Hayvana Çarpmamak İçin Canından Oluyordu

Hayvana Çarpmamak İçin Canından Oluyordu

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel
Hayvana Çarpmamak İçin Canından Oluyordu

Bodrum'da bir sürücü seyir halindeyken önüne çıkan hayvana çarpmamak için kaza yaptı.

Bodrum'da bir sürücü seyir halindeyken önüne çıkan hayvana çarpmamak için kaza yaptı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bodrum-Milas kara yolu Güvercinlik mevkisinde seyir halinde olan Sezgin Edemen'in kullandığı 48 VF 224 plakalı otomobilin önüne bir anda tilki veya köpek olduğu tahmin edilen bir hayvan çıktı.

Hayvana çarpmak istemeyen Edemen, direksiyonu kırınca otomobil denize doğru yöneldi. Aracın yaklaşık 15 metrelik uçurumdan düşeceğini gören Edemen, son anda kendisini araçtan dışarı atarak hayatını kurtardı. Sürücü, hafif sıyrıklarla kazayı atlatırken denize yuvarlanan otomobil sulara gömüldü.

Sürücü Sezgin Edemen, gazetecilere kaza anını anlattı. Güvercinlik mevkisinde Bodrum'a girdiği sırada kazanın meydana geldiğini söyleyen Edemen,

"Seyir halinde olduğum sırada karşıma tilki veya köpek mi tam olarak bilmiyorum, bir hayvan çıktı. Direksiyonu sağa kırdım. Otomobilim toprak yola girince frene de bastım ancak duramadım. Ben de kendimi o anlık refleksle araçtan dışarıya attım. Kolumda ve vücudumun bazı yerlerinde yaralar var ama hem kendimi hem de hayvanın canını kurtardım" diye konuştu.

Kaza anını gören Edemen'in arkadaşı Barış Kürklüoğlu ise, iki otomobil arka arkaya geldiklerini belirterek, "Bodrum istikametine iki araç arka arkaya geliyorduk. Erdem benim 50 metre önümdeydi. Virajı dönünce tilkiyi ve sonra toz bulutunu farkettim, yavaşlayıp geçene kadar arkadaşımı yerde gördüm" dedi.

Sulara gömülen otomobil dalgıçlar eşliğinde ve vinç yardımıyla uzun süren çalışma sonucunda denizden çıkartıldı.

Muhabir: Ali Ballı

Yayıncı: Tuncer Çetinkaya - MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title