutları da dahil olmak üzere tüm hak ve alacakları ile mal varlıkları 26 Şubat 2020 tarihine kadar donduruldu. Bu mal varlıklarıyla ilgili her türlü işlem de Hazine ve Maliye Bakanlığının iznine bağlandı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 17.04.2019
İtalya ile Fındık İçin İş Birliği Projesi
Proje ile Giresun'un tombul fındığının katma değerinin artırılması ve dünya piyasalarında hak ettiği değeri görmesinin amaçlandığına işaret eden Bölük, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde düzenlenen törende kurumlar arasında sözleşme imzalandığı ve proje faaliyetlerinin 1 Nisan itibarıyla başladığını vurguladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 17.04.2019
Askon Genel Başkanı: 15 Temmuz Zihniyetinin Ekonomik Ayağı Devam Ediyor
'SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME VE İSTİHDAM TEMEL HEDEF' Aydın, nisan ayı itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yeni Ekonomi Programı kapsamında planlanan yapısal dönüşüm adımlarını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buna göre sürdürülebilir büyüme ve istihdam temel hedefleri doğrultusunda finansal sektör, enflasyon ve bütçe alanlarına yoğunlaşıldığı ifade edilmiştir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 17.04.2019
Dha Yurt Bülteni -14
'SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME VE İSTİHDAM TEMEL HEDEF' Aydın, nisan ayı itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yeni Ekonomi Programı kapsamında planlanan yapısal dönüşüm adımlarını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buna göre sürdürülebilir büyüme ve istihdam temel hedefleri doğrultusunda finansal sektör, enflasyon ve bütçe alanlarına yoğunlaşıldığı ifade edilmiştir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 17.04.2019
'15 Temmuz Zihniyetinin Ekonomik Ayağı Devam Ediyor"
Aydın, ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşlarında henüz bir anlaşmanın sağlanamamış olmasının küresel ekonomi için risk oluşturmaya devam ettiğini belirterek şunları kaydetti: "Dünya Bankasının hesaplamalarına göre küresel ticaretin yüzde 2,5'i 2018 yılında uygulanan gümrük vergilerinden etkilenirken, uygulanması gündemde olan yeni gümrük vergileriyle bu oranın iki katına çıkabileceği ifade edilmiştir. Ticaret savaşları nedeniyle küresel talepte görülen daralma dünya ekonomisinde önemli bir yavaşlamayı beraberinde getirmiş, özellikle ülke ekonomilerinin üretim kısmını olumsuz yönde etkilemiştir." - Sürdürülebilir büyüme ve istihdam temel hedef Nisan ayı itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Yeni Ekonomi Programı kapsamında planlanan yapısal dönüşüm adımlarını açıkladığını anımsatan Aydın, "Buna göre sürdürülebilir büyüme ve istihdam temel hedefleri doğrultusunda finansal sektör, enflasyon ve bütçe alanlarına yoğunlaşıldığı ifade edilmiştir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 17.04.2019
Piyasalar – Bist100 Yüzde 0.87 Artıda, Dolar 5.74 Lirada
"Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Aylık Bütçe Gerçekleşmeleri Mart 2019 verilerine göre, 2018 yılı Mart ayında 20.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 16.04.2019
Tarihi Elektrik Fabrikası İhalesi
İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından tarihi Elektrik Fabrikası'nın satış ihalesi gerçekleştirildi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 16.04.2019
Piyasalar – Bist100 Gün Ortasında Yüzde 1.6 Yükseldi, Dolar 5.79 Lirada
"Yurtiçi gelişmeleri incelediğimizde, TÜİK tarafından açıklanan İşgücü İstatistikleri Ocak 2019 verilerine göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 259 bin kişi artarak 4 milyon 668 bin kişi olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı ise 3.9 puanlık artış ile yüzde 14.7 seviyesine yükseldi. TÜİK tarafından yayımlanan Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi Mart 2019 verilerine göre, Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım - ÜFE), 2019 yılı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 1.75 ve bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27.33 düzeyinde artış gösterdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Aylık Bütçe Gerçekleşmeleri Mart 2019 verilerine göre, 2018 yılı Mart ayında 20.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 15.04.2019
Bütçe Uygulama Sonuçları (2)
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, mart ayı bütçe gerçekleşmeleri raporu açıklandı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 15.04.2019
Bütçe Uygulama Sonuçları (1)
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Mart 2019'a ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.04.2019
1. Türk-Arap İş Zirvesi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, zirvenin açılışındaki konuşmasında, IBF'nin yaptığı çalışmalarla dünya Müslümanlarını bir araya getirmekte oldukça tecrübeli ve bu tecrübesini aktarmakta başarılı olan bir kurum olduğunu söyledi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 12.04.2019
İhraç Edilen Araçlara Ötv Desteği
Hazine ve Maliye Bakanlığının Özel Tüketim Vergisi (I) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak 1 Mart 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 12.04.2019
Reel Sektörün Krediye Ulaşması Daha da Kolaylaştırılmalı"
Avdagiç, "Bankalara ilişkin getirilen önlemle, Hazine ve Maliye Bakanlığı ihraç edeceği 28 milyar liralık Devlet İç Borçlanma Senetlerini kamu bankalarına veriyor.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Çavuşoğlu-Blok Ortak Basın Toplantısı
Hollanda'daki temasları kapsamında, Türk ve Hollandalı iş insanlarıyla bir araya geldiğini belirten Çavuşoğlu, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve kendilerine Hazine ve Maliye Bakanlığının açıkladığı reform paketinden bahsettiğini aktardı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Düzeltme - "Rusya ile Doğal Gaz Görüşmeleri" Başlıklı Haberimizin Son Ara Başlığı ve Son...
