Hazal Kaya Oyunculuğu Bırakıp Aşçılığa Başladı

Hazal Kaya Oyunculuğu Bırakıp Aşçılığa Başladı

Haberler.com - Haberler | Magazin

Ekranların sevilen yüzü Hazal Kaya aşçılık eğitimi aldıktan sonra ilk kez bir otelde staj yaparken önlüğüyle görüntülendi.

Dizi setlerini bırakıp Mutfak Sanatları Akademisi'nde aşçılık eğitimi alan Hazal Kaya staja başladı. Oyuncu, otel ya da restoranlarda staj yapmayı "Beni orada rahat bırakmazlar. Sürekli görüntülenirim" diyerek tercih etmemişti.

OTELDE STAJA BAŞLADI

En son 'Maral' dizisiyle ekranlarda boy gösteren Hazal Kaya geçtiğimiz aylarda seneliği 17 bin TL olan aşçılık okulundan mezun olmuştu. Diplomasını alan Kaya, şimdi de bir otelde staj yapmaya başladı. İlk kez Renkli Sayfalar'ın görüntülediği güzel oyuncu aşçı önlüğüyle kameralara yansıdı. Aynı merkezde haftanın beş günü stajda olan Kaya'nın diplomasını aldıktan sonra tekrar setlere dönme kararı verdiği öğrenildi.

20 BİN LİRA HARCADI

Son olarak rol aldığı 'Maral' dizisinin yayından kaldırılmasının ardından gittiği İtalya'da aşçılık üzerine yoğunlaşan oyuncu, bu konuda profesyonelleşmek için 20 bin TL harcamıştı. Pahalı maliyetler nedeniyle restoran açma fikrinden vazgeçen Kaya'nın yakın çevresine "Hayatımı idame ettirebilmem için mesleğimi yapmam lazım. Benim asıl işim oyunculuk" dediği söyleniyor.

FESTİVALDE AŞÇILIK YAPMIŞTI

Ekranlardan uzak kalarak aşçılık eğitimine yoğunlaşan Hazal Kaya Gaziantep'teki Bulgur Festivali'nde de yemek yapmıştı.Yoğun bir şekilde çalışan ünlü oyuncu, marifetlerini herkese göstermiş, festivale katılanların da ilgisiyle karşılaşmıştı.

PROFESYONELLEŞMEYE ÇALIŞIYOR

Ekranlardan uzak kaldığı dönemde aşçılığa merak saran oyuncu Hazal Kaya, bu konuda profesyonelleşmek için çalışıyor. 2014 yılında aşçılık eğitimi alan Kaya, bir dizide başrolü üstlenince eğitimine ara vermişti. Bu yıl hiçbir projede yer almayan oyuncu, eğitimine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

EN BÜYÜK HAYALİ İTALYA'DA YAŞAMAK

İtalyan Lisesi mezunu olan Hazal Kaya yakın çevresine, "En büyük hayalim İtalya'da yaşamak. Aşçılık eğitimimi orada sürdüreceğim. Kısa zaman sonra şartlarımı oluşturup İtalya'da kendi restoranımı açacağım. Şu an hayalim için yer bakıyorum" dediği iddia ediliyordu.

Hazal Kaya Oyunculuğu Bırakıp Aşçılığa Başladı
Hazal Kaya Oyunculuğu Bırakıp Aşçılığa Başladı
Haber Yorumları (3)
HAS VANLI: Helal olsun sana, valla helal olsun, billa helal olsun. . . Allah muvaffak etsin seni . . . .
ÜNLÜ ENFLASYONU: TABİİİ PARAYI BURDA KAZANIN GİDİN BAAŞKA ÜLKELERDE HARCAYIN . GÜZELİM ÜLKEMDE HERKES ÜNLÜ MAZALLAH KİMİ TAKİP EDECEĞİMİZİ ŞAŞIRDIK:))
HABERCİ: Oyunculukta üstün başarılar elde ettiğinden, aşçılıktada aynı başarıyı elde edeceğinden hiç şüphem yok, bolca insülin,
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title