Hayrünnisa Gül, Oya Talat'la Birlikte Ballapais Manastırı'nı Gezdi

Hayrünnisa Gül, Oya Talat'la Birlikte Ballapais Manastırı'nı Gezdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İlk Resmi Yurtdışı Gezisi Olan KKTC Ziyaretinde Eşine Eşlik Eden Harünnisa Gül, Hazırlanan Program Uyarınca Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın Eşi Oya Talat'la Birlikte Ballapais Manastırı'nı Ziyaret Etti. Gezi'den Sonra Oya Talat, Hayrunnisa Gül Onuruna Akşam Yemeği Verdi.

Hayrünnisa Gül, Oya Talat'la Birlikte Ballapais Manastırı'nı Gezdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ilk resmi yurtdışı gezisi olan KKTC ziyaretinde eşine eşlik eden Harünnisa Gül, hazırlanan program uyarınca Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat'la birlikte Ballapais Manastırı'nı ziyaret etti. Gezi'den sonra Oya Talat, Hayrunnisa Gül onuruna akşam yemeği verdi.

Cumhurbaşkanı Gül KKTC'de resmi temaslar yaparken, eşi Hayrunnisa Gül, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın eşi Oya Talat ile birlikte KKTC'nin gözde mekanlarından Ballapais'ı gezdi. Uzman rehber, ziyaret sırasında Gül ve Talat'a Ballapais'ın tarihi ve turistik yerleri hakkında bilgi verdi. Gezinin ardından Talat, Gül onuruna Kybele Resturant'ta iftar yemeği verdi. Yemeğe Başbakan Ferdi Sabit Soyer'in eşi Dudu Soyer, TC Büyükelçisi Turkekul Kurttekin'in eşi Ayşenur Kurttekin, Başbakan Yardımcısı ve

Dışişleri Bakanı Turgay Avcı'nın eşi Özlem Avcı, UBP Lefkoşa Milletvekili Şerife Ünverdi ve bakanların ve siyasi parti başkanlarının eşleri katıldı. Yemeğin menüsünü Kıbrıs'a özgü yemekler ve tatlılar oluşturdu.

Hayrünnisa Gül, yarın da Oya Talat'la birlikte Girne Kalesi'ni gezecek, daha sonra ise SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret edecek.

(TAK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA