Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı haber, Hazine Ve Maliye Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 09.07.2021
Hazine haftaya 3 ihale ve 2 kira sertifikası satışı düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 3 devlet tahvili ihalesi ve 2 kira sertifikası satışı yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 09.07.2021
Malatya'daki Karakuz Demir Madeni Sahası özelleştirilecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık" usulüyle gerçekleştirilecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 08.07.2021
ŞURKAV Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
ŞURKAV'ın, kamu yararına çalışan vakıf statüsüne alınmasının öteden beri hayal edilen ancak gerçekleştirilemeyen bir husus olduğunu anımsatan Vali Erin, bu statünün alınması için yapılan çalışmaların önemli bir aşamaya geldiğini ve ön kabulün alındığını ifade ederek, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişlerinin raporlarını olumlu şekilde hazırladılar.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 08.07.2021
TBMM'den 'maket ev' mağdurlarına çözüm önerileri
BAKANLIKLAR ARASI KOORDİNELİ ÇALIŞMA  Raporda; mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla ön ödemeli konuta ilişkin satış vaadi sözleşmesinin tapu siciline otomatik şerh edilmesine yönelik mekanizmanın kurulması için Adalet Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği'nin koordineli çalışması tavsiye edildi. Teminat usullerinden olan bina tamamlama sigortasının tabana yayılarak maliyetinin düşürülmesi için zorunlu sigorta haline getirilmesine ilişkin somut çalışma yapılması amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile koordineli şekilde çalışmalar yapılması önerilirken, sektörde ihtiyaç duyulduğu belirtilen olası yasal düzenleme hazırlık çalışmalarında Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve ilgili diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları arasında etkin katkının verilmesi amacıyla iş birliğinin sağlanması tavsiye edildi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 07.07.2021
Hazine nakit gerçekleşmeleri
Hazine ve Maliye Bakanlığı, haziran ayına ilişkin nakit gerçekleşmelerini açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 07.07.2021
Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç etti
Hazine ve Maliye Bakanlığı, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 07.07.2021
Bazı Taşınmazların Satış İhalesi
T. C.HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞIÖzelleştirme İdaresi BaşkanlığıYATIRIMCILARA DUYURUT. C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirilecektir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 07.07.2021
GÜNDEM / 7 Temmuz 2021
(Ankara/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 yıl vadeli altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satış ihalelerini yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 06.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 7 Temmuz 2021
(Ankara/17.00) 3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 yıl vadeli altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satış ihalelerini yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 06.07.2021
Son dakika! Hazine ve Maliye Bakanlığı değişim ihalesi gerçekleştirdi
Son dakika haberleri: Hazine ve Maliye Bakanlığı, 22 Eylül 2021 itfa tarihli senet karşılığında 19 Ağustos 2026 itfa tarihli senet ihraç etti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 06.07.2021
Hazine yarın altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç edecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı yarın altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 05.07.2021
Mezun Öğrencilerimize Duyuru
Değerli Mezunumuz,Hazine ve Maliye Bakanlığı - Merkezi Finans ve İhale Birimi bünyesinde, farklı pozisyonlarda "Uzman Personel" istihdam edilecektir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 05.07.2021
SPK ve Dünya Bankası iş birliğiyle "Yeşil Tahvil ve Yeşil Kira Sertifikası Çalıştayı" düzenlendi
SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve WB Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame'nin konuşmaları ile açılan toplantıya Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Borsa İstanbul, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği, Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Uluslararası Sermaye Piyasaları Derneği (ICMA), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Garanti BBVA, Escarus, PwC Türkiye ve İş Portföy Yönetimi AŞ temsilcileri katıldı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 03.07.2021
Borsa İstanbul, altına dayalı üç yeni endeks hesaplamaya başlayacak
Borsa İstanbul Borsa'da işlem gören altın fiyatlarından hesaplanmakta olan BIST Altın Endeksine ilave olarak 7 Temmuz tarihinden itibaren Spot Altın, Altına Dayalı Kira Sertifikası ve Altın Tahvili olmak üzere üç yeni endeks daha hesaplamaya başlayacak. Bu endekslerden BIST Spot Altın Endeksleri altın fiyatlarının, BIST Altına Dayalı Kira Sertifikası ve BIST Altın Tahvili Endeksleri ise Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Varlık Kiralama A.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 02.07.2021
Arsa ve Arazi Metrekare Birim Değer Tespiti
Bina, Arsa ve Araziler için 2022 yılına ait uygulanacak Emlak Vergi değerlerinin tespitiyle ilgili, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca yayınlanan V. U. K'nun mükerrer 49/b maddesi uyarınca Merkez Komisyonca 15. 06.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 01.07.2021
Adana ve Ankara'daki 3 taşınmazın özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Adana'nın Çukurova ilçesi Kireçocağı Mahallesi'ndeki 16 bin 581,77 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklif 19 milyon 865 bin lira ile Platex Kimya Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi tarafından verildi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 01.07.2021
Hazineden 1,5 milyar avroluk tahvil ihracı
Hazine ve Maliye Bakanlığının avro cinsinden 2027 vadeli tahvilinde ihraç tutarı 1,5 milyar avroyu buldu.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
KİT ve özelleştirilecek kuruluşların borcu 132,5 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2021 yılının 1.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
KİT'lerdeki istihdam rakamları
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2021 yılının 1.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
Yatırım araçlarının beşi bir arada: TradePlus
Sukukda (Kira Sertifikaları) ise vade tercihine göre birikimler sukuk ürünlerinde değerlendirilebiliyor, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ve Kuveyt Türk'ün ihraç ettiği kira sertifikalarının alım satımını kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor Müşteriler ayrıca hafta içi her gün 24 saat avantajlı kurlarla altın, gümüş ve döviz işlemlerini gerçekleştirebiliyor.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı 31 Mart itibarıyla dış borç stoku verilerini açıkladı Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin 31 Mart 2021 itibarıyla brüt dış borç stokunun 448,4 milyar dolar, net dış borç stokunun 262,1 milyar dolar olarak hesaplandığını bildirdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
Türk Eximbank 750 milyon dolarlık tahvil ihraç etti
Açıklamada ayrıca banka yöneticilerinin global yatırımcılarla gerçekleştirdiği görüşmelerin de olumlu geçmesinin etkisiyle işlemin, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ikincil piyasadaki benzer vadeli döviz cinsinden tahvil fiyatlamalarına kıyasla yalnızca 62,5 baz puan yukarıda tamamlandığı belirtildi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 30.06.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 finans kuruluşuna tahvil ihracı yetkisi verdi
Hazine ve Maliye Bakanlığı, avro cinsinden 2027 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek üzere Bank of America Merrill Lynch, BNP Paribas ve Deutsche Bank'a yetki verdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.06.2021
İzmir'deki darbe davasında sanıklara ceza yağdı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açılan davada yargılanan 137 sanık hakkında 2018 yılında karar verilirken, dosyaları ayrılan sanıkların yargılandığı davada da karar çıktı. İzmir 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve tutuklu sanığın bulunmadığı davanın 48'inci ve karar duruşmasında tutuksuz sanıklar ve avukatları ile Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı avukatları katıldı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 24.06.2021
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda görüşülüyor
MKE A.Ş, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü alınarak hazırlanacak esas sözleşmesinin imzalanmasının ardından yapılacak tescil ve ilan ile faaliyete geçecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 24.06.2021
TBMM KİT Komisyonunda Halkbank'ın hesapları görüşüldü
Bankanın salgın döneminde esnafa sağladığı krediler Arslan, Kovid-19 salgını döneminde sağlanan kredilere ilişkin rakamları da paylaşarak, şunları kaydetti: "Pandemi döneminde 2,2 milyonun üzerinde müşterimize 100 milyar lira tutarında kredi desteği verilmiş, 850 binden fazla müşterimizin 40,1 milyar lira tutarında vadesi gelen kredi ödemeleri ertelenmiştir. Bu dönemde esnafımıza ayrı bir önem vererek bankamızca, esnaf ve sanatkarlarımıza finansman imkanı sağlamak amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli 'İşletme Kredisi' ve 'Paraf Esnaf Kart' ürünlerinden oluşan Esnaf Destek Paketi uygulaması yürürlüğe konulmuştur.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 23.06.2021
TBMM KİT Komisyonunda Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ'nin hesapları görüşüldü
Geçen yıl sonu itibarıyla son 15 yılda yaklaşık yüzde 92'si Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisiyle uluslararası finansman kuruluşlarından sağlanan uzun vadeli kaynak tutarının 4,8 milyar dolar seviyesine ulaştığını belirten Öztop, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD), Japon Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC), Çin Kalkınma Bankası ve potansiyel uluslararası finansman kuruluşlarından kaynak teminine yönelik çalışmalara devam edeceklerini anlattı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 22.06.2021
Hazine 2 tahvil ihalesinde yaklaşık 8 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 7 milyar 985,7 milyon lira borçlanmaya gitti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 22.06.2021
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin karar
Reasürans desteği için uygun bedel, ilgili dönemde iptaller düşüldükten sonra yazılan brüt primin binde 5'i olarak, devlet desteğinin gerekli olacağı hasar prim oranına ulaşılması durumunda ilgili dönemde iptaller düşüldükten sonra yazılan brüt primin yüzde 1,5'i olarak belirlenmiştir." Söz konusu kararın finansman ve ödemeler kısmında, reasürans desteği ihtiyacının ortaya çıkması durumunda 1'inci madde çerçevesinde hesaplanan tutar, Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi'nin talebi üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinin ilgili tertibinden merkeze ödenecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 21.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 22 Haziran 2021
(Ankara/10.00/12.00) 4- Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 ve 5 yıl vadeli tahvil ihalesi düzenleyecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 21.06.2021
Hazine alacakları mayıs sonu itibarıyla 18,4 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mayıs itibarıyla Hazine alacaklarına ilişkin verileri açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 21.06.2021
Merkezi yönetim brüt borç stoku 2 trilyon 1,4 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mayıs itibarıyla merkezi yönetim brüt borç stoku verilerini açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 21.06.2021
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri | Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haber - Haberler - Sayfa 5 - Hazine Ve Maliye Bakanlığı haberleri, son dakika hazine ve maliye bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. GÜNDEM / 13 Temmuz 2021.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 07:09:17. #1.15#

title