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılması gereken düzenlemeler tamamlandıktan sonra ısı yalıtımı için sağlanacak kredilerin uzun vadeli ve ödenebilir hale getirileceğini belirten Dönmez, çok düşük aylık taksitlerle ısı yalıtımının yaptırılabileceğini dile getirdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Bakan Dönmez: Petrol Üretiminde Bu Sene Hedefimiz Günlük 50 Bin Varilin Üzerine Çıkmak (Detay)
DÜNYA BANKASI İLE ANLAŞMA Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açılış töreni ve fuarı gezmesinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Dönmez, Dünya Bankası ile önümüzdeki hafta yapılacak anlaşmanın detaylarının sorulması üzerine, "Dünya Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında 200 milyon dolarlık bir kredi temin ettik. Bunu da ağırlıklı kamu binalarımızda kullanacağız. Onunla alakalı olarak bakanlığımız, ilgili kamu kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde oradaki kamu kurum binalarının enerji verimliliği ile ilgili ihtiyaçlarını tespit ettik. Isı yalıtımı mı? su yalıtımı mı yapılacak? Bu anlamda gerekli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 500 civarında bina var. 2023 yılına kadar da bu 200 milyon doları kamu binalarının enerji verimliliği konusunda performansı artırmak için harcamış olacağız. Ayrıca sanayide ve sivil konutlarda neler yapılabilir? Sivil konutlarda şu anda ortalama yıllık 150 bin civarında ısı yalıtımı yapılıyor. Hedefimiz bunu yıllık 2 katına çıkarmak. Hala gerideyiz. Biz ısı yalıtımını standartlara uygun hale getirdiğimizde yaklaşık faturalarımızda yüzde 40 bir indirim söz konusu olacak. Bunun için de sektörümüz hazır. STK'larımız hazır. Bankacılarımızla uzunca bir zaman konuştuk. Onlarda bu işi finanse etmeye sıcak bakıyorlar. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yapılması gereken bazı düzenleme çalışmaları da var, onları da tamamladıktan sonra bu krediyi uzun vadeli, katlanılabilir, ödenebilir bir hale getirip vatandaşımıza sunmuş olacağız.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Bakan Dönmez: Petrol Üretiminde Bu Sene Hedefimiz Günlük 50 Bin Varilin Üzerine Çıkmak
DÜNYA BANKASI İLE ANLAŞMA Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açılış töreni ve fuarı gezmesinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Dönmez, Dünya Bankası ile önümüzdeki hafta yapılacak anlaşmanın detaylarının sorulması üzerine, "Dünya Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında 200 milyon dolarlık bir kredi temin ettik. Bunu da ağırlıklı kamu binalarımızda kullanacağız. Onunla alakalı olarak bakanlığımız, ilgili kamu kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde oradaki kamu kurum binalarının enerji verimliliği ile ilgili ihtiyaçlarını tespit ettik. Isı yalıtımı mı? su yalıtımı mı yapılacak? Bu anlamda gerekli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 500 civarında bina var. 2023 yılına kadar da bu 200 milyon doları kamu binalarının enerji verimliliği konusunda performansı artırmak için harcamış olacağız. Ayrıca sanayide ve sivil konutlarda neler yapılabilir? Sivil konutlarda şu anda ortalama yıllık 150 bin civarında ısı yalıtımı yapılıyor. Hedefimiz bunu yıllık 2 katına çıkarmak. Hala gerideyiz. Biz ısı yalıtımını standartlara uygun hale getirdiğimizde yaklaşık faturalarımızda yüzde 40 bir indirim söz konusu olacak. Bunun için de sektörümüz hazır. STK'larımız hazır. Bankacılarımızla uzunca bir zaman konuştuk. Onlarda bu işi finanse etmeye sıcak bakıyorlar. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yapılması gereken bazı düzenleme çalışmaları da var, onları da tamamladıktan sonra bu krediyi uzun vadeli, katlanılabilir, ödenebilir bir hale getirip vatandaşımıza sunmuş olacağız.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Dha İstanbul Bülteni - 3
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, '10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'na katıldı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen forum ve fuarın açılış törenine Bakan Dönmez'in yanı sıra Malta Enerji ve Su bakanı Hon Joseph Mizzi, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın da katıldı.  