Hayvanat Bahçesinde Mutlu Doğum

Hayvanat Bahçesinde Mutlu Doğum

Kahramanmaraş'ta Özel Alaeddin Sezal Hayvanat Bahçesi'nde Bulunan Ceylan, Beşinci Kez İkiz Yavru Dünyaya Getirdi. Gayet Sağlıklı Görülen Sevimli Yavrular, Hayvanat Bahçesine Gelenlerin Büyük İlgisini Çekiyor.

Hayvanat Bahçesinde Mutlu Doğum

Kahramanmaraş'ta Özel Alaeddin Sezal Hayvanat Bahçesi'nde bulunan ceylan, beşinci kez ikiz yavru dünyaya getirdi. Gayet sağlıklı görülen sevimli yavrular, hayvanat bahçesine gelenlerin büyük ilgisini çekiyor.

Hayvanat Bahçesi sahibi Kazım Sezal, 15 yıl önce yavru olarak Şanlıurfa'dan getirdikleri Ceylan'ın son 5 yıldır hep ikiz doğurduğunu ve bunun da Kahramanmaraş bölgesine uyum sağladığının bir göstergesi olduğunu belirterek, "Bu hayvanımız bu yılda iki tane biri erkek, iki yavru doğurdu. Çok kısa sürede kendilerini toparladılar ve yem yemeye başladılar. Biraz daha büyüdüklerinde talep olduğu takdirde verebiliriz. Ama şimdilik onları birer evlat gibi özenle büyütüyoruz" dedi. Havaların ısınmasıyla birlikte hayvanat bahçesindeki konukların bir hayli etkilendiğini de hatırlatan Sezal, "Saat 11 ila 16.00 arasında hayvanları neredeyse dışarıya çıkartamıyoruz. Çünkü hava çok sıcak. Bazen de bakıcılarımız hortumla serinletiyorlar" diye konuştu.

(ACB-AK-Y)

Kaynak: İHA