DÜNYA BANKASI İLE ANLAŞMA Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açılış töreni ve fuarı gezmesinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Dönmez, Dünya Bankası ile önümüzdeki hafta yapılacak anlaşmanın detaylarının sorulması üzerine, "Dünya Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında 200 milyon dolarlık bir kredi temin ettik. Bunu da ağırlıklı kamu binalarımızda kullanacağız. Onunla alakalı olarak bakanlığımız, ilgili kamu kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde oradaki kamu kurum binalarının enerji verimliliği ile ilgili ihtiyaçlarını tespit ettik. Isı yalıtımı mı? su yalıtımı mı yapılacak? Bu anlamda gerekli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 500 civarında bina var. 2023 yılına kadar da bu 200 milyon doları kamu binalarının enerji verimliliği konusunda performansı artırmak için harcamış olacağız. Ayrıca sanayide ve sivil konutlarda neler yapılabilir? Sivil konutlarda şu anda ortalama yıllık 150 bin civarında ısı yalıtımı yapılıyor. Hedefimiz bunu yıllık 2 katına çıkarmak. Hala gerideyiz. Biz ısı yalıtımını standartlara uygun hale getirdiğimizde yaklaşık faturalarımızda yüzde 40 bir indirim söz konusu olacak. Bunun için de sektörümüz hazır. STK'larımız hazır. Bankacılarımızla uzunca bir zaman konuştuk. Onlarda bu işi finanse etmeye sıcak bakıyorlar. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yapılması gereken bazı düzenleme çalışmaları da var, onları da tamamladıktan sonra bu krediyi uzun vadeli, katlanılabilir, ödenebilir bir hale getirip vatandaşımıza sunmuş olacağız.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Rusya ile Doğal Gaz Görüşmeleri
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılması gereken düzenlemeler tamamlandıktan sonra ısı yalıtımı için sağlanacak kredilerin uzun vadeli ve ödenebilir hale getirileceğini belirten Dönmez, çok düşük aylık taksitlerle ısı yalıtımının yaptırılabileceğini dile getirdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Bakan Dönmez: Petrol Üretiminde Bu Sene Hedefimiz Günlük 50 Bin Varilin Üzerine Çıkmak
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, '10. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'na katıldı. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen forum ve fuarın açılış törenine Bakan Dönmez'in yanı sıra Malta Enerji ve Su bakanı Hon Joseph Mizzi, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami, Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı Murat Kalsın da katıldı.  DÜNYA BANKASI İLE ANLAŞMA Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açılış töreni ve fuarı gezmesinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Dönmez, Dünya Bankası ile önümüzdeki hafta yapılacak anlaşmanın detaylarının sorulması üzerine, "Dünya Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma kapsamında 200 milyon dolarlık bir kredi temin ettik. Bunu da ağırlıklı kamu binalarımızda kullanacağız. Onunla alakalı olarak bakanlığımız, ilgili kamu kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde oradaki kamu kurum binalarının enerji verimliliği ile ilgili ihtiyaçlarını tespit ettik. Isı yalıtımı mı? su yalıtımı mı yapılacak? Bu anlamda gerekli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 500 civarında bina var. 2023 yılına kadar da bu 200 milyon doları kamu binalarının enerji verimliliği konusunda performansı artırmak için harcamış olacağız. Ayrıca sanayide ve sivil konutlarda neler yapılabilir? Sivil konutlarda şu anda ortalama yıllık 150 bin civarında ısı yalıtımı yapılıyor. Hedefimiz bunu yıllık 2 katına çıkarmak. Hala gerideyiz. Biz ısı yalıtımını standartlara uygun hale getirdiğimizde yaklaşık faturalarımızda yüzde 40 bir indirim söz konusu olacak. Bunun için de sektörümüz hazır. STK'larımız hazır. Bankacılarımızla uzunca bir zaman konuştuk. Onlarda bu işi finanse etmeye sıcak bakıyorlar. Önümüzdeki haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yapılması gereken bazı düzenleme çalışmaları da var, onları da tamamladıktan sonra bu krediyi uzun vadeli, katlanılabilir, ödenebilir bir hale getirip vatandaşımıza sunmuş olacağız.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.04.2019
Enerjide 1 Milyon Ton Eşdeğer Petrol Tasarrufu Sağlandı
"Isı piyasası mevzuatı hazırlanıyor" Dönmez, binalarda enerji verimliliğinin sağlanması için Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bankalar ve sektör çatı kuruluşu olan İZODER Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği ile bir çalışma yürüttüklerini de kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri | Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haber - Haberler - Sayfa 9 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı haberleri, son dakika hazine ve maliye bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Hazine Yüzde 22.18 Bileşik Faizle 3.2 Milyar Lira Borçlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 20:10:29. #1.15#